#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/01/2011 23:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτή η κυβέρνηση μπορεί να διαπραγματευτεί με το ΔΝΤ και την Τουρκία;



Στον μέσο πολίτη αποδεικνύεται πλέον ξεκάθαρα η διαχειριστική ανεπάρκεια της κυβέρνησης.

Όσα με κόπο και εκατοντάδες ώρες προπαγάνδας είχαν φιλοτεχνήσει τα μέσα ενημέρωσης στα μάτια των Ελλήνων νοικοκυραίων ότι ευτυχώς ήρθε το Πασόκ που ξέρει να κυβερνάει, σε αντίθεση με την άτολμη και άχρηστη ΝΔ απόψε καταρρέει.

Ο καθένας οφείλει να αναρωτηθεί πλέον εάν αυτή η κυβέρνηση που δεν μπορεί να απομακρύνει τρακόσιους νοματαίους από την νομική είναι ικανή να διαπραγματευθεί με το ΔΝΤ και με την Τουρκία για τα εθνικά θέματα.

Μακάρι αυτό το μπάχαλο που αγγίζει τα όρια της κωμωδίας να διατηρηθεί επί ημέρες.

Εγώ στην θέση των καταληψιών να σας πω τι θα έκανα για να αποτελειώσω την ελληνική πολιτεία και να γραφτώ στην ιστορία;

Θα πήγαινα στο κτίριο που μου προτείνουν με πορεία με προστασία της αστυνομίας και στην συνέχεια θα πήγαινα στο υπουργείο Εσωτερικών όπου θα ζητούσα από τον περιδεή Ραγκούση και την ξαδέρφη του να μου δώσουν χαρτιά εδώ και τώρα.

Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχιστεί το ρεζίλεμα της κυβέρνησης επί μέρες από μια χούφτα μεταναστών.

Εκτός από εμένα ευτυχισμένος απόψε είναι και ο Πάγκαλος που βλέπει την επιτυχία με την οποία χειρίζεται ο Ραγκούσης την “κρίση της Νομικής”.

Τουλάχιστον σε αυτόν μπορούμε να του σούρνουμε ότι του σούρνουμε αλλά χειρίσθηκε βαρβάτες κρίσεις όπως Ίμια και Οτσαλάν.

Α ρε Παυλόπουλε βλέπω να σε αναζητούμε σε λίγο για να επιβάλεις την τάξη.

Έχουν μεγάλη πλάκα τα αποψινά.

Αris. A

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 23:04:04

    Όπως είπε και ο Πάγκαλος: "κοπρίτες"

  2. Orestios avatar
    Orestios 27/01/2011 23:05:23

    Γενικευμένη ανομία και μπάχαλο.
    Επόμενο δεν είναι όταν αθωώνονται οι μιζαδόροι της Siemens?
    To παράδειγμα που δίνει η κυβέρνηση συγκάληψης των κλεφτών είναι να παρανομεί ο καθένας, εκτός από τους άγρια φορολογούμενους Έλληνες.

    Γιατί δεν παραιτούνται οι ανίκανοι υπουργοί?
    Στο μεταξύ το GAP κάνει πάρτυ στο Νταβός.
    Κανονικό μπουρδ..λο

  3. loretta avatar
    loretta 27/01/2011 23:05:45

    .......η ξεφτυλα τους δεν εχει ορια....!!! απορω οι δημοσκοπησεις τι νουμερα θα δειξουν την επομενη εβδομαδα..!!!!

  4. loretta avatar
    loretta 27/01/2011 23:09:58

    μια που θα τους παραχωρησουν κτιριο για να διαμεινουν και θα τους ταιζουν και θα τους ποτιζουν..δεν κανουν το κοπο να δωσουν και στεγη σε ολους τους αστεγους ελληνες των αθηνων που απο την οικονομικη εξαθλιωση κοιμουνται σε παγκακια?? η στα αυτοκινητα τους???...τι να πουνε οι πολυτεκνοι??? οι ανεργοι???

    ...Αλλα με το ΓΑΠ πρωθυπουργο μονο μη χειροτερα μπορεις να πεις..!!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 27/01/2011 23:11:30

      και φυσικα το κτιριο που θα τους φιλοξενησει θα πληρωθει (ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΧΤΕΣ ΚΙΟΛΑΣ) με λεφτα απο τους δικους μας φορους αυτους που μας φορεσαν καπελο λογο ΔΝΤ.

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 27/01/2011 23:13:15

        Το οργανωμένο έγκλημα (δουλεμπόριο) επιβραβεύεται από την κυβέρνηση των ανίκανων και χρηματοδοτείται κιόλας!!!!!!!!

        • S.T. avatar
          S.T. @ Orestios 27/01/2011 23:42:24

          Μα να κάνει χαλάστρα στα παιδιά; Είναι και χειμώνας, τα βγάζουν δύσκολα....

          • S.T. avatar
            S.T. @ S.T. 27/01/2011 23:45:47

            Μεταξύ μας δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο.

            Άλλωστε ο στόχος επετεύχθη: Αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης από την πραγματικότητα (virtual reality).

            Προφανώς η παραγωγή ήταν φθηνή-φθηνιάρικη και δεν είχε κασκαντέρ (για να πέσει ξύλο).

            Πέτυχε και μια σφαλιάρα για την κοινωνία μας: να νοιώθουμε αδύναμοι, ταπεινωμένοι και απροστάτευτοι....

            Συγχαρητήρια ω εταιρεία (sic)

          • Orestios avatar
            Orestios @ S.T. 27/01/2011 23:47:37

            Με την ευγενική προσφορά της Siemens.
            Ποιό εκλεκτό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ θα μεταφέρει τα χρήματα?

            P.S. Μην στείλετε τον Τσουκάτο

  5. Έρεβος avatar
    Έρεβος 27/01/2011 23:13:57

    "Τουλάχιστον σε αυτόν μπορούμε να του σούρνουμε ότι του σούρνουμε αλλά χειρίσθηκε βαρβάτες κρίσεις όπως Ίμια και Οτσαλάν."

    Και απέτυχε και στις τρεις. Βέβαια αυτός ισχυρίζεται ότι "πέτυχε" αφού απέφυγε τον πόλεμο με τους Τούρκους. Οι σοφιστές στην αρχαιότητα βάπτιζαν με άλλες λέξεις έννοιες αντίθετες. Έτσι και ο Πάγκαλος ως γνήσιος απόγονός τους βάπτισε την παράδοση εθνικών εδαφών και συμφερόντων ως επιτυχία.

    "Α ρε Παυλόπουλε βλέπω να σε αναζητούμε σε λίγο για να επιβάλεις την τάξη."

    Ναι θα τους έλεγε:
    "Πολυαγαπημένοι μου μετανάστες σας ευχαριστούμε που προτιμήσατε την νομική για την διαμονή σας όσο επισκεφτεστε την Αθήνα μας. Η κυβέρνηση μας βρίσκετε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει ότι έχει κλείσει για σας όλα τα δωματια της Μεγάλης Βρετανίας μέχρι να σας αναγορεύσει επίτιμους πολίτες της χώρας μας με τελετή που θα γίνει σε μερικές μέρες στο προεδρικό μέγαρο."

    "Έχουν μεγάλη πλάκα τα αποψινά."

    Δεν έχουν καμμία πλάκα τα αποψινά γιατί στην χειρότερη μπορεί να οδηγήσουν και σε σύρραξη με την Τουρκία, γνωστή προστάτιδα όλων των μουσουλμάνων απανταχού της γης και ιδίως στην Ελλάδα...

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Έρεβος 27/01/2011 23:18:47

      θα αποκτησουμε το προβλημα του Ισραηλ χωρις να μπορουμε να αντιδρασουμε οπως το Ισραηλ.

  6. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 27/01/2011 23:16:39

    Ανεξάρτητα από την φαιδρή απόδοση της κατάστασης, γεγονός είναι οτι το ερώτημα είναι άκυρο και άκαιρο. Το ότι δεν υπάρχει οποιαδήποτε δυνατότητα διαπραγμάτευσης αυτής της κυβέρνησης είναι γνωστό εδώ και καιρό.
    Όσο για την Loretta, τα αποτελέσματα θα δείξουν ότι το πασοκ προηγείται κατά 6,5 ποσοστιαίες μονάδες της ΝΔ....

    Χαρίλαος

    • loretta avatar
      loretta @ Χαρίλαος 27/01/2011 23:21:53

      Xαριλαε...σαν θεσσαλονικια θα σου πω ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ???

      Aυτο παει για τα γκαλοπ!!

      • Χαρίλαος avatar
        Χαρίλαος @ loretta 27/01/2011 23:52:24

        Καρντασίνα, γιατί και εγώ είμαι 100% Θεσσαλινικιός δεν σε κάνω (να θυμηθώ και τα Θεσσαλονικιά μου) καθόλου πλάκα! Αν σε ρωτήσουν τι ήθελες να κάψουν την Αθήνα 1000000 μουσουλμάνοι αν έμπαινε η αστυνομία όπως ήθελε π.χ. η ΝΔ η να διαπραγματεύεται 7 χρόνια τούρκικα, όπως κάνει το πασοκ, η πιθανότητα να έλεγες την δεύτερη απάντηση είναι 70 πρός 30. Οι στημένες δημοσκοπήσεις είναι 2 ειδών:
        1. Σε κάνουν την ερώτηση με τρόπο να πάρουν την απάντηση που θέλουν.
        2. Επιλέγουν ομάδες που γνωρίζουν την περίπου τοποθέτησή τους.
        Και στίς δύο περιπτώσεις υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος κατα το δοκούν.

        Χαρίλαος

        • Aris. A avatar
          Aris. A @ Χαρίλαος 28/01/2011 00:01:39

          Φίλε Χαρίλαε

          Την Αθήνα θα την κάψουν όχι γιατί δεν μπήκε η αστυνομία στην Νομική όπως θα έπρεπε αλλά γιατί βλέπουν ότι σε έχουν του χεριού τους.

          Νέα φοβικά σύνδρομα για να καλύψετε την τραγική ανικανότητα της κυβέρνησης σπέρνεται στον κόσμο.

          Μετά τα φοβικά σύνδρομα στα εξωτερικά επειδή ξεπουλάει το Πασόκ το Αιγαίο θέλεται να κατεβάσουμε και τα παντελόνια σε μια χούφτα τσογλάνια.

          Αδερφέ όταν καίνε και βιάζουν ανενόχλητοι θα καταλάβεις πόσο λάθος κάνει απόψε ο Ραγκούσης που διαπραγματεύεται με ένα πολιτικό πτώμα όπως ο Αλαβάνος που για να μην ξεχνιόμαστε ο κόσμος τον μαύρισε στις τελευταίες εκλογές.

        • loretta avatar
          loretta @ Χαρίλαος 28/01/2011 00:08:13

          ....δυστηχως εχεις δικιο...!!!

          • Aris. A avatar
            Aris. A @ loretta 28/01/2011 00:12:01

            loretta

            Επειδή ομιλείς και την Γαλλική από ότι έχω προσέξει το "Γιώργο μας πήρανε τα σώβρακα¨ πως είναι στα Γαλλικά.

          • Κοντη Λιζα avatar
            Κοντη Λιζα @ Aris. A 29/01/2011 00:48:49

            Αρις το πτώμα που βγαζει δεκάρικους όχι μόνο μαυρισε ο λαός το πήρε με τις πέτρες αλλά και το έβγαλε ασπροπρόσωπο με τα γιαούρτια.

            Για τα γαλλικά θα μπορούσε να είναι: George, ils nous ont bien eu
            ή George, nous nous sommes fait bien baise

  7. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 23:18:32

    δεν επιστρεφει.δεν μπορει να ζησει σε ενα κρατος γεματο ελληνες.ζητησε πολιτικο ασυλο στο νταβος.

  8. ierofantis avatar
    ierofantis 27/01/2011 23:22:05

    Βεβαίως και μπορεί να διαπραγματευτεί.

    Θα εφαρμόσουμε την διπλωματική και διαπραγματευτική τακτική που μόνο ισχυροί νόες έχουν συλλάβει και υλοποιήσει στην ανθρώπινη Ιστορία.

    Την τακτική του Stand Up Comedy

    Θα στείλουμε δηλαδή τον Πρωθυπουργό μας, θα ανοίξει το κουτάκι με τις μακακίες για Παγκόσμια Διακυβέρνηση, Κάθαρση, Λεφτά Υπάρχουν, Κοπρίτες, Αντιπαραγωγικούς, Κλειστά Επαγγέλματα κλπ, οι εκπρόσωποι ΔΝΤ, ΕΕ, ΕΚΤ, ΗΠΑ, Τουρκίας κλπ, θα λιώσουν από το γέλιο, σε σημείο να μην μπορούν να πάρουν ανάσα, ιδιαίτερα όταν ο Στοχαστής τους εξηγήσει πως διαχειρίζεται τις κρίσεις στη χώρα μας, θα μας παρακαλέσουν να σταματήσουμε να τους σκοτώνουμε από το γέλιο, και σε αντάλλαγμα θα μας δώσουν οικειοθελή διαγραφή χρεών, επιμήκυνση, αναδιάρθρωση, ΑΟΖ, Υφαλοκρυπίδα και 12 ναυτικά μίλια...

    • loretta avatar
      loretta @ ierofantis 27/01/2011 23:24:41

      .....ναι ετσι οπως παμε Ierofantis με τον ΓΑΠ θα αποκτησουμε και το αντιστοιχο ελληνικο APOLLO THEATRE!!!

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ loretta 27/01/2011 23:32:19

        Να αποκτήσουμε APOLLO 13 χρειαζόμαστε, να βάλουμε όλη την παρέα μέσα και να τους στείλουμε να συναντήσουν για αναχαίτηση τα 5 battleships που μας πλησιάζουν...

        • loretta avatar
          loretta @ ierofantis 27/01/2011 23:52:35

          ωραιος ο νεος!!!

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ loretta 27/01/2011 23:57:33

            Με κάνεις να κοκκινίζω...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ierofantis 27/01/2011 23:25:30

      lol

      • ierofantis avatar
        ierofantis @ Orestios 27/01/2011 23:30:28

        Ορέστιε, τί σημαίνει αδερφέ μου το "lol";

        Δεν τα ξέρω αυτά τα κόλπα και συγχώρα με.

        • Orestios avatar
          Orestios @ ierofantis 27/01/2011 23:36:20

          Laugh Out Loud

          • ierofantis avatar
            ierofantis @ Orestios 27/01/2011 23:40:31

            Cheers, mate, που λένε και οι φίλοι μου οι Ουαλλοί.

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/01/2011 23:22:58

    Μας δουλεύουν χοντρά.
    Επερώτηση Η. Πολατίδη στη Βουλή γιατί η αρχιεπισκοπή στέλνει κάθε μέρα στη Νομική 400 μερίδες φαγητό εδώ και 5 μέρες.

    www . youtube . com/watch?v=7HepHcHqKa0&feature=player_embedded

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 27/01/2011 23:27:22

      Γιατί κάνουν απεργεία πείνας.
      Από τον ανανά

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 27/01/2011 23:32:48

      Γιατί να πληρώνουν οι δουλέμποροι για φαγητό?
      Τα κορόιδα οι πιστοί πληρώνουν

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ αλλενάκι 28/01/2011 12:01:51

      ταϊζουμε και την ομάδα υποστήριξης, εκτός των απεργών πείνας?

  10. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 23:24:47

    χα χα,ειδατε απεργεια πεινας.τα λεω απο χθες.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ φωτεινη 28/01/2011 12:03:03

      Φωτεινή είσαι και η πρώτη! Από χθες ήθελα να σου το πω, αλλά είχα τρομερό πονοκέφαλο και δεν μπορούσα να γράψω ...

  11. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 27/01/2011 23:31:07

    Δυστυχώς δεν είναι για γέλια. Η ζημιά που θα προκληθεί στην ίδια την υπόσταση της Ελλάδας και της κοινωνίας της αν οι εισβολείς λάθρο βγουν τελικά επικοινωνιακοί νικητές, φοβάμαι ότι θα είναι ανήκεστος.

  12. tiramola avatar
    tiramola 27/01/2011 23:32:14

    Η κυβέρνηση διαχειρίζεται μέχρι στιγμής το πρόβλημα άψογα.
    Ο Ραγκούσης ενημερώνει συνεχώς τους πολιτικούς αρχηγούς.
    Αν κάποιος από αυτούς ζήτησε διαφορετική διαχείρηση, όπως ας πούμε να μπουκάρει η αστυνομία και να τους συλλάβει, θα το μάθουμε.

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 27/01/2011 23:35:38

      Τα έκανε μπάχαλο ο ψήστης σε συνενόηση με το GAP από το Νταβός.
      Τζίφος με τους αστυνομικούς να αρνούνται τις εντολές του υπουργού.
      Γενικευμένο μπάχαλο.
      Αυτά είναι τα αποτελέσματα της συγκάληψης των κλεφτών της Siemens.

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ tiramola 27/01/2011 23:39:55

      βρε tiramola

      απορώ πως δεν το σκεφτήκανε ο Ραγκούσης με την Νταλάρα να φωνάξουνε τον Γιώργο τον Νταλάρα να δώσει μια συναυλία στα Προπύλαια ώστε να αναγκαστούν να βγουν από την Νομική.

      Εγώ επιμένω πορεία στο αεροδρόμιο να φέρουν τον Γιώργο που έρχεται στα χέρια με καπνογόνα.

      • loretta avatar
        loretta @ Aris. A 27/01/2011 23:54:15

        ακομα πιο ωραιος αυτος ο νεος!!!

    • Έρεβος avatar
      Έρεβος @ tiramola 27/01/2011 23:41:06

      Μην το πάρεις προσωπικά, καθαρά πληροφοριακά σου στέλνω το link...
      h--p://www.scribd.com/doc/24117572/%CE%91%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

  13. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 27/01/2011 23:33:10

    Ολοι ήξεραν ποιόν ψήφιζαν γιά πρωθυπουργό τον Οκτ. 2009. Και όλοι επιζητούσαν την κοροϊδία (εκ βάθους καρδίας). Ολα όσα συμβαίνουν δεν πρέπει να "αιφνιδιάζουν" κανέναν.

    • ierofantis avatar
      ierofantis @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 27/01/2011 23:41:54

      Αιφνιδιάζομαι, διότι δεν τον ψήφισα...

    • tiramola avatar
      tiramola @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 27/01/2011 23:42:28

      Σίγουρα ήξεραν όμως ποιούς έστελναν στην αντιπολίτευση και μάλιστα για πολλά χρόνια.

      • Orestios avatar
        Orestios @ tiramola 27/01/2011 23:45:38

        Στην αντιπολίτευση η στάλθηκε όντως.
        Το ΠΑΣΟΚ όμως μήπως σταλεί στην φυλακή στις επόμενες εκλογές? Για τσέκαρέ το λίγο τιραμόλα

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ tiramola 27/01/2011 23:50:22

        tiramola

        ασε μας να απολαύσουμε το θέαμα της καλοκουρδισμένης κυβέρνησης του Γεωργίου Α Παπανδρέου.

        Πάρε τηλέφωνο τον Ραγκούση να βάλει καμιά διμοιρία Ματ στην πόρτα μην του κάνουν κατάληψη στο υπουργείο και άσε τους σχολιασμούς.

      • loretta avatar
        loretta @ tiramola 27/01/2011 23:56:45

        Τιραμολα

        τι πινεις και δεν μας δινεις???? οχι τιποτα αλλο βρε ανθρωπε αλλα να μπορουμε τουλαχιστον να κοιμηθουμε τα βραδια !!

        αναισθητικο ειναι ???

      • rally monkey avatar
        rally monkey @ tiramola 27/01/2011 23:57:39

        ..αντε και τους προηγουμενους τους στειλανε στην αντιπολιτευση..τους ΓΑΠ&Co σου περναει απο το μυαλο που θελουν να τους στειλουν..?(μια ιδεα δε μπορει..)

  14. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 23:47:01

    Μεταξύ μας δεν περίμενα και τίποτα καλύτερο.

    Άλλωστε ο στόχος επετεύχθη: Αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης από την πραγματικότητα (virtual reality).

    Προφανώς η παραγωγή ήταν φθηνή-φθηνιάρικη και δεν είχε κασκαντέρ (για να πέσει ξύλο).

    Πέτυχε και μια σφαλιάρα για την κοινωνία μας: να νοιώθουμε αδύναμοι, ταπεινωμένοι και απροστάτευτοι….

    Συγχαρητήρια ω εταιρεία (sic)

    • Orestios avatar
      Orestios @ S.T. 27/01/2011 23:48:57

      Μια ευγενική προσφορά της Siemens.


      P.S. 1 Ποιό εκλεκτό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ θα μεταφέρει τα χρήματα?

      P.S. 2 Μην στείλετε τον Τσουκάτο

  15. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 27/01/2011 23:47:05

    Η λύση είναι η εξής:
    Ψήνουμε τον πχ Καρατζαφέρη (τον επιλέγω επειδή είναι φράγκας) να κανει το εξής κοντρα happening...
    Πάει με τσάντα με μισά 50.000 ευρω, τα οποία μαζί με το άλλο κομμάτι θα τα μοιρασθούν όσοι λαθρο αύριο πρωι πρωι θα πάνε στο άσυλο των Προπυλαίων να βρίζουν ακαταλλήλως το ΣΥΡΙΖΑ, τον Αλαβάνο, τη μάνα τους κλπ
    Γέλιο, απόλυτο μπάχαλο, πιό πολύ απόσο έχουν σχεδιάσει....
    Η απόλυτη ξεφτίλα..

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ ARISTOMENIS VIGILANT 27/01/2011 23:51:24

      Συμφωνώ και την Μανωλίδου να μαγειρεύει για τους έγκλειστους.

  16. φωτεινη avatar
    φωτεινη 27/01/2011 23:48:43

    δηστυχως η πραγματικοτητα ξεπερναει καθε φαντασια.

  17. S.T. avatar
    S.T. 27/01/2011 23:59:21

    Από τοην σελίδα αἰέν ἀριστεύειν

    ....Επειδή το πόρισμα για την SIEMENS και τα νέα μέτρα που υπαγορεύει η τρόϊκα δεν πρέπει να απασχολούν την κοινή γνώμη και να τσαλακώσουν περισσότερο το προφίλ του μεγάλου στοχαστή και κατά παραχώρηση πρωθυπουργού της Ελλάδος, οι μεταφερόμενοι χειροκροτητές των Χανίων, έγιναν μεταφερόμενοι καταληψίες της νομικής σχολής Αθηνών. Έτσι απλά, όμορφα και ωραία. Απορώ όμως με τα τοπικά ΜΜΕ των Χανίων. Μα ούτε ένας Χριστιανός δεν τολμάει να πει την αλήθεια;;;

  18. S.T. avatar
    S.T. 28/01/2011 00:00:36

    Καταληψίες της Νομικής εργάζονταν στο ΠΑΣΟΚ Χανίων;

  19. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 28/01/2011 00:08:43

    Εδώ και δύο μέρες ξένη δύναμη 250 ανδρών κατέλαβε ελληνικό έδαφος στο κέντρο της Αθήνας. Αν Τούρκοι “ακτιβιστές” (π.χ. Μαβί Μαρμαρά) αποβιβάζονταν σε μία ελληνική βραχονησίδα θα ήταν άραγε διαφορετικό; Εγώ πιστεύω ότι το γεγονός της κατάληψης από βορειοαφρικανούς ακτιβιστές κτηρίου στο κέντρο της Αθήνας ίσως έχει ακόμη βαρύτερο συμβολισμό.

    Προσπαθούν κάποιοι κύκλοι να στήσουν κατάσταση ανάλογη με εκείνη στα παρισινά προάστια το 2005. Μόνο που εδώ θα είναι στα κέντρα των πόλεων (και δεν υπάρχει και γαλλικό κράτος). Μόνο που εκεί οι πρωταγωνιστές του Μάη του '68 τους έκραξαν άγρια τους Άραβες. Δυστυχώς είναι πλέον επικείμενο το σενάριο που πολλοί είχαν προβλέψει: στάση μουσουλμάνων μεταναστών εν μέσω οικονομικής κρίσης. Με σαφή υποκίνηση μερίδας της αριστεράς και την ανοχή, αν όχι την σιωπηρή υποστήριξη της υπόλοιπης. Σε συνεργασία με διεθνή μουσουλμανικά δίκτυα. Η ΜΙΤ πολύ λίγη προσπάθεια καταβάλλει εξ αιτίας του αυτόματου πιλότου των αριστεριστών. Η κατάσταση είναι πρόσφορη δεδομένου του και του αναβρασμού στον γύρω αραβικό κόσμο.

    Αφού η πραξικοπηματική κίνηση δεν πατάχθηκε εν τη γενέσει της, στην ουσία πέτυχε τους στόχους της. Το ΕΚΠΚ (Ελληνικό Κράτος Περιορισμένης Κυριαρχίας) εκχώρησε το δικαίωμα του ισότιμου συνομιλητή στους στασιαστές και τους υποκινητές τους. Σε μόνιμη πηγή ανηθικότητας και αθλιότητας αποδεικνύεται η greek aristera.

    • karenin avatar
      karenin @ Professor Moriarty 28/01/2011 00:48:54

      Σώωωπα. Και τόσα χρόνια αυτοί και οι άλλοι που δουλεύουν στα χωράφια τι είχαν καταλάβει, τις ντομάτες και τα καρπούζια;

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ karenin 28/01/2011 00:59:48

        Είσαι ο spokesman του Ουαλήτ;

        • karenin avatar
          karenin @ Professor Moriarty 28/01/2011 01:08:37

          Μπα που τέτοιες φιλοδοξίες, αλλά το δικό σου δείγμα γραφής θα ταίριαζε την εποχη των συνταματαρχών. Στρατιωτικό διάγγελμα στην ΥΕΝΕΔ μου θυμισε.

  20. Tem avatar
    Tem 28/01/2011 00:20:22

    o άνθρωπος με το κολάν έκανε για μια φορά ακόμα την Ελλάδα υπερήφανη. ΧαΧΑχ...

  21. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 28/01/2011 01:40:44

    Αλλαχουακμπάρ, τова́рищ

  22. Γιώργος avatar
    Γιώργος 28/01/2011 11:19:32

    Τους πήγαν σε ένα ιστορικό κτίριο των Αθηνών, το οποίο μέσα είχε πολλά έργα τέχνης, όπως πίνακες, και πολλά παλιά και κλασικά έπιπλα μεγάλης αξίας. Το κτίριο είναι σαν ένα μικρό παλάτι, πραγματικά. Και έκαναν όλη αυτή την δουλειά, να αδειάσουν το κτίριο από τα έργα τέχνης και τα έπιπλα, για να πάνε να μείνουν εκεί λαθρομετανάστες που έκαναν κατάληψη σε δημόσιο κτίριο; Πλάκα μας κάνουν ρε γαμώτο; Τόσοι και τόσοι Έλληνες μένουν σε χαρτόκουτα, και αυτοί δίνουν τέτοια κτίρια σε παράνομους που μπορεί να έχουν και ποινικό μητρώο στη χώρα τους; Γιατί δεν τους πήγαιναν σε ένα ξενοδοχείο με έξοδα του ΣΥΡΙΖΑ και των άλλων ΜΚΟ(Μπίζνες Καλά Οργανωμένες)...;

  23. Armageddon avatar
    Armageddon 28/01/2011 12:59:55

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΠΕΡΕΤΕΡΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ,ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ
    ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ....

  24. touristas avatar
    touristas 28/01/2011 13:30:21

    Αν θέλει να είναι σοβαρό το κράτος θα πρέπει να ακολουθήσει την εξής τακτική:
    Μεσα στο επόμενο 15θήμερο και όσο θα διαρκεί η παραμονή τους στο κτίριο θα πρέπει κάθε μέρα να παίρνει από έναν /δύο και να τους απελαύνει με συνοπτικές διαδικασίες.

  25. sakis avatar
    sakis 28/01/2011 15:32:32

    Πραγματικά είναι πολύ εκνευριστικό να έχεις να κάνεις με αυτούς της Αριστεράς.

    Σε κάθε συζήτηση για το λαθρομεταναστευτικό, οι επαγγελματίες “φιλάνθρωποι” αριστερούληδες προτείνουν σαν μέσο επίλυσης του λαθρομεταναστευτικού, την νομιμοποίηση των λάθρο για να μπορέσουν λέει με αυτό τον τρόπο να φύγουν από την χώρα.



    1) Ποιος σας λέει ότι με την νομιμοποίηση των λάθρο, αυτοί θα φύγουν και από την χώρα;

    2) Πες ότι φεύγουν οι μισοί, πως θα λυθεί το πρόβλημα όταν θα γίνουμε βούκινο παγκοσμίως και ένα δις αναξιοπαθούντων ανά την υφήλιο θα καταφθάνουν στην Ελλάδα για να νομιμοποιηθούν και έστω να φύγουν κάποιοι από αυτούς προς την Ευρώπη; Πάλι μπάχαλο δεν θα είναι όλη η κατάσταση και πολύ τραγικότερη από σήμερα;

    3) Και το κυριότερο: Ποιος σας λέει ρε μαλάκες, βλάκες, ηλίθιοι και τσιμεντόλιθοι ότι οι χώρες της Ευρώπης θα δεχτούν νομιμοποιημένους από την Ελλάδα λάθρο; ‘Ήδη η Ιταλία, η Γαλλία και όχι μόνο, από πρόπερσι έχουν πει πως εάν η Ελλάδα προχωρήσει σε μαζικές νομιμοποιήσεις λαθρομεταναστών, όχι μόνο δεν θα τους δεχτούν στο έδαφος τους αλλά θα ζητήσουν η Ελλάδα να βγει από τη συνθήκη του Σέγκεν γιατί θα έχει παραβιάσει κατάφορα το Ευρωπαϊκό Δίκαιο και τη συνθήκη του Σέγκεν που απαγορεύει τις μαζικές νομιμοποιήσεις λαθρομεταναστών!

    Έτσι ούτε στους Έλληνες δεν θα επιτρέπεται να ταξιδεύουν ελεύθερα προς την Ευρώπη και μάλιστα θα απελαθούν από τις Ευρωπαϊκές χώρες και οι Έλληνες που ζούνε σε αυτές εάν δεν έχουν τις προϋποθέσεις για άδεια παραμονής όπως ισχύει για υπηκόους τρίτων κρατών εκτός της ζώνης Σέγκεν.

    Εδώ ήδη οι Ιταλοί διώχνουν τους ρουμάνους από την χώρα τους επειδή αυτοί πρωταγωνιστούν στον έγκλημα εκεί και ας ανήκει και η Ρουμανία στην Ε.Ε. και οι Γάλλοι επίσης διώχνουν τους Ρομά Ρουμάνους επίσης και λογαριασμό δεν δίνουν, θα δεχτούν ποτέ τα δικά μας εκατομμύρια των λάθρο; Μα τι διάλο, πίτουρα έχετε στο κεφάλι σας;

    Έλεος πια με τις αριστερίστικες μαλακίες σας, σοβαρευτείτε κάποτε ρε σεις προοδευτικοί τσιμεντόλιθοι

  26. Πετραν avatar
    Πετραν 28/01/2011 23:31:01

    Να διαπραγματευτει;;;; Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε;

  27. η Dimi avatar
    η Dimi 29/01/2011 17:45:59

    Ακόμα Ενα Σχέδιο με Κωδικό SUGA: ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ
    Εισβολή στις κατοικημένες Νήσους Οινούσσες, Φούρνους και Λέρο ετοίμαζαν Κεμαλικοί Ναύαρχοι και Αξιωματικοί, με ναυτικές και αεραποβατικές δυνάμεις, για τη δημιουργία Κρίσης με την Ελλάδα, μέσα από την οποία θα έριχναν τους Ισλαμιστές του Ερντογάν και θα καταλάμβαναν την εξουσία, χωρίς φυσικά να απαγκιστρωθούν από τα ελληνικά νησιά http://www.noiazomai.net/oinousses.pdf

    Herr Dimitrios Droutsas Hello!!!