Γιατί να μην κάνουμε ένα κόμμα κι εμείς;
25/03/2014 08:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί να μην κάνουμε ένα κόμμα κι εμείς;

Μπαίνουμε μπροστά για να αλλάξουμε την κοινωνία, να φέρουμε τις μεγάλες αλλαγές που χρειάζεται η Ελλάδα.Θα σηκώσουμε το λάβαρο και όποιον πάρει ο χάρος...

Αγαπητοί φίλοι, συναγωνιστές, αναγνώστες και σχολιαστές, το Antinews πήρε μεγάλες αποφάσεις και τις ανακοινώνει, ανήμερα της Εθνικής Επετείου. Αποφασίσαμε να κάνουμε τη δική μας… Επανάσταση. Να σηκώσουμε το λάβαρο και όποιον πάρει ο χάρος. Το antinews με χαρά σας ανακοινώνει ότι γίνεται… κόμμα. Ή για να μη είμαστε σαν όλους τους άλλους, θα γίνουμε… think tank(s), ή θα φτιάξουμε μια… tasks force που λέει και ο πρόεδρος στη διαφήμιση.

Μπαίνουμε μπροστά για να αλλάξουμε την κοινωνία, να φέρουμε τις μεγάλες αλλαγές που χρειάζεται η Ελλάδα. Να κάνουμε τις μεταρρυθμίσεις που δεν τόλμησαν οι άλλοι. Θα σαρώσουμε κανονικά γιατί το δικό μας… ποτάμι δεν είναι ρυάκι, είναι χείμαρρος που θα πάρει μαζί του όλα τα φθαρμένα υλικά.

Γιατί το σκεφτήκαμε αυτό; Είπαμε: «αφού κάνει και ο Θεοδωράκης κόμμα και παίρνει 10% γιατί όχι κι εμείς; Αφού έχουν κόμμα εδώ και τρία χρόνια κόμμα οι Ψεκασμένοι, εμείς θα κωλώσουμε; Μέχρι και ο Πολύδωρας έφτιαξε πολιτικό σχηματισμό, δεν θα τα καταφέρουμε εμείς που δεν είμαστε και παλαιοκομματικοί;»

Προσοχή δεν είναι Πρωταπριλιά, πιστέψτε μας, μ’ αυτά που βλέπουν τα μάτια μας είναι μονόδρομος η απόφασή μας. Όταν βλέπουμε ένα τυπάκι της φάπας να διεκδικεί την πρωθυπουργία της χώρας εμείς θα καθόμαστε να κοιτάζουμε;

Όταν έχει αναγορευτεί σε σοβαρό γεγονός που μας απασχολεί νύχτα μέρα τι θα πει ο Βαλλιανάτος και πώς θα ξυπνήσει ο Κορτώ(ς) γιατί να μείνουμε εμείς πίσω στις εξελίξεις;

Όταν ο Βενιζέλος είναι αντιπρόεδρος και υπουργός Εξωτερικών και καμώνεται πως έχει κόμμα αλλά δεν μπορεί να γεμίσει με συγκέντρωση ούτε ένα ...περίπτερο, εμείς που μπορούμε να κινητοποιήσουμε χιλιάδες θα καθόμαστε και θα τον κοιτάμε;

Αφού το αγαπημένο παιδί του Mega, ο πρώην κρατικοδίαιτος δημοσιογράφος έστησε το Ποτάμι και είναι έτοιμος να μπει στο Μαξίμου με το σακίδιο τι πρέπει να κάνουμε εμείς;

Εδώ εν έτει 2014 και μετά από τόσα που τραβήξαμε στην Ελλάδα ακόμη κάνουν κουμάντο ο Μπόμπολας, ο Βαρδινογιάννης και ο Λάτσης εμείς θα κάτσουμε να τους κοιτάμε και δε θα φέρουμε την ανατροπή (όχι του Πρετεντέρη);

Πήραμε λοιπόν το δικό μας σακίδιο, βάλαμε τα φάρμακά μας, τις βιταμίνες μας, το λάπτοπ για να γράφουμε απ’ όπου κι αν είμαστε (λόγω επαγγελματικής διαστροφής όχι σαν τον Θεοδωράκη που παράτησε τη δημοσιογραφία), πήραμε και δύο – τρεις γκόμενες (για να θυμόμαστε τα νιάτα μας), βάλαμε μέσα και το πολύτιμο αρχείο μας (που έκαψε και θα κάψει πολλούς) και ξεκινάμε τον αγώνα. Δεν έχουμε προέδρους και στελέχη. Όποιοι μας γνωρίζουν ξέρουν ότι είμαστε ένα τσούρμο παλαβοί.

Κι επειδή η πρωτοτυπία στην Ελλάδα είναι στο DNA μας οι βασικές δεσμεύσεις μας είναι:

  • Θα αυξήσουμε τις συντάξεις στους ηλικιωμένους. Και θα βρούμε και γκόμενες σε όλους τους 65 και άνω.
  • Θα προσλάβουμε 500.000 Έλληνες στο δημόσιο, διότι υπάρχουν κενά γραφεία (εννοείται πάνω στα γραφεία όχι καρέκλες).
  • Θα επαναπροσλάβουμε όσους πήρε η λαίλαπα της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ και θα τους αποζημιώσουμε και με 100 μισθούς μπόνους.
  • Θα φτιάξουμε δρόμους σε όλη την Ελλάδα χωρίς τον Μπόμπολα που θα κοιτάζει τη σκόνη μας.
  • Θα μοιράσουμε σε όλους τους άστεγους, ανασφάλιστους, άνεργους και φτωχούς χρυσά κουτάλια γιατί εμείς δεν είμαστε σαν τους άλλους.

Κι επειδή κάποιοι κοροϊδεύουν τα μεγάλα έργα τους ανακοινώνουμε το μεγαλεπήβολο έργο μας που το Ελληνικό θα ωχριά μπροστά του: Θα φέρουμε θάλασσα στην Καρδίτσα και θα κατεβαίνουν όλα τα Άγραφα να τσαλαβουτάνε στα γαλανά νερά.

Τα έχετε ξανακούσει όλα αυτά; Είμαστε οι πρωτοπόροι και θα σαρώσουμε. Και μη διανοηθούν οι γκαλοπατζήδες της διαπλοκής να μας θάψουν. Ήδη έχουμε ένα 20% στο τσεπάκι μας. Τρέμετε όλοι. Έρχονται οι antinewsάριοι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. gikon avatar
    gikon 25/03/2014 08:55:25

    1) Στο σακίδιο, βάλε και μια μπακαλιάρο σκορδαλιά, μη σε πιάσει καμιά λιγούρα στο δρόμο. 2) Πες στους αρμόδιους, να φέρουν τις εκλογές πιο κοντά, γιατί αν ξεκινάς με 20% τώρα, ώσπου να γίνουν οι εκλογές κανονικά, θα έχεις ξεπεράσει το 100%. Χρόνια πολλά σε όλους.

  2. Μήτσος Νταούφαρης avatar
    Μήτσος Νταούφαρης 25/03/2014 09:15:27

    ούτε ως αστείο δεν έχει πλάκα το κείμενο.

    • Maximus Decimus avatar
      Maximus Decimus @ Μήτσος Νταούφαρης 25/03/2014 10:06:54

      Γιατί βρε Μήτσο δεν έχει πλάκα; Εγώ πολύ διασκέδασα. Αφούτ θα προτείνων να το ονομάσουμε "κόμμα των μονομάχων". Θα διαλέξουμε ο καθένας έναν αντίπαλο από τα νούμερα που κυκολοφορούν στην πολιτική πιάτσα και θα το ξεσκίζουμε καθημερινά. Πως δεν το σκέφτηκαν αυτό τα σαϊνια της Συγγρού;

      • Μήτσος Νταούφαρης avatar
        Μήτσος Νταούφαρης @ Maximus Decimus 25/03/2014 11:19:24

        το πρόβλημα Μάξιμε, είναι ότι τα νούμερα εκτός πολιτικής πιάτσας είναι περισσότερα από αυτά εντός.

        • Factorx avatar
          Factorx @ Μήτσος Νταούφαρης 25/03/2014 11:50:01

          Εγώ διαφωνώ. Κάνουμε και μέτρηση αν θες. Αναλογικά μιλάμε βεβαίως. Κι αυτό που σου διαφεύγει είναι ότι οι "έξω" παραμιλάνε από τις ανοησείς των "εντός". Για παρτάδειγμα, αν ακούς για υποψηφιότητες με τη ΝΔ όπως ο Παπαχελάς ή η Σπυράκη, πηδάς από το μπαλκόνι, ή δεν πηδάς;

          • Vesper avatar
            Vesper @ Factorx 25/03/2014 12:49:21

            Έτσι ακριβώς...

          • Hunter avatar
            Hunter @ Factorx 25/03/2014 17:14:48

            Γιατί η Σπυράκη θα είναι υποψήφια στα αλήθεια;;;

  3. airman avatar
    airman 25/03/2014 09:34:32

    Προτείνονται οι παρακάτω βελτιώσεις στις δεσμεύσεις! Οι άνω των 65 θα λαμβάνουν και ειδικό επίδομα για "αύξηση" των επιδόσεων. Γκόμενα θα δικαιούνται και οι άνω των 50 αλλά χωρίς το ειδικό επίδομα. Δικαίωμα πρόσληψης στο Δημόσιο θα έχουν και όσοι φέρουν δική τους καρέκλα (όχι πλαστική ή παραλίας). Το ύψος των μισθών που θα δοθούν ως μπόνους σε αυτούς που θα επαναπροσληφθούν θα είναι αυτό του 2009. Εκτός από δρόμους θα φτιάξουμε και μια γέφυρα που θα ενώσει τα Τρίκαλα με τη θάλασσα. Μόνο η Καρδίτσα έχει ψυχή; Εκτός από χρυσά κουτάλια θα μοιρασθούν και σερβίτσια από πορσελάνη και κρύσταλλο Βοημίας. Όλες οι δεσμεύσεις μπορούν να εμπλουτισθούν περαιτέρω και προτείνεται να παραμείνουν άγραφες, γιατί εμείς έχουμε φαντασία και "λόγο".

    • Factorx avatar
      Factorx @ airman 25/03/2014 10:02:24

      Μέσα για τα Τρίκαλα - δεσμεύομαι προσωπικά - η γέφυρα θα βγαίνει στον Πλαταμώνα που είναι γεμάτος δίμετρες Σέρβες

      • airman avatar
        airman @ Factorx 25/03/2014 10:44:55

        Να βάλουμε και λεωφορεία ανά δύωρο με δωρεάν μετακίνηση προς Πλαταμώνα για τους άρρενες άνω των 40;

      • Yet avatar
        Yet @ Factorx 25/03/2014 11:06:17

        Εγώ δεσμεύομαι να ..ψηλώσω τους κοντούς Τρικαλινούς (και όχι μόνο), ώστε να φτάνουν τις δίμετρες ...Σέρβες. Γενικώς, αναλαμβάνω να εξυπηρετήσω τεχνικώς, παντός είδους ...επιμηκύνσεις. Δώστε ψήφο ν΄αρχινήσω!

        • airman avatar
          airman @ Yet 25/03/2014 11:37:32

          Λοιπόν για να οργανωθούμε! Πρώτα θα "θερίσουμε" τον κάμπο και μετά θα "πάρουμε" τα βουνά! Σκοπός είναι να ξεμπερδεύουμε πριν καλοκαιριάσει, ώστε μετά να ξεχυθούμε απερίσπαστα στις παραλίες και στα νησιά, όπου θα εξασφαλίσουμε και διεθνή προβολή και υποστήριξη! Με τα ποτάμια ας μην ασχοληθούμε καλύτερα! Μας πρόλαβαν άλλοι! Άλλωστε το rafting είναι χομπίστες! Υ.Γ. Από τις παραλίες εξαιρείται ο Πλαταμώνας!

        • Μικρασιάτης.. avatar
          Μικρασιάτης.. @ Yet 25/03/2014 12:46:59

          Ελλαδα δεν είναι μονο η ηπειρωτική Ελλαδα. Μια γεφυρα περιπου 250 χιλιομετρων που θα συνδέει τη Κρητη με την Αττικη, θα ηταν καλη ιδεα. Εχω βαρεθεί τη διαδρομή ακτοπλοϊκώς. Η γεφυρα θα μπορουσε να εξυπηρετεί και τις Κυκλάδες περιπου στο μεσον της διαδρομης...

          • airman avatar
            airman @ Μικρασιάτης.. 25/03/2014 13:32:18

            Ρουσφέτια δεν κάνουμε! Όποιος έχει βαρεθεί το καράβι ας πάρει αεροπλάνο! Μπορούμε όμως να δρομολογήσουμε κρουαζιερόπλοιο και με διάφορα Happenings ο χρόνος να περνάει ευχάριστα και "δημιουργικά"!

          • Μικρασιάτης.. avatar
            Μικρασιάτης.. @ airman 26/03/2014 18:13:38

            Σκληρη τοποθετηση :-)

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 25/03/2014 10:33:02

    Ρεστοράν έχεις Φάκτωρα, όπως ο Θοδωράκης, όμως; Έστω ταβέρνα; Ψητοπωλείο ;

    • Factorx avatar
      Factorx @ roadrunner 25/03/2014 11:19:53

      Όχι, αλλά θα δώσουμε στο λαό μπαράκια με σφηνάκια. Ετσι θα μαζέψουμε και καραμανλικούς

      • Μικρασιάτης.. avatar
        Μικρασιάτης.. @ Factorx 26/03/2014 18:42:32

        Δεν θα μας τουμπάρετε ετσι ευκολα κύριος...

    • Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος avatar
      Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος @ roadrunner 25/03/2014 12:26:10

      Καλύτερα σουβλατζίδικο γι αυτή την περίπτωση. Θα λειτουργήσει και...συναισθηματικά-συνειρμικά.

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος 25/03/2014 14:11:55

        Νά ἀξιοποιηθοῦν τά ποτάμια. . .τρελλαίνομαι γιά ποταμίσιο ψάρεμα!

  5. ελλην π.- avatar
    ελλην π.- 25/03/2014 10:36:17

    Δεν καταλαβαίνω γιατί το παίρνετε στα αστεία. Εγώ σας το είχα προτείνει πολύ σοβαρά απο την αρχή της κρίσης και μάλιστα είχα ξεχωρίσει τους κορυφαίους σχολιαστές εδώ μέσα που σίγουρα θέ έστελναν το υφιστάμενο Υπουργικό Συμβούλιο μαζί με τους "συμβούλους" του Σαμαρά να ξαναρχίσουν να μορφώνονται απο την πρώτη Δημοτικού. Και όχι επειδή ο Θωδωράκης κάνει κόμμα, αλλά επειδή η Πατρίδα αντιμετωπίζει τον έσχατο κίνδυνο της πιό ύπουλης υποδούλωσής της για πάντα στην Αυτοκρατορία του χρήματος των Παγκόσμιων Τραπεζιτών και των ντόπιων τοποτηρητών τους στην Ευρώπη, των Γερμανών. Δεν θα υποσχόμασταν τίποτε για να μας ψηφίσουν παρά μόνο το "Νυν υπερ πάντων ο Αγών" κατά το πρότυπο της Ισλανδίας ή "Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή" γιατί τόσα θα χρειαστεί να περάσουν τουλάχιστο μέχρι να αποκατασταθούν οι 1.500.000 άνεργοι. Το άν θα κερδίσουμε ή θα χάσουμε θα το δούμε στο τέλος του αγώνα και όχι πριν τον αρχίσουμε κάν...

  6. ΚωσταςΧ avatar
    ΚωσταςΧ 25/03/2014 10:49:53

    Επ ευκαιρεια της ημερας.Μακαρι να βρισκοταν Ενας Ηγετης να μιλησει στην ψυχη και στην καρδια μας οπως ο Γερος του Μωρια, Να ενωσει τους Ελληνες να ξαναγινουμε Ελλαδα!

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΚωσταςΧ 25/03/2014 11:45:45

      Γιατί μεγάλε μου το χοντραίνεις; θα μας φάει η παρελθοντολογία.

      • Vesper avatar
        Vesper @ Factorx 25/03/2014 12:52:33

        Σαν σιγανό "παταμάκι" μου φαίνεται ο ΚώσταςΧ...
        Γέρος του Μοριά... Θεόδωρος Κ.....Θεοδωράκης...
        Τυχαίο?

        • ΚωσταςΧ avatar
          ΚωσταςΧ @ Vesper 25/03/2014 14:08:08

          ουτε ποταμακια,ουτε ρυακια απολυτως τιποτε απο αυτα που υπαινισεσαι ! αλλα η 25η Μαρτιου ειναι ευκαιρια ανακλησης στην μνημη μας του ποιοι ειμαστε ,τι κανουμε,και που παμε,σαν εθνος,και σαν λαος ,παντα κατα την αυστηρα προσωπικη μου αποψη!

    • ελλην π.- avatar
      ελλην π.- @ ΚωσταςΧ 25/03/2014 13:01:50

      Ηγέτης μας είναι ο Φάκτορας έστω κι αν κάπου-κάπου μας κόβει, αλλά είμαστε τόσοι, που πρέπει κάποιος να ρυθμίζει την κυκλοφορία. Ο ηγέτης σε μας δεν χρειάζεται να έχει εξουσία, θα είναι κάτι σαν προεδρεύων που θα ρυθμίζει τη συζήτηση κάθε φορά που θα πρέπει να αποφασίζουμε. Τα υπόλοιπα θα τα κάνουμε απο κοινού και θα έχουμε όλοι την ευθύνη. Αξιωματούχοι θα είμαστε όλοι εκ περιτροπής και άμισθοι. Το χρήμα θα πηγαίνει όλο σε νέους 18-35 ετών για να επιχειρούν . Οι υπόλοιποι Εθνική σύνταξη 500 ευρώ έκαστος.

  7. Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος avatar
    Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος 25/03/2014 11:38:48

    Καλά όλα αυτά, αλλά χωρίς μεγαλονταβατζή-σπόνσορα, χαϊρι δεν πρόκειται να δείτε. Ακούτε που σας λέω.... Ο Χατζηνικολάου μόνο έχει μείνει ....διαθέσιμος κι αυτόν -μεγαλό, δεν τονε λές. Για ψάξτε λύση....

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ποταμίσιος Χάνος - νέο είδος 25/03/2014 11:56:50

      Αυτό ξέχασέ το. Και μην ξεχνάς πως ο λαός και το διαδίκτυο ξέσκισαν την εκδοτική διαπλοκή το 2009 στις εσωκομματικές για τη ΝΔ. Αλλωστε έχουμε γράψει επανειλημμένως ότι στην κονόμα και τις ίντριγκες είναι καλή η διαπλοκή, αλλά στην πολιτική δυσκολεύεται να καταλάβει το λαό. Παραδείγματα; Βενιζέλος για ηγέτης ΠΑΣΟΚ, τα νέα κόμματα οου φυτοζωούν, ο Θεοδωράκης που θα εξαϋλώνεται κλπ κλπ.

      • Ποταμίσιος Χάνος νέο είδος avatar
        Ποταμίσιος Χάνος νέο είδος @ Factorx 25/03/2014 12:19:07

        A, έτσι θα πάμε; Ξυπόλυτοι στ΄αγκάθια και με το σταυρό στο χέρι; Όοοολοι οι άλλοι είναι αρματωμένοι με Μπάμπηδες, με Πρετεντέρηδες, με Τρέμηδες!! Τόσοι λακέδες τριβελίζουν τα μυαλά των ψηφοφόρων και τους σαλαγάνε υποτακτικά στις ....Megαααάαλες τις στάνες. Πολύ επαναστάτες μου ακούγεστε εσείς..... Βρε μπας και είσαστε...κομμουνιστές ;;; :-) ......

  8. Επιφανιος avatar
    Επιφανιος 25/03/2014 11:54:08

    Κομμα σαν τη ΝΔ δεν υπαρχει αλλο στην Ελλαδα. Το απολυτο κομμα, ο απολυτος πρωθυπουργος, τεραστιες επιτυχιες. 45% θα παρει στις Ευρωεκλογες

    • Naruto avatar
      Naruto @ Επιφανιος 25/03/2014 12:15:02

      Δεν πιστεύω να πάρει η ΝΔ 45% μιά Ολγα έχει όλο και όλο ενώ εδώ μιλάμε για δίμετρες σερβες και αν πλακώσουν και τίποτα ουκρανές ερχόμαστε.

  9. Πνεύμα αντιλογίας avatar
    Πνεύμα αντιλογίας 25/03/2014 11:55:21

    Τι έκτρωμα έχεις βάλει για φωτογραφία του άρθρου σου άνθρωπε μου.....

    • Factorx avatar
      Factorx @ Πνεύμα αντιλογίας 25/03/2014 12:03:48

      Το νέο κόμμα απευθύνεται σε άτομα υψηλής αισθητικής. Υποχωρώ όμως προσωρινά και αφού δεν αντιλαμβάνεσαι τα νοήματα της προηγούμενης φωτογραφίας σου έβαλα μια πιο εύπεπτη σε μπλε

  10. Vesper avatar
    Vesper 25/03/2014 12:53:42

    Να βάλουμε τον Μητσικώστα να μας κάνει ένα βίντεο...

  11. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 25/03/2014 14:00:50

    Χρόνια Πολλά σε όλους και ειδικά στους άνω των 60.... Ζήτω το Έθνος! (παρ΄όλο που ξεπουλιέται σιγά-σιγά....)

  12. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 25/03/2014 15:08:20

    Να κάνουμε το κόμμα αλλά να το πούμε ''τελεία και παύλα'' Να ταιριάζει με το σύνθημα...τελεία και παύλα,το κόμμα είναι κ...α

  13. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 25/03/2014 15:17:34

    Τις τρείς από τις πέντες προτάσεις σου φάκτορα θα πρέπει να τις τροποποιήσεις λίγο,για να μή χάσεις περισσότερους ψήφους από όσους περιμένεις ότι θά πάρεις: 1. Γκόμενες θα πρέπει να βρείς,και στους κάτω των 65,τι δηλαδή εμείς στο πηγάδι κ.....; 2.Δε θέλουμε καινούργιους δρόμους,τα τέλη και τις ασφάλειες να μας εξασφαλίσεις για να κινούμε τα ακινητοποιημένα τουτού μας. 3.Δέν θέλουν χρυσά κουτάλια οι άστεγοι και οι άνεργοι,καθημερινό ψωμί και φαΐ να τους παρέχεις. Τώρα τη θάλασσα στην Καρδίτσα,τί τη θές,δε σου φτάνει ολόκληρη λίμνη του Πλαστήρα; Άσε να γίνει καμμιά πεζογέφυρα εδώ στα Κύθ. μέχρι απέναντι στη Νεάπολη...

    • airman avatar
      airman @ Κυθήριος 25/03/2014 15:35:33

      Με πεζογέφυρα θα γίνει η ζεύξη της Ελαφονήσου με τη Νεάπολη και της Ιθάκης με την Κεφαλονιά! Δεν είμαστε για σπατάλες! Αργότερα θα εξετασθεί η ένωση των Κυθήρων υποθαλάσσια με την Κρήτη!

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Κυθήριος 25/03/2014 16:03:44

      Παρατηρώ Κυθήριε ότι και εσύ λησμόνησες το ασθενές φύλο, όπως και ο Φάκτορας και δεν ενέταξες προγραμματική θέση, που να το ελκύει ως κομματικό ακροατήριο. Πάλι στην απέξω οι γυναίκες ;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Κυθήριος 25/03/2014 17:25:37

      @Αν εξετασθεί η υποθαλάσσια με Κρήτη airman,τότε ίσως απαιτήσουμε δυό γραμμές για intercity... @Εχεις δίκιο roadrunner,κι αυτός ο φάκτορας έβαλε μέσα στο σακίδιο το πύρ,(το αρχείο του πού ''έκαψε και θα κάψει πολλούς''),κανόνισε για θάλασσα μέχρι τά Άγραφα,και του διέφυγε τελείως το ασθενές φύλο. Εχεις δίκιο που διαμαρτύρεσαι!

  14. ΜΒ avatar
    ΜΒ 25/03/2014 20:11:32

    Βρε παιδιά, αυτό το κείμενο έπρεπε να δημοσιευθεί μια εβδομάδα μετά. Το "κάψατε"....

  15. Θόδωρος 17.06.2014 avatar
    Θόδωρος 17.06.2014 25/03/2014 22:14:39

    Αξιέπαινη η προσπάθεια αλλά δεν το βλέπω να στεριώνει. Οι αρθρογράφοι αλλά και οι σχολιαστές του antinews είναι όλοι one man band! Έχουν συνείδηση, γνώση και ανεξαρτησία σκέψης, που να μαντρωθούν! Αφήστε μας να τα λέμε από δω κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Έχω όμως -στο πνεύμα του άρθρου- να προτείνω το εξής: Θα 'ταν ενδιαφέρον να λάβουμε μια πρόσκληση -όσοι ενδιαφερόμαστε- για μια μυστική συνάντηση σε προκαθορισμένο χώρο η οποία ενδεχομένως θα ήταν απαρχή μιας νέας "λέσχης", ενός think tank που λέτε κι εσείς. Που θα ξαναβρεθεί να αντιπροσωπεύεται τόσο εκτενές πολιτικό φάσμα με τέτοια ευρύτητα απόψεων και όμως σωστών σχεδόν στο σύνολο τους, αφού ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα από όλες τις οπτικές γωνίες?