#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2011 16:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βενιζέλος: "Αν μας θεωρείτε αναποτελεσματικούς ρίξτε μας"!!!



«Αν θεωρείτε ότι η κυβέρνηση είναι αναποτελεσματική ή δεν έχει το ηθικό υπόβαθρο για να νομοθετήσει όλα αυτά τα μέτρα, τότε ρίξτε την» είπε ο υπουργός Οικονομικών Β. Βενιζέλος πριν από λίγο στους βουλευτές του ΚΤΕ Οικονομικών του ΠΑΣΟΚ που συνεδρίασε μέσα σε κλίμα έντασης και διαφωνιών.

Η αντίδραση αυτή του κ. Βενιζέλου ερμηνεύεται ως προειδοποίηση προς τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ εν όψει των κρίσιμων ψηφοφοριών που αναμένουν την κυβέρνηση. Δείχνει όμως και την κατάσταση παράλυσης στην οποία έχει περιέλθει το κυβερνητικό κόμμα από την συνεχή κριτική των βουλευτών του και την αποστασιοποίησή τους από την κυβέρνηση.

Κατά την συνεδρίαση η Βάσω Παπανδρέου διαμαρτυρήθηκε σε έντονους τόνους για το πολυνομοσχέδιο που έφερε την προηγούμενη εβδομάδα η κυβέρνηση στη Βουλή και η φωνή της ακουγόταν στους διαδρόμους του Κοινοβουλίου.

Επέκρινε επίσης της κυβέρνηση  πως στη διετία που πέρασε ίδρυσε 77 νέους οργανισμούς, την ώρα που η Τρόικα ζητάει από την κυβέρνηση να κλείσουν οργανισμοί.

Τελειώνοντας, η κυρία Παπανδρέου είπε πως πρέπει να μπει κάποιος πολιτικός φυλακή!

Η συνεδρίαση διακόπηκε λίγο πριν από τις 15.30 και θα συνεχιστεί στις 19.00.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αναγνώστης avatar
    αναγνώστης 11/10/2011 16:31:20

    Να προκηρύξετε εκλογές τζάμπα μάγκα που θέλεις να φύγεις σαν ήρωας-και καλά με ρίξανε!!-και να εκθέσεις στο λαό το πρόγραμμά σου και ένα χρονοδιάγραμμα δεσμευτικό και για τους τροικανούς οι οποίοι μοιράζουν και κόβουν την τράπουλα μόνοι τους ....Ολες οι χώρες που έχουν ηγέτες και όχι μαριονέτες και πουλημένους έδιωξαν από την χώρα τους τις ύαινες του δντ και ανάπνευσαν.....Αει στο διάλο απο κει πέρα τομάρια!!!!!!

    • madprof avatar
      madprof @ αναγνώστης 12/10/2011 01:09:43

      "Της Ελλάδος αδικουμένης, αισχρόν το σιγάν" Δημοσθένης κατά Φιλίππου Γ' !
      Αιδώς Αχρείοι!

  2. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2011 16:34:19

    Έλα βρε Βασούλαααααααα
    Ρίξε την κυβέρνησηηηηηη

    Ή απλά απόδειξέ μας αν το σκυλί δαγκώνει το χέρι του αφέντη του.

    • ΣΤΕΦΑΝΟΣ avatar
      ΣΤΕΦΑΝΟΣ @ Orestios 11/10/2011 20:00:30

      "Επέκρινε επίσης της κυβέρνηση πως στη διετία που πέρασε ίδρυσε 77 νέους οργανισμούς, την ώρα που η Τρόικα ζητάει από την κυβέρνηση να κλείσουν οργανισμοί."
      Κοιμόμαστε όρθιοι ή μου φαίνεται; Εδώ μας δίνουν μόνοι τους τα όπλα και εμείς ασχολούμαστε με το αν θα ρίξουν οι ίδιοι την κυβέρνηση.....

      ΣΤΕΦΑΝΟΣ
      ΚΕΡΚΥΡΑ

  3. nick avatar
    nick 11/10/2011 16:35:27

    “Αν μας θεωρείτε αναποτελεσματικούς ρίξτε μας .... αν δεν είστε και σεις κότες”!!!

  4. xzetta avatar
    xzetta 11/10/2011 16:35:38

    ξέρει οτι μιλάει σε ΠΑνελλήνιες ΣΟσιαλιστικές Κότες.

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ xzetta 11/10/2011 18:58:12

      Σωστά.
      Η κυβέρνηση δεν πέφτει από κότες αλλά από τα παράγωγά τους. Αυγά και πούπουλα με την προσθήκη πίσσας

  5. papadopoulos takis avatar
    papadopoulos takis 11/10/2011 16:38:08

    Και οι κοτες απο κατω κοκοκοκο

  6. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 11/10/2011 16:40:56

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ 3-4 ΕΝΤΙΜΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕς ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ?

    • manos avatar
      manos @ βουλα ελευθεριαδου 11/10/2011 16:45:15

      Οχι.
      Για το πασοκ μιλάμε.
      Εντιμότητα και πασοκ είναι αντικρουόμενες έννοιες.

    • Lampros avatar
      Lampros @ βουλα ελευθεριαδου 11/10/2011 16:47:22

      καλα, έντιμοι όχι. Αλλά έξυπνοι τουλάχιστον?? Αν θελουν να ξαναβγουν (κάποια στιγμη...) πρέπει να δειξουν πως διαφώνησαν. Πως θα κατεβουν να ζητήσουν ψηφο?

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ Lampros 12/10/2011 09:21:19

        Είπαμε, μιλάμε για το ΠΑΣΟΚ! Αν ήταν έξυπνοι, με το ΠΑΣΟΚ θα ήταν;

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ βουλα ελευθεριαδου 11/10/2011 17:24:23

      Λέγεται ότι, όταν ο Θεός δημιούργησε τον κόσμο, αποφάσισε να τους δώσει δύο αρετές, ώστε να περάσουν καλά. Έτσι έκανε: - τους Ελβετούς μεθοδικούς και να σέβονται τους νόμους·
      - τους Εγγλέζους επίμονους και μελετηρούς·
      - τους Γιπωνέζους εργατικούς και υπομονετικούς·
      - τους Γάλλους καλλιεργημένους και εκλεπτυσμένους·
      - τους Ισπανούς εύθυμους και φιλόξενους.
      Όταν έφτασε και στους Έλληνες, στράφηκε στον άγγελο που κρατούσε
      σημειώσεις και του είπε:
      «Οι Έλληνες θα είναι έξυπνοι, τίμιοι και ΠΑΣΟΚ».
      Μόλις τέλειωσε τη δημιουργία, ο άγγελος Του είπε:
      «Κύριε, σε όλους τους λαούς δώσατε δύο αρετές και στους Έλληνες τρεις. Έτσι θα
      υπερισχύσουν όλων των άλλων».
      «Να πάρει! Έχεις δίκιο! Μόνο που δεν μπορώ να τις αφαιρέσω! Ας έχουν οι Έλληνες τρεις αρετές».
      «Όμως, κάθε Έλληνας δεν θα μπορεί να έχει πάνω από δύο συγχρόνως».
      Έτσι * Ο Έλληνας που είναι ΠΑΣΟΚ και τίμιος δεν μπορεί να είναι έξυπνος.
      * Εκείνος που είναι έξυπνος και ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να είναι τίμιος.
      * Κι εκείνος που είναι έξυπνος και τίμιος δεν μπορεί να είναι ΠΑΣΟΚ.

      • ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ avatar
        ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ @ daughter of mercy 12/10/2011 10:47:59

        Καλόοοοοο!!!!!!!

  7. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 11/10/2011 16:45:41

    Δε φτα;ίει ο Βενιζέλος αλλά οι οσφυοκάμπτες βολεμένοι βολευτές τού ΠΑΣΟΚ που δεν έχουν το θάρρος ν' αντικρύσουν πλέον το λαό που τους εμπιστεύτηκε τη τύχη του "τοίς κείνων ρήμασι πειθόμενος" Ψυχραιμία γρήγορα θα στηθεί η κρεμάλα για τούς προδότες και τούς δοσίλογους .

  8. tsiftsidis elefterios avatar
    tsiftsidis elefterios 11/10/2011 16:50:04

    υπαρχουν τρεις βουλευτες οι εξεις δυο και ο κυριος κανενας.κοτες λυρατες.

  9. Poisonous avatar
    Poisonous 11/10/2011 16:53:10

    Ωραίο ρολόι η Βασούλα! Audemars Piguet να είναι ή Berguet, γιατί για απλό ρόλεξ δεν το κόβω...

    • manos avatar
      manos @ Poisonous 11/10/2011 17:00:40

      Απ'το μισθό του βουλευτή το πήρε η κοπέλα.
      Τέτοια υποψία και'συ, μήπως σου έχει δείξει το πασοκ τέτοια δείγματα χλιδοκρατορίας? :-)

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ manos 11/10/2011 17:44:28

        από τον αφορολόγητο μισθό δια βίου σαν Επίτροπος, και ρώτα πώς έγινε Επίτροπος, και πώς πέρασε εκεί, Βρε μας δουλεύουν... Θα αρχίσω να βρίζω τον Παπαδόπουλο που δεν καθάρισε καμιά 100ή για να συνετιστούν οι υπόλοιποι...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Poisonous 11/10/2011 17:57:20

      Μα πού τα βρίσκει αυτή η Βάσω? Πού τα βρίσκει?
      Στο καζίνο παίζει??????

  10. pink floyd avatar
    pink floyd 11/10/2011 16:56:12

    Κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες κοτες και η ελσα

    • Orestios avatar
      Orestios @ pink floyd 11/10/2011 17:56:31

      ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

      Καλόοοοοοοοοο

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ pink floyd 11/10/2011 19:12:47

      χαχα! είναι 154+1;; τέλειο!

    • jojo avatar
      jojo @ pink floyd 11/10/2011 19:52:58

      Κοτες με διπλο λειρι...........

  11. tsiftsidis elefterios avatar
    tsiftsidis elefterios 11/10/2011 17:02:21

    ΑΡΘΡΟ 33 παρ.2 του συνταγματος
    .Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, πριν αναλάβει την άσκηση των καθηκόντων του, δίνει ενώπιον της Βουλής τον ακόλουθο όρκο:
    "Ορκίζομαι στο όνομα της Αγίας και Ομοούσιας και Αδιαίρετης Τριάδας να φυλάσσω το Σύνταγμα και τους νόμους, να μεριμνώ για την πιστή τους τήρηση, να υπερασπίζω την εθνική ανεξαρτησία και την ακεραιότητα της Χώρας, να προστατεύω τα δικαιώματα και τις ελευθερίες των Ελλήνων και να υπηρετώ το γενικό συμφέρον και την πρόοδο του Ελληνικού Λαού".
    ΠΡΟΣ ΤΟΝ κ.ΠΑΠΟΥΛΙΑ

    • βασίλης avatar
      βασίλης @ tsiftsidis elefterios 11/10/2011 19:31:23

      Σωστός είσαι και πολύ καλα τα λες αλλά μια σοφή παροιμία του λαού λέει
      "ΣΤΟΥ ΚΩΦΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ ΒΡΟΝΤΑ"
      Εχεις δεί κανένα μέχρι τώρα να σηκώνεται απο την καρέκλα ?
      ΟΧΙ γιατί φοβάται να μην σκονισθεί και πάει κανείς άλλος να την ξεσκονίσει και καθίση και δεν σηκώνεται με τίποτε
      ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΗς "ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ"

      • Αληκτώ avatar
        Αληκτώ @ βασίλης 11/10/2011 20:07:09

        Γιατί? Υπάρχει ακόμα Πρόεδρος της Δημοκρατίας και δη της Ελληνικής???????

        • manos avatar
          manos @ Αληκτώ 11/10/2011 20:14:25

          Θα έμενε άδεια η καρέκλα στις παρελάσεις, και ήταν κρίμα.
          Αλλωστε κάνει και κυριλάτες υποκλίσεις.

          • Χαλκιδέος avatar
            Χαλκιδέος @ manos 12/10/2011 09:25:27

            Αυτό με τις υποκλίσεις ξαναπέστο! Ιδίως οι υποκλίσεις του προς την κυβέρνηση της παιδικής χαράς του GAP θα μείνουν στην Ιστορία!

  12. sam avatar
    sam 11/10/2011 17:03:36

    ..Αφιερωμενο σε αυτα τα 3.300.00 Ελληνων που δεν κατεβηκαν να ψηφισουν το 2009. Αν σας βασταει, τωρα, ξανακαντε το..

    (poisonous-σοσιαλιστικο προικο το ρολογακι...)

  13. Γιώργος msn avatar
    Γιώργος msn 11/10/2011 17:09:00

    Βενιζέλος: “Αν μας θεωρείτε αναποτελεσματικούς ρίξτε μας”!!!

    -Καλά ντε, μια πλακίτσα κάναμε...

  14. koinos_nous avatar
    koinos_nous 11/10/2011 17:13:41

    Δυο τινα μπορει να συμβαινουν.
    Το ενα ειναι οτι το χρεος ελλειμα ειναι "εικονικο" και το εχουμε και το χρησιμοποιουμε ως φοβητρο επαναφεροντας σε ισοροπια το συστημα οταν ξεφευγει ή ειναι οδυνηρη πραγματικοτητα και τοτε ολοι αυτοι που λενε για βιωσιμο χρεος με μετρα επανεκκινηση και αναπτυξη (χωρις κουρεμα γουλι) θελουν βρεγμενη σανιδα γιατι μας περνουν για ανοητους.
    Οταν εχεις δεδομενο οτι
    δεν "μπορεις" να δανειστεις
    δεν μπορεις να αυξησεις ΑΜΕΣΑ τις εξαγωγες σου ωστε οχι μονο να μηδενισεις το ελλειμα στο ισοζυγιο αλλα να το κανεις πλεονασματικο (2010- εισαγωγες 44 δις, εξαγωγες 16 δις)
    δεν μπορεις να επιβαλεις δασμους σε εισαγομενα προιοντα οποτε εισαγεις πατατες Αιγυπτου και αρνια Βουλγαριας
    δεν μπορεις να ασκησεις δημοσιονομικη πολιτικη με δικο σου νομισμα
    πως θα επιβιωσεις ως χωρα ?
    Εβαλαν οι νεφελιμ τις ευρωεκτυπωτικες μηχανες μπροστα?

  15. koinos_nous avatar
    koinos_nous 11/10/2011 17:17:26

    Τους ξεμπροστιασε ο Μπενιτο για να μην τον πολυζαλιζουν.
    Στην ουσια τους προκαλει μπας και το κανουν.
    Θα το ηθελε παρα πολυ ο φιδοκορμος (να φορεσει επιτελους το δαχτυλιδι) αλλα που να βρεθει ο γενναιος?

  16. avanti avatar
    avanti 11/10/2011 17:35:32

    Αν τολμάτε ρίξτε μας.... και να δείτε γκουαντάναμο που σας περιμένει. Είδατε τον Κουσελά πως τα γύρισε.... και να σκεφτείτε μόνο κάτι φωτογραφίες του δείξαμε μόνο.....
    Δυστυχώς η κυβέρνηση καταρρέει και ο επιθανάτιος ρόγχος της ισοπεδώνει τη χώρα με όλα τα τραγικά επακόλουθα για εμάς.

  17. ORIMA avatar
    ORIMA 11/10/2011 17:48:50

    Ο γνωστός dealer Benny-τέλος έχει σχεδόν εκτελέσει την αποστολή του, την "δουλειά" του. Μας λέει ξεκάθαρα, Νά κι άμα με γουστάρετε, ΝΆ κι άμα δεν με γουστάρετε! Το καράβι άμα θέτε ρίξτε το στα βράχια. Έτσι κι αλλιώς σαπιοκάραβο είναι. Όσο για μένα, μη νοίαζεστε, τα έχω κάνει τα κουμάντα μου και μάλλον θα κάνω σε λίγο καιρό περισσότερο ποδήλατο στη λίμνη της Γενέυης άπό ότι το γνωστό ζώον που ξέρετε. Το κάρφωσα το χαρτί και ξεπούλησα. Δεν μου κουνήθηκε κανείς. Και τώρα που θα τα σακουλιάζω θα σας βλέπω να ψοφάτε όλοι σας! Με γεία μας!

  18. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 11/10/2011 17:51:59

    Ο Μπενυ τα παραπανω θαπρεπε να τα πει στον κοσμο και οχι στις γαλοπουλες του ΚΤΕ,αν του βασταει στην επομενη εμφανιση του στα ΜΜΕ να κανει μια τετοια προταση στους πολιτες αυτης της χωρας για να δει το αποτελεσμα των προτασεων του.
    Τρελαινομαι με την εμφανιση του με φορμα μαχης,παλασκες και οπλισμο,να δηλωνει παρων στην μαχη της γενιας του.Βαγγελη προσεχε μην ξεχασεις το κρανος!!!

  19. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2011 17:55:45

    Βάσω δώσε άλλη μία ευκαιρία.
    Δεν είναι σωστό.
    Πόσες ευκαιρίες τους έδωσες άλλωστε???

    Μετά πώς να μην σε βλέπουν σαν ούφο????
    Αφού ξέρουν ότι πάντα θα δίνεις ευκαιρίες.

  20. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 11/10/2011 17:57:36

    Τις τελευταίες μέρες τους σαν βουλευτές ζει η πλειοψηφία των βουλευτών το πασοκ. Προσπαθούν με νύχια και με δόντια να γατζωθούν στις καρέκλες.
    Τελικά θα έχουν άσχημο τέλος.
    Για το μόνο που νοιάζομε είναι να μην ανοίξει ρουθούνι από τον απλό λαό.
    Για τα υπόλοιπα τομάρια καρφάκι δεν μου καίγεται.

  21. JOHN avatar
    JOHN 11/10/2011 18:01:14

    Κοτες ποτε δεν εριξαν κυβερνησεις,χρειαζονται αλλα υλικα.Ενα πραγμα ομως ας σκεφτουν,οι μεγαλοι λιγο η πολυ θα τη κοπανησουν και τοτε δεν θα γλυτωσουν με τιποτε απο την οργη του εξαθλιωμενου πληθους.

  22. jkr avatar
    jkr 11/10/2011 18:03:33

    Ρε παιδιά...θα το φωνάζω συνέχεια...πιστεύετε ακόμη τους θεατρινισμούς τους, κάθε δόση επί το πολλαπλάσιο;;;
    Πραγματικά, θεωρείτε ότι την μπίζνα των δις θα την αφήσουν ή ότι κάποιοι θα τους ρίξουν;;;
    Μπαστακωμένοι είναι, δεν το κουνάνε ΡΟΥΠΙ.

  23. ΑΙΟΛΙΚΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΙΚΟΣ 11/10/2011 18:09:53

    Για να τους ριξουν, πρεπει να ειναι Ελληνες και Ελληνοψυχοι και οχι πιονακια των αμερικανικων συμφεροντων. Ας κανουν αυτα που εκαναν στον Καραμανλη, αλλα τοτε ειχαν πατρωνες και προστατες. Τωρα....... θα πρεπει να δειξουν οτι εχουν........αυγα !!!!!!!

  24. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 11/10/2011 18:14:22

    ΑΝΤΙ ΑΛΛΟΥ ΣΧΟΛΙΟΥ…………

    Βασ. Κόκκινος> Αρκούν 30 βουλευτές για να καθήσει στο σκαμνί ο Παπανδρέου!

    «ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΡΚΟΥΝ ΜΟΝΟ… 30 ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΤΗΣ ΠΟΙΝΙΚΗΣ ΔΙΩΞΗΣ ΤΟΥ…!!!

    Όπως πάντα βαρυσήμαντο το άρθρο του Β. Κόκκινου π. Προέδρου του Αρείου Πάγου στην εφημερίδα “Αξία”.

    Αφού περιγράφει και εξηγεί τις ευθύνες του Πρωθυπουργού γιά την οικονομική κρίση, με κομβικό σημείο ότι μας οδήγησε προμελετημένα στην μέγγενη του Δ.Ν.Τ., δεδομένου ότι «εκτός των άλλων» αρνήθηκε και το δάνειο Πούτιν 20 δις ευρώ, με την αδιαμφισβήτητη νομική του κατάρτιση παραπέμπει σε διατάξεις του Ποινικού Κώδικα και άρθρων του… Συντάγματος πού στοιχειοθετούν το αδίκημα της Εξαπάτησης του Ελληνικού Λαού.

    Για δε την παραπομπή του δεν απαιτείται τίποτα παραπάνω από 30 υπογραφές Βουλευτών πού μπορούν να ζητήσουν…
    την άσκηση… ποινικής δίωξης …!!!

    ΜΠΑΑΑ ΜΟΝΟ 145 ΚΟΤΕΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ…

    ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

    lalipouli.blogspot.com/2011/10/blog-post_4242.html

  25. danaos avatar
    danaos 11/10/2011 18:19:32

    Θα έγραφα ένα άλλο ρήμα αλλά όχι για την ως άνω!!!!!

  26. Τem avatar
    Τem 11/10/2011 18:30:11

    Αει στο διάoλο γομάρι Μπένυ

  27. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 11/10/2011 18:30:18

    Ο Κοκκινος καλα θα εκανε να μην αθωωνε με την ψηφο του τον 6-7 στο ανωτατο δικαστηριο,τωρα τι κανει δινει συμβουλες πως θα τυλιχτει ο ΓΑΠ σε μια κολλα χαρτι ,αστο υπαρχουν νεοτεροι και καλυτεροι.

  28. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 11/10/2011 18:53:45

    μια πτωση της κυβερνησης δε θα συνεφερνε ουτε τον βενιζελο αυτη τη στιγμη.
    νομιζει οτι αν δε πεσει η κυβερνηση και παμε ομαλα στις εκλογες οτι τα πραγματα θα ειναι καλυτερα για αυτον για να αναλαβει το πασοκ.
    δε καταλαβαινει οτι οσο το πασοκ μενει στην εξουσια τοσο χειροτερο γινονται για αυτο. οτι τοσο πιο κοντα πλησιαζει σε μονοψηφιο νουμερο.
    αποτελεσματα δημοσκοπησης στη β' αθηνων.
    ν.δ. 21,5
    κκε 15,5
    πασοκ 12,5
    συριζα 12,00
    τι λετε? παει για τεταρτο κομμα στις εκλογες?

  29. βασίλης avatar
    βασίλης 11/10/2011 19:34:03

    Εφόσον δεν συμφωνούν τον δρόμο τον ξέρουν , είναι αυτός που χάραξε
    Ο Αξιότιμος Κ Λιάνης και Ο Αξιότιμος Κ Κουρουμπλής ετσι δεν είναι Κύριοι
    διαφωνούντες βουλευτές του ΠΑΣΟΚ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ βασίλης 12/10/2011 09:02:38

      Θα ξεράσω

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ βασίλης 12/10/2011 09:35:51

      Απ΄όσο θυμάμαι, ο Λιάνης παραιτήθηκε. Ο Κουρουμπλής όχι... Απλά έγινε ανεξάρτητος.

  30. Κρης avatar
    Κρης 11/10/2011 20:15:09

    Με επείγουσες διαδικασίες η συζήτηση του πολυνομοσχεδίου
    Με «ήπια συναίνεση» ΠαΣοΚ - ΝΔ ...''( ?????? )''...
    επισπεύδεται η ψήφισή του για την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου

    h**p://www.tovima.gr/politics/article/?aid=424655

  31. βασιλης avatar
    βασιλης 11/10/2011 20:40:49

    Ελα μου,ντε! Τολματε; Ρε αχρηστοι καντε κατι για το οποιο θα σας θυμομαστε με χαμογελο...

  32. Νίκος Δραγασιώτης avatar
    Νίκος Δραγασιώτης 11/10/2011 20:49:46

    Δεν τον αθώωσε ο Κόκκινος. Ο Παρμενίων Τζίφρας έδωσε αθωωτική ψήφο. Αργότερα δημοσίευσε και βιβλίο, όπου γράφει ότι ψήφισε αθωωτικά για πολιτικούς λόγους, δηλαδή για να μην προκληθεί εμφύλια διαμάχη. Με άλλα λόγια, δεν ψήφισε βάσει των νόμων, όπως θα όφειλε ένας δικαστής.

    • NIK THE GREEK avatar
      NIK THE GREEK @ Νίκος Δραγασιώτης 12/10/2011 12:53:57

      Ευχαριστω για την διορθωση και παλι ομως σαν προεδρος του δικαστηριου οφειλε να υπενθυμησει στους λοιπους για την ακριβεια της αποφασης τους.

  33. Γιαγκούλας avatar
    Γιαγκούλας 12/10/2011 09:00:03

    Είναι πλέον γνωστό τοις πάσι ότι αυτοί δεν θέλουν να φύγουν, για διαφόρους λόγους.
    Τί κάνουν, όμως, οι άλλες πλευρές για να τους διώξουν;
    Δεν έχουν καθόλου θεσμικά και πολιτικά εργαλεία και τρόπους για να το πράξουν;
    Και οι ευθύνες, πέραν των δεκανικιών (που είναι χειρότερα από τους 154), είναι ευθέως ανάλογες της δύναμης εκάστου εκ των δεδηλωμένων ως αντιμνημονιακών πολιτικών σχηματισμών.
    Μη ρίχνοντας τον ΓΑΠ αποκτούν και αυτοί σοβαρότατες ευθύνες, γιατί οδηγούν τον κόσμο σε απογοήτευση. Γι' αυτό το λόγο ούτε η ΝΔ ξεκολλά από το πρόσημο του 20 (άντε να πάει στο 30 το πολύ = 29,90) ούτε το σύνολο των δύο σχηματισμών της Αριστεράς (που αυτή τη στιγμή κινούνται σε ισοδύναμα περίπου μεταξύ τους ποσοστά) ξεπερνά το 25%.
    Επρεπε να το είχαν κάνει χθες. Τί περιμένουν; Να έρθουν να κυβερνήσουν συντρίμια, όσοι δεν θέλουν να πάρουν μέχρι σήμερα την "καυτή πατάτα" στα χέρια τους;
    Αυτά βλέπει πολύς κόσμος και κλείνεται στο καβούκι του, "σκάζει και πληρώνει" και αποστασιοποιείται.
    Ο Σαμαράς κάνει αντιπολίτευση του παλιού καιρού, η Αλέκα ανασταίνει το Ζαχαριάδη και τον Στάλιν και διώχνει κόσμο και μένει ο Τσίπρας να καλεί σε ενότητα (με ποιόν;).

  34. ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΒΑΡΛΑΜΗΣ 12/10/2011 10:50:37

    Ο ύπαρχος απειλεί εκ του ασφαλούς. Ξέρει ότι οι πράσινες κότες που λέγονται κοινοβουλευτική ομάδα ΠΑΣΟΚ είναι μόνο λόγια. Αν νομίζει ότι ασκεί σωστή πολιτική και ο λαός συναινεί ας προκηρύξει εκλογές να δούμε πόσα απίδια χωράει ο σάκος.

  35. Lampros avatar
    Lampros 12/10/2011 16:04:05

    εχω δυο ερωτήσεις:
    1) όταν λέει "ρίξτε μας" εννοεί με κανένα δίκανο με χοντρό αλάτι?
    2) αν δεν τους θεωρώ αναποτελεσματικούς αλλά μαλ*&^ες τι κάνω?

  36. Alex avatar
    Alex 12/10/2011 16:39:11

    Εγώ πάντως παραδέχομαι τον Αντώνη, ο άνθρωπος είναι πραγματικά θεεικος. Παρακολουθειστε πως τους αφήνει να αφανιστουν μόνοι τους απ´το πολιτικό σκηνικό της χώρας. Μιλωντας λίγο και ουσιαστικά, χωρίς να γαβγιζει και να διακινδυνευει εμφύλιο, δείχνει το σωστό δρόμο και αφήνει τους προδότες του ελληνικού ΈΘΝΟΥΣ να φαγωθουν μεταξύ τους σαν ορνια που είναι και να εξαφανιστούν. Είμαι σίγουρος ότι όσοι απαυτους μείνουν, η επόμενη καρέκλα που θα κάτσουν θα είναι το εδώλιο του ειδικού δικαστηρίου.