#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/10/2011 14:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βενιζέλος: Εσείς θα φταίτε, αν καταρρεύσουμε!



Την ίδια κασέτα έβαλε ο Β. Βενιζέλος, αυτή που βάζει σε κάθε του συνέντευξη, την ώρα όμως που ο κόσμος είναι ανάστατος καθώς βλέπει ότι η χώρα οδηγείται στη χρεοκοπία.

Στην έκτακτη συνέντευξη τύπου ο κ. Αντιπρόεδρος δεν ανακοίνωσε μέτρα, αλλά μοίρασε υποσχέσεις ότι η Ελλάδα έχει διαθέσιμα μέχρι το Νοέμβριο, ότι θα είναι συνεπής στις υποχρεώσεις της στους ξένους και ότι το Γιουργκρούπ ήταν… επιτυχημένο. Βούλιαξαν τα χρηματιστήρια παγκοσμίως και ο Βενιζέλος διαπίστωσε ότι οι αποφάσεις ήταν ....θετικές για την Ελλάδα.

Μάλιστα, ο κ. Βενιζέλος έριξε στην εξέδρα την μπάλα επιτιθέμενος στη Νέα Δημοκρατία και τον Αντ. Σαμαρά για επιθέσεις εναντίον του σχετικά με τις εγγυήσεις που ζητούσε η Φινλανδία. Λες και υπέγραψε η ΝΔ τις συμφωνίες και μετά τις πήρε πίσω. Το Βενιζέλο δεν έκραξαν για τη γκάφα αυτή;
Ο κ. Αντιπρόεδρος ήταν εμφανώς εκνευρισμένος στη συνέντευξη αφού φαίνεται ότι το πρόβλημα που ο ίδιος δημιούργησε δεν μαζεύεται. Δεν απαντούσε ή απέφευγε να απαντήσει ευκρινώς όταν τον ρωτούσαν σχετικά με πιθανό κούρεμα 50%, παίζοντας το ρόλο του πατριώτη και ότι δεν μπορεί να λέγονται τέτοια μέσα στην Ελλάδα γιατί κάνουν κακό.
Στη ουσία δεν είπε τίποτε κι πάλι, δε φώτισε τον κόσμο που περιμένει με αγωνία να μάθει για το αύριο το δικό του και των παιδιών. Σα να μην υπάρχει απολύτως καμιά κρίση, σα να μην είμαστε ένα βήμα πριν τη διάλυση. Γενικώς στον κόσμο του…

 

Η σημερινή θλιβερή τηλεοπτική παρουσία του κ. Βενιζέλου, ήρθε μετά από ένα ακόμα προσωπικό διαπραγματευτικό του ναυάγιο!

Πήγε στο Eurogroup με 30.000 απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων, πρωτοφανούς σκληρότητας περικοπές, αβάσταχτα φορολογικά μέτρα για οποιαδήποτε κοινωνία και όμως τον έστειλαν ...αδιάβαστο!

Για έναν και μόνο λόγο: Γιατί δεν εμπιστεύονται ούτε τον ίδιο, ούτε την κυβέρνησή του.

Αυτό πληρώνει σήμερα ο ελληνικός λαός!

Και, όμως, παρ' όλα αυτά με τη γνωστή αλαζονεία του μας είπε ..κατάμουτρα ότι θα φταίμε εμείς, αν η χώρα καταρρεύσει!

Ξεπέρασε μάλιστα και τα εσκαμμένα, ακόμα και για τα δικά του μέτρα, όταν εντελώς ξεδιάντροπα πρότεινε στους πολίτες να αναρωτηθούν τι θα συμβεί, αν το κράτος δεν θα έχει χρήματα να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις του για μισθούς και συντάξεις.

Έχει ξεχάσει προφανώς ό,τι την απάντηση την έχει ήδη δώσει ο Πρωθυπουργός: "θα μας πάρουν με τις πέτρες"!

Προφανώς το γεγονός ό,τι η κυβερνητική πολιτική έπεσε έξω φταίνε οι πολίτες!

Ότι η Κυβέρνηση έξι μήνες τώρα, εκτός από το να πετάει πομφόλυγες ουδέν έργο παρουσίασε, φταίνε οι πολίτες!

Ότι κάθε μέρα μηχανεύεται και ένα φόρο, φταίνε οι πολίτες!

Ότι ξέφυγαν οι δαπάνες, το έλλειμμα και το χρέος, φταίνε οι πολίτες!

Η κυβέρνηση είναι ανευθυνοϋπεύθυνη!

Αυτό μόνον ένας ανεύθυνος υπουργός μπορεί να το διατυπώνει δημοσίως, χωρίς να ωχριά!

Εκτός από τους πολίτες, φταίει επίσης  η αντιπολίτευση  που δεν συμφωνεί μαζί του και ο ...τύπος όταν  υποβάλλει ενοχλητικές ερωτήσεις!

Ο κ. Βενιζέλος  είναι υπεράνω πάσης κριτικής και πρέπει να του είμαστε ευγνώμονες που ανέλαβε να ...μας σώσει...

 

Καιρός να τελειώνουμε μ' αυτόν τον ατάλαντο θίασο που κυβερνά τη χώρα...

ΚΡ 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. vildanden avatar
    vildanden 04/10/2011 14:55:25

    Δε μάθαμε ότι οι νέοι φόροι μπήκαν επειδή δεν έβαλε φόρο στα αναψυκτικά;
    Πιο απτή απόδειξη της κοινωνικής πολιτικής της κυβέρνησης δεν υπάρχει. Τα αναψυκτικά είναι απαραίτητα για τη χώνεψη, ιδίως αν τρως φθηνά φαγητά.

    • Τασος Σαλονίκη avatar
      Τασος Σαλονίκη @ vildanden 04/10/2011 16:49:55

      Τα οποία αναψυκτικά πήγαν στο 23%
      Κι άλλο φόρο?

      • vildanden avatar
        vildanden @ Τασος Σαλονίκη 04/10/2011 17:17:56

        Πέραν αυτού υπήρχε στο μνημόνιο και πρόβλεψη για ειδικό φόρο κατανάλωσης στα αναψυκτικά και εμφιαλωμένα, κατ' αντιστοιχία με το φόρο στα αλκοολούχα.

        Ίσως να τον βαφτίσουν και φόρο άνθρακα στο μέλλον, δεν ξέρω...

  2. reformfront avatar
    reformfront 04/10/2011 14:56:12

    Δυστυχώς δεν έχει αντιληφθεί οτι οι Υπουργοί Οικονομικών μιλάνε λίγο και μόνον όταν υπάρχει ανάγκει και πράττουν πολλά.

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/10/2011 15:00:47

    Εκτός από το νουθετεί και να απειλεί τους Έλληνες, τι άλλο ακριβώς κάνει αυτή η κυβέρνηση;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΕΥΑ 04/10/2011 15:09:24

      Ε, τα γνωστά, κανά χοιρομέρι οι μεν, καμιά προπονησούλα οι δε, η φτώχεια θέλει καλοπέραση μωρέ...

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ TopGunZ 04/10/2011 15:28:00

        χαχα! πού και πού βέβαια, διορίζουν και κάνα δικό τους, έτσι για να λέμε ότι δεν έχουμε πελατειακό κράτος..

      • manos avatar
        manos @ TopGunZ 04/10/2011 15:46:46

        Συγνώμη, αλλά αν δεν το μάθατε both of you, η βουλή διαθέτει διατροφολόγο.
        Οπότε να λείπουν τα σχόλια παρακαλώ. Ο άνθρωπος έχει σχέδιο.
        Κάνει την περίφημη δίαιτα: Sea food diet. You eat everything you see.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ manos 04/10/2011 16:03:06

          Να απολυθεί ο διατροφολόγος ( θρεφταρούδια τους έκανε σε καιρό κρίσης) και να προσληφθεί ψυχολόγος...

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ manos 04/10/2011 16:21:18

          Μπα, είτε κάνει την Δίαιτα της Πάπιας (τρώω τα πάντα και κάνω την πάπια) είτε κάνει 3-4 δίαιτες μαζί για καλύτερα αποτελέσματα.

        • juliet avatar
          juliet @ manos 04/10/2011 16:32:28

          Καλόβολα τα παιδιά ...τρώνε μ΄ευκολία και βάζουνε και στη τσέπη ...πασαντέμπο, εννοώ για το δρόμο,γιατί είσαστε πονηρούλια και δεν ξέρω τι θα σκεφτείτε.
          Χαιρετώ σας.

        • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
          ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ manos 04/10/2011 17:13:29

          Ποιά δίαιτα, λες μανο. Εδώ ο άνθρωπος έφαγε μόνος του ένα ολόκληρο μπούτι κρέας που το είχαν στείλει για τους υπαλλήλους της ΓΓΤΠ , στο Κέντρο Τύπου κάποιες εκλογές πολύ παλιά, και οι οποίοι υπάλληλοι ξενυχτούσαν μέχρι το πρωί, κι εδώ θα κολώσει;

          • manos avatar
            manos @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 04/10/2011 17:25:41

            Εξαρτάται τι μπούτι ήταν.
            Από κότα ή από δεινόσαυρο? :-)

  4. Αμυδρός avatar
    Αμυδρός 04/10/2011 15:00:48

    Καλά, 21ος αιώνας και έβαλαν κασέτα στον Βενιζέλο. Ντροπή!! Τόσα gadgets έχει ο ΓΑΠ, χάθηκε να του δώσει ένα mp3 player. Τώρα όσο για αυτά που είπε, "λόγια, λόγια ψεύτικα..."

  5. Παυλος Βαφειάδης avatar
    Παυλος Βαφειάδης 04/10/2011 15:10:17

    "Η βουλιμία για εξουσία, η υπερφύαλη σκέψη, η βερμπαλιστική συμπεριφορά, η ακράτεια στο λόγο και η μεσσιανικης αντιληψης διαταραγμενη προσωπικοτητα του, οδηγουν αυτό το Ψυχοπαθές Κινούμενο Λαρδί στην εκδικητικότητα του απέναντι στην κοινωνία."

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 04/10/2011 15:11:37

    Μάλλον άρχισε ήδη να τους τσούζει η νομότυπη φοροδοτική αντίσταση με την καθυστέρηση πληρωμής των χαρατσιών (του λεγόμενου "πολυεκκαθαριστικού"). Γι' αυτό και προσπαθεί από τη μια να πιέσει κινδυνολογώντας, και από την άλλη να περάσει το μήνυμα "και να μην πληρώσετε δεν πειράζει, ό,τι πληρωθεί μέχρι και Φεβρουάριο μπαίνει στη χρήση του 2011".

    ..Εντάξει λοιπόν, πληρώνουμε την 1η Μαρτίου 2012!

  7. φωνη avatar
    φωνη 04/10/2011 15:21:07

    Ο άνθρωπος βρίσκεται σε πλήρη σύγχηση. Δεν ξέρει μέχρι πότε επαρκούν τα ταμειακά διαθέσιμα (στην προηγούμενη συνέντευξη Τύπου έλεγε μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου, τώρα λέει μέχρι το Νοέμβριο). Τον πηγαίνουν καροτσάκι οι του εξωτερικού.
    Λέει ότι δε θα χρειαστούν άλλα μέτρα, ενώ το eurogroup αμφισβητεί την αποτελεσματικότητα των μέτρων και σκοπεύει να περάσει έναν προϋπολογισμό όλο νέα μέτρα.
    Λέει να μη μιλάμε για χρεοκοπία, ενώ ο ίδιος μίλησε για τον κίνδυνο της Αργεντινής και του τα έψαλε και η Λαγκάρντ.
    Και τέλος, νομίζει πως οι φόροι πληρώνονται με πατριωτισμό και όχι με χρήματα.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ φωνη 04/10/2011 15:30:00

      Επιπλέον, απαντώντας σε κάποια ερώτηση, φάνηκε να ακολουθεί σκληρή γραμμή μανιχαϊστικού διαχωρισμού προκειμένου ο ίδιος να μην υποχωρήσει ούτε κεραία, ακόμα και από παράλογες εξαγγελίες του. Συγκεκριμένα, ως προς το θέμα των αποδείξεων επέμεινε ότι ή θα στρατευτούμε όλοι κατά της φοροδιαφυγής με οποιοδήποτε τρόπο (εκείνος νομίζει), ή θα... μας θεωρεί οιονεί φοροφυγάδες!

      • φωνη avatar
        φωνη @ Αυριανιστής 04/10/2011 16:11:35

        Δίνει ρεσιτάλ παραλογισμού. Παραδίδει σεμινάρια στο θέατρο του παραλόγου. Λέει και το άλλο: πληρώστε τα χαράτσια και τους φόρους για να έχω να σας δώσω μισθούς. Άστο ρε φίλε αν είναι να μας δώσεις αυτά που θα σου δώσουμε τα κρατάμε πάνω μας. Τα ανακυκλώνουμε και μόνοι μας τα χρήματα, δε χρειαζόμαστε το Βενιζέλο μεσολαβητή.

  8. irida avatar
    irida 04/10/2011 15:23:51

    Σήμερα φάνηκε πολύ καθαρά: του Βενιζέλου τ αρέσει να μιλά στην τηλεόραση. Μόνο αυτό! Α! και να νιώθει πως είναι ολίγον πρωθυπουργός! Κι ας λέει μ@@@@@ς, που τις πληρώνουν οι άλλοι φυσικά!

    • Orestios avatar
      Orestios @ irida 04/10/2011 17:10:21

      Συμφωνώ απολύτως.
      Το άσχημο είναι πως ξεβρακώνεται με βία και προσπαθεί να κατηγορήσει για το γεγονός ότι είναι πιο κενός από το κενό.

  9. alakran avatar
    alakran 04/10/2011 15:32:20

    Προσέξατε ότι για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσε να κρύψει την αυταρέσκειά του?
    Ήταν εκεί που μίλησε για το συσσωρευμένο πολιτικό κεφάλαιο και τη δημοφιλία του που δεν διστάζει να τα θυσιάζει γιατί χρειάζονται ακριβώς "σε τέτοιες στιγμές".
    Μα ποιός νομίζει ότι είναι επιτέλους?

    Ο άνθρωπος την έχει ψωνίσει επειδή τον προωθεί ο Πρετεντέρης και ο Χασαπόπουλος!Η Ντόρα τού Πασοκ!

  10. Jean avatar
    Jean 04/10/2011 15:40:08

    Ωραία αλλά που είναι η αξιωματική αντιπολίτευση; Που είναι ο Σαμαράς; Είναι δυνατόν να ψελλίζει κάτι όταν ο κόσμος έχει τρελαθεί από το καθημερινό θρίλερ που ζει; Είναι δυνατόν να εκπροσωπείτε στα κανάλια από τον Σπηλιωτόπουλο, τον Παυλόπουλο ή τον Μιταράκη; Μήπως η ΝΔ δεν θα βρει λαό να κυβερνήσει ή μήπως ο λαός θα την στείλει κι αυτή στα αζήτητα και ψάξει άλλες λύσεις;

  11. manos avatar
    manos 04/10/2011 15:48:57

    "Κατα κατα κατα καταρρέω, κι'άλλο πλέον δεν μπορώ,
    θα ερωτευθώ τον παπανδρέου, τον ποπάυ, τον ζορρό...

    • cummulus avatar
      cummulus @ manos 04/10/2011 19:43:32

      μεγάλος ὁ Νικόλας φίλε μου...

  12. anideos avatar
    anideos 04/10/2011 15:49:51

    Κανενα καινουριο δεν ειπε;
    Οτι φταιει ο Καραμανλης το μαθαμε
    ας προχωρησουν παρακατω...

  13. victoria (true) avatar
    victoria (true) 04/10/2011 15:50:28

    Ότι φταίτε, φταίτε! Αφού με ψηφίσατε!
    (όσοι...)

  14. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 04/10/2011 16:13:45

    Αξιολύπητος. Λίγος, ανεπαρκής, φανφάρας.

    Είναι μέρος της ομάδας που μας οδήγησαν, στο ακριβό ευρώ, στο σκάνδαλο του χρηματιστηρίου, στη σπατάλη των Ολυμπιακών, στο παρτι των μεγάλων έργων και τελικά στην υπερχρέωση. Στη συνέχεια οι υπεύθυνοι των σκανδάλων της υπερχρέωσης και της καταστροφής, ανέλαβαν αυτοβούλως να μας σώσουν. Οι καταστροφείς ανέλαβαν σωτήρες. Αν είναι δυνατό!

    Και τελικά οι αυτόκλητοι σωτήρες, αποδείχτηκαν ανίκανοι. Αυτό που πάντα ήσαν και που δυστυχώς όλοι γνωρίζαμε.

    Ο Βενιζέλος όμως αποδείχτηκε και δειλός. Με ένα άθλιο λόγο που δεν άντεξα να ακούσω μέχρι τέλους, κατέστησε υπεύθυνους για την επερχόμενη κατάρρευση, τους Έλληνες πολίτες. Συνταγματολόγος ο ίδιος, μας είπε κουνώντας μας το δάκτυλο, ότι αν δεν πληρώσουμε, θα είμαστε υπεύθυνοι. Ξέχασε ο φανφάρας ότι το πολιτευμά μας είναι αντιπροσωπευτική δημοκρατία και την ευθύνη για τη διακυβέρνηση της χώρας, την ανέλαβαν με ιδιαίτερη χαρά και αυτή η ευθύνη δεν μεταβιβάζεται.

    Εγώ δεν πρόκειται να πληρώσω

  15. XRHSTOS L avatar
    XRHSTOS L 04/10/2011 16:15:32

    Ο χοντρός και ο λυγνός εφαρμόζουν απόλυτα το σχέδιο κατσαρόλα - βάτραχος και ολη η Ελλάδα τους παρακολουθεί με χαμόγελα.
    Το σχέδιο κατσαρόλα - βάτραχος για οσους δεν γνωριζουν εχει ωσ εξής.
    Αν βαλεις ενα βατραχο σε μια κατσαρολα με νερο θα νιωθει στο φυσικο του περιββαλον.
    Οταν βαλεις την κατσαρολα στο μάτι της κουζινας στο 1 θα νιωθει καπως ευχαριστα.
    Οταν βαλεις την κατσαρολα στο μάτι της κουζινας στο 2 θα νιωθει καπως αβολα.
    Οταν βαλεις την κατσαρολα στο μάτι της κουζινας στο 3 το νερο θα βρασει και ο βατραχος τελος.
    Τα συμπερασματα δικα σας

  16. Orestios avatar
    Orestios 04/10/2011 17:08:31

    Είπε τέτοια μαρούφα ο Βενιζέλος????????????
    It's a blame game Μπένι και σε λίγο καιρό κεφάλια θα αναζητούν σώματα.

    • manos avatar
      manos @ Orestios 04/10/2011 17:14:03

      Αυτός είναι σαν τις σαύρες. Το σώμα ζει και μετά τον αποχωρισμό.

      • victoria (true) avatar
        victoria (true) @ manos 04/10/2011 18:41:02

        Σκουλήκια, δυστυχώς.

  17. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 04/10/2011 17:16:10

    Κώστα, καλησπέρα:
    Τυπικός Βενιζέλος. Θράσος, ύβρις και Ιακωβινισμός. Θα περάσουν από δίκες όσοι νεοραγιαδάδες ξεπούλησαν την χώρα.

  18. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 04/10/2011 17:17:19

    αυτος ο ανθρωπος απειλει τους ελληνες πολιτες πως εαν δε πληρωσουν θα παρθουν και αλλα μετρα κλπ. απο τη μια μερια κοβει μισθους συνταξεις επιδοματα ,ανεβαζει το φπα. τα παιρνει ολα και απο την αλλη ζηταει απο τον κοσμο να πληρωσει και τα χαρατσια για να παει καλα ο προυπολογισμος.
    που θα τα βρει τα χρηματα ο ανθρωπος να τα πληρωσει ολα αυτα ?,φυσικα δεν τον ενδιαφερει. και κατι αλλο . στην τηλεοραση που τον ειδα ,σα να παχυνε λιγακι μου φαινεται. πρεπει να βαζει νεφρο με αυτα που περναει ο ελληνικος λαος δεν εξηγειται διαφορετικα.

  19. Μαρια avatar
    Μαρια 04/10/2011 17:20:07

    Οι εγκληματιες, που λεγανε ψεματα τοσα χρονια για το ελλειμμα, λενε οτι ο λαος φταιει. Θα ητανε αστειο αν δεν ειχε τοσο τραγικες συνεπειες.

  20. manos avatar
    manos 04/10/2011 17:23:39

    Οχι νεφρό Μήτσο, ψαρονέφρι μάλλον. :-)

  21. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 04/10/2011 20:00:44

    Τα πρόστιμα όμως τα σβήνει για τους μεγαλονταβατζήδες..

    «Δωράκι» 22 εκατ. σε κατασκευαστικές (Διόδια)
    h__p://www.seytke.gr/new/index.php?option=com_content&view=article&id=10472:lr-22---&catid=1:2010-10-20-21-17-35&Itemid=100069

  22. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 04/10/2011 20:14:23

    Να κανει επειγοντως διαιτα και να κοψει παντελως τα λιπαρα.

  23. ataktos avatar
    ataktos 04/10/2011 20:32:54

    ένας ωραίος νεκροθάφτης ακόμα

  24. occultist avatar
    occultist 04/10/2011 20:38:13

    @ NIK THE GREEK είπε
    ""Να κανει επειγοντως διαιτα και να κοψει παντελως τα λιπαρα.""

    Να κάνει επειγόντως δίαιτα και να κόψει παντελώς τις μ@λ@κίες.

    • NIK THE GREEK avatar
      NIK THE GREEK @ occultist 04/10/2011 20:54:45

      Kι αυτο σωστο,αλλα για να το κανει αυτο εκ των πραγματων δεν γινεται γιατι δεν το βλεπει.

  25. Ταραχή avatar
    Ταραχή 05/10/2011 00:15:23

    Η ΝΔ που βρίσκεται ρε παιδιά;

  26. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 05/10/2011 00:24:05

    Εγώ έλειπα και δεν τον είδα . Οχι πως αν ήμουνα σπίτι θα τον έβλεπα! Δεν τον αντέχω , τον σιχαίνομαι! Οι δημοσιογράφοι τον στρίμωξαν καθόλου ,ή παρακολουθούσαν την φασιστικού τύπου και ψυχιατρικού ενδιαφέροντος λογόρροια ; Τον αντίλογο δεν τον αντέχει. Αν τον προκαλέσει κάποιος δημόσια,δεν μπορείτε να φανταστείτε πως θα καταρρεύσει .......

  27. ΑΝΤΩΝΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ 05/10/2011 00:48:14

    ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΝ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΙΛΗΚΡΙΝΗΣ .
    ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ ΑΠΟΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ <>!!!! ΑΛΛΟ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ!!! ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η Ν.Δ <>, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙ ΜΕ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ Ή ΜΕ ΧΛΥΑΡΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ ΣΤΑ ΔΟΥΛΟΚΑΝΑΛΑ Ή ΜΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΤΙΣ ΦΥΛΛΑΔΕΣ!!!
    ΠΡΟΕΔΡΕ ΞΥΠΝΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!! <>>ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΕ!!! Ο ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

  28. Στάθης Σαραφόπουλος avatar
    Στάθης Σαραφόπουλος 05/10/2011 12:42:46

    Το νέο πακέτο Σοσιαλισμού & Βαρβαρότητας που εκφράζεται με το προσχέδιο του Προϋπολογισμού του 2012, θα συζητηθεί και θα ψηφιστεί στη Βουλή στα μέσα με τέλη Οκτώβρη!
    Δηλαδή;
    Αποκαλύφθηκε* ότι ο Αντ/δρος και υπουργός οικονομίας κ. Βενιζέλος, ζήτησε από το Eurogroup να μεταφερθεί η εκταμίευση της 6ης δόσης για τα μέσα Νοέμβρη, ώστε να προηγηθεί η ψήφιση των νέων μέτρων στην ελληνική Βουλή!
    Έτσι διέψευσε τον αναπληρωτή του κ. Σαχινίδη γιατί με τη δήλωση του, ότι έχουμε χρήματα μέχρι τις 15 Οκτωβρίου, “χαλούσε” το σκηνικό που ο ίδιος έστηνε και μεθόδευε!
    Το ίδιο σκηνικό “‘χρεοκοπίας” και πτώχευσης πριν από κάθε τροϊκανή δόση!
    Το ίδιο σκηνικό εκβιασμού και κινδυνολογίας προς τον Λαό!
    Το σκηνικό – “άλλοθι” για τους πράσινους βουλευτές να ψηφίσουν το νέο πατριωτικό και εθνοσωτήριο... πακέτο!
    http://emprosdrama.blogspot.com/2011/10/blog-post_3550.html

  29. BlackWhite avatar
    BlackWhite 05/10/2011 20:04:30

    Μπένι θα είμαι υπερήφανος αν συμβάλω,με κάθε τρόπο,να πέσετε από κυβέρνηση

  30. ΜΠ avatar