#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/02/2011 18:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Απίστευτο! Συνελήφθη ο σκύλος του Μάινα...





Αποκαλύπτουμε σήμερα μια άγνωστη πτυχή του σοβαρού θέματος με τον ξυλοδαρμό του Στέλιου Μάινα, που την περασμένη Παρασκευή το βράδυ στις 8, έβγαλε το σκύλο του την καθιερωμένη του βόλτα στην πλατεία Βικτωρίας, κατά τη διάρκεια της οποίας δέχτηκε την επίθεση ενός νεαρού μελαμψού άντρα, που...
ήθελε να κλέψει το κινητό του, και στη συνέχεια από πέντε συμπατριώτες του μετανάστη...

Αυτό που δεν έγινε γνωστό, λοιπόν, είναι ότι κατά τη διάρκεια του επεισοδίου ο σκύλος του ηθοποιού δάγκωσε στο πόδι το νεαρό μελαμψό άντρα. Στις κραυγές πόνου και αγωνίας του άτυχου (και αθώου κλέφτη) μετανάστη, έτρεξαν για βοήθεια οι συμπατριώτες του, πράγμα που παρεξήγησε ο Μάινας. Ο τραυματισμένος νεαρός διακομίστηκε αμέσως στο νοσοκομείο, όπου του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες. Αμέσως μετά υπέβαλε μήνυση, μαζί με τους συμπατριώτες του, σε βάρος του σκύλου, ο οποίος συνελήφθη και οδηγήθηκε στον μπόγια. Τώρα μένει να δούμε αν ο νεαρός (και αθώος κλέφτης, μην το ξεχνάμε αυτό) μετανάστης θα απαιτήσει από το δικαστήριο την ευθανασία, ή τον εγκλεισμό του σκύλου σε κυνοτροφείο.

Ο νεαρός (και πάντα αθώος κλέφτης) μετανάστης, ο οποίος θέλει να διατηρήσει την ανωνυμία του, καθότι δεν είναι ψωνάρα σαν κάτι τηλεπανελίστες, δήλωσε βγαίνοντας από το αστυνομικό τμήμα, όπου είχε υποβάλει τη μήνυση: «Απευθύνθηκα στην αστυνομία και υπέβαλλα μήνυση, μόνο και μόνο για να θυμάμαι πώς δεν έμεινα μετέωρος και αδρανής. Όταν είσαι ζεστός δεν συνειδητοποιείς τον κίνδυνο, παρ όλα αυτά είδα και προσπαθώ να εξηγήσω το μίσος στο βλέμμα αυτού του ρατσιστή σκύλου, που δεν ήξερα και δεν του είχα κάνει τίποτα. Και αναρωτιέμαι εγώ ο αφελής, τι ακριβώς κάνει το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη» για τον απλό κλέφτη του Ιστορικού κέντρου;»

Στο πλευρό του νεαρού (και πάντα αθώου κλέφτη) μετανάστη βρίσκεται η αντιρατσιστική οργάνωση «Χαζά Παιδιά, Χαρά Γεμάτα» και η Μη Κυβερνητική Οργάνωση «Η Ευαίσθητη Παρθενοραφή», ενώ με την πλευρά του σκύλου του Μάινα συντάσσεται ο σύλλογος «Το Χαμόγελο του Ντόπερμαν».

http://taxalia.blogspot.com/2011/02/blog-post_7456.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 15/02/2011 18:23:41

    Εγώ πληροφορήθηκα ότι πριν από λίγο κάτι Νιγηριανοί αθώοι και άβγαλτοι δίμετροι λαθρομετανάστες την έπεσαν στον γνωστό σκηνοθέτη και αντιρατσιστή Κώστα Γιάνναρη για να του αρπάξουν το κινητό και εκείνος φώναζε "Λυπηθείτε με, αφήστε μου το κινητό και πάρτε εμένα!". Ευτυχώς, το κινητό του σώθηκε από δύο περαστικούς Έλληνες. Για τον ίδιο, δεν γνωρίζω τι απέγινε...

    • irida avatar
      irida @ ΒΙΣ 15/02/2011 18:40:58

      ωραίο σχόλιο!!έξυπνο!!

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ ΒΙΣ 15/02/2011 20:51:53

      Παρακαλά τους μαύρους να ασελγήσουν και εκείνοι αρνούνται σαδιστικά.

  2. Orestios avatar
    Orestios 15/02/2011 18:28:10

    Μπράβο στην αστυνομία!
    Άξιοι!
    Απομένει ο Υπουργός να χαρίσει ένα σπίτι στον άτυχο απατεώνα που δέχθηκε την αναίτια επίθεση του σκύλου, που προστάτευε τον ευατό του και τον αφέντη του.
    Τί σουρεαλιστικά είναι αυτά?

  3. juliet avatar
    juliet 15/02/2011 18:38:50

    και εγώ με το σύλλογο είμαι.Εχω μια απορία το σκύλο του γιατί δε τον έμαθε να είναι μεγαλόψυχος και να αγαπά τους φτωχούς και κατατρεγμένους ;μάλλον δε του ενέπνευσε εμποστοσύνη,γάτος ο σκύλος....ο σκύλος είναι καλά;

  4. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 15/02/2011 18:40:01

    Στην Πάτρα αλλοδαπά κτήνη,επιχείρησαν να βιάσουν μητέρα που περπατούσε στο δρόμο με τα 2 ανήλικα παιδιά της,την έσυραν σε στενό,της έβγαλαν τα ρούχα,ευτυχώς οι φωνές των τρομαγμένων παιδιών,κινητοποίησαν τους περαστικούς κ τα ζώα τράπηκαν σε φυγή......ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΑΛΛΟΔΑΠΑ ΣΚΥΛΙΑ

    • juliet avatar
      juliet @ Μαύρος Ιάκωβος 15/02/2011 18:57:50

      φίλε, μου πάτησε το κάλο,γεννήθηκα και μεγάλωσα σ΄αυτή τη πόλη(δε μένω),ξέρω τι γίνετε ,κρίμα που δεν άφησαν τις ταυτότητές τους γιατί εμείς εδώ τη πρωτεύουσα είμαστε μεγαλόψυχοι..........μια παρακλήση μη τα λες σκυλιά,τα σκυλιά μου υπερασπίζονται τα παιδιά,να τους λες φονιάδες και διεστραμμένους,είμαι μαζί σου,φωτιά και τσεκούρι .

    • juliet avatar
      juliet @ Μαύρος Ιάκωβος 15/02/2011 18:58:56

      φίλε, μου πάτησε το κάλο,γεννήθηκα και μεγάλωσα σ΄αυτή τη πόλη(δε μένω),ξέρω τι γίνετε ,κρίμα που δεν άφησαν τις ταυτότητές τους γιατί εμείς εδώ τη πρωτεύουσα είμαστε μεγαλόψυχοι..........είμαι μαζί σου,φωτιά και τσεκούρι .

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ Μαύρος Ιάκωβος 15/02/2011 19:15:04

      Ο πολυπολιτισμός απέτυχε σύμφωνα με δηλώσεις των πρωθυπουργών Γαλλίας, Αγγλίας και νομίζω και της Μέρκελ. Φυσικά δεν περιμέναμε αυτούς να μας το πουν. Και προσθέτω ότι η θρησκεία παίζει μεγάλο ρόλο. Ειδικά το Ισλάμ έχει αποδείξει και αποδεικνύει συνεχώς ότι δεν ανέχεται αλλόθρησκους.

  5. zonitis avatar
    zonitis 15/02/2011 18:45:08

    Juliet. Ο σκυλος επαθε λυσσα

  6. juliet avatar
    juliet 15/02/2011 19:01:09

    χαχαχα

  7. butcher avatar
    butcher 15/02/2011 19:31:29

    Χα!
    Στο θεμα της συλληψης του σκυλου του κ.Μαινα ανεφερθη πριν λιγο η (εξαδελφη) "κ.μακρη" του Αλτερ.
    Ειναι εγκλημα ειπε να φυλακιζεται ο σκυλος.
    Ο κ.Μαινας που κρυβεται? αναρωτηθηκε.
    Ο χατζητετοιος δηλωσε αγνοια. Αλλα οπως διεκρινησε ο "κ.κωνστας" τετοιες περιπτωσεις δεν θα μεινουν στο σκοταδι.
    Λευτερια στο σκυλο του κ.Μαινα τωρα ,φωναξε με παθος.
    Ο "κ.τραγκας" παρεμεινε σιωπηλος. Αλλα ξαφνικα ουρλιαξε:
    Και ο φτωχος μεταναστης πηγε στο Παστερ?
    Ποιος εχει τη λυσσα ? ο σκυλος η ο φτωχος μεταναστης ανταπαντησε η "κ.μακρη".

  8. dem avatar
    dem 15/02/2011 19:59:59

    Τι προτείνετε για τους μετανάστες του Μεγάρου Υπατία;
    Να τους δοθεί πολιτικό άσυλο 4.95% Να νομιμοποιηθούν 5.78%
    Να απελαθούν 89.27%
    Η ψηφοφορία στο newsbeast με σχεδόν 1200 άτομα συμμετοχή μέχρι στιγμής .

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ dem 15/02/2011 20:04:16

      ΔΡΟΜΟ,πίσω στο μαρόκο να πουλάνε τρέλα εκεί.....Προτείνω κ μια εναλλακτική λύση,να τους πάρει ο Τσίπρας και ο Αλαβάνος στις βίλες τους,να κατουράνε στις πισίνες τους

  9. dem avatar
    dem 15/02/2011 20:17:00

    Προσέξτε! Τα λαμόγια οι πολιτικοί θέλουν να συντηρείται το πρόβλημα με τους λαθρομετανάστες για να ξεφύγουν οι ίδιοι στρέφοντας την προσοχή του λαού αλλού. Όσο περισσότεροι λαθρο έρχονται τόσο καλύτερα για τα λαμόγια τους κλέφτες πολιτικούς και βολευτές μας. Χρειάζεται λοιπόν εξολόθρευση ΠΡΩΤΑ των κλεπροκρατών και φαυλοκρατών Ελλήνων πολιτικών και στη συνέχεια των λάθρο. Να μην νομίζουν τα λαμόγια οτι θα την γλυτώσουν εξαιτίας του λαθρομεταναστευτικού προβλήματος της Ελληνικής κοινωνίας.

  10. tzimaras avatar
    tzimaras 15/02/2011 20:45:33

    xa8ikame san ellhnes kati prepi na gini den pah allooooo

  11. Κάποιος avatar
    Κάποιος 15/02/2011 23:41:56

    Συνελήφθη 45χρονος Ελληνας ο οποίος προσποιούμενος ότι είναι αστυνομικός ακολούθησε 9χρονο κοριτσάκι αλβανικής καταγωγής στα Εξάρχεια μέσα στο διαμέρισμα που διαμένει με τους γονείς του, οι οποίοι έλειπαν και εκεί το βίασε, άρπαξε χρήματα και χρυσαφικά και εξαφανίστηκε.

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΜΑΥΡΕ ΙΑΚΩΒΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ Κάποιος 16/02/2011 00:21:49

      Αυτός συνελήφθη όμως αγαπητέ μου. Δεν υπερασπίστηκε κανείς το δικαίωμα του στο να κλέψει και να βιάσει, όπως κάνετε εσείς με τα ζώα που υπερασπίζεστε! Αυτή είναι η διαφορά!

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Μάρκος 16/02/2011 00:34:08

        Σύμφωνα με στοιχεία της ΕΛΑΣ το 2008, αλλοδαποί κατηγορούμενοι για βιασμούς ήταν το 43% των συλληφθέντων.
        Αρα σύμφωνα με τα στατιστικά κάποια γυναίκα είχε περισσότερες πιθανότητες να βιαστεί από Ελληνα παρά από αλλοδαπό.
        Αν απελάσουμε δηλαδή όλους τους Ελληνες μειώνεται περισσότερο το πιθανό ενδεχόμενο ενός βιασμού,παρά αν απελάσουμε όλους τους αλλοδαπούς

        ΙΑΚΩΒΕ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ Κάποιος 16/02/2011 00:51:00

          Καλά μπάρμπα Κάποιε,ο τρόπος που υπερασπίζεσαι τα κατακάθια της κοινωνίας είναι σοκαριστικός.Άτομα σαν κ του λόγου σου είναι η ντροπή της ΕΛΛΑΔΑΣ.Ελπίζω το επόμενο θύμα να μην είναι το γυναικάκι σου,ούτε τα παιδιά σου να δούν να βιάζεται η μάνα τους.....ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ,

        • lampros avatar
          lampros @ Κάποιος 16/02/2011 15:09:43

          Σύμφωνα με στοιχεία της ΕΛΑΣ το 2008, αλλοδαποί κατηγορούμενοι για βιασμούς ήταν το 43% των συλληφθέντων.
          Αρα σύμφωνα με τα στατιστικά κάποια γυναίκα είχε περισσότερες πιθανότητες να βιαστεί από Ελληνα παρά από αλλοδαπό.

          Φαντάζομαι στο φαστφουντάδικο που εργάζεσαι τα μαθηματικά δεν χρειάζονται και πολύ ε;

          Όταν οι αλλοδαποί είναι το 10-15% του πληθυσμού και ευθύνονται για το 43% των βιασμών όπως λενε τα στοιχεία, σημαίνει ότι προβαίνουν σε βιασμούς κατά 300% περισσότερο από τους Έλληνες.

          Και, δυστυχώς ή ευτυχώς, το κράτος αυτό λέγεται Ελλάδα και είναι Ελληνικό. Αν έχει ντόπιους βιαστές, φυλακή και τιμωρία.

          Ξένους βιαστές ―και κατά 300% περισσότερο διατεθιμένους για το «άθλημα»― γιατί πρέπει να εισάγει; Το χρωστάει σε κανέναν;

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Κάποιος 16/02/2011 00:53:02

      Γράψε και άλλα ρεντίκολο.....Συνέχισε να υπερασπίζεσαι βιαστές,τρομοκράτες,φασιστοειδή,πρεζέμπορους αρκεί να είναι αλλοδαποί...

  12. Κάποιος avatar
    Κάποιος 15/02/2011 23:42:51

    Απο μαύρους στην ομόνοια.

  13. Κάποιος avatar
    Κάποιος 16/02/2011 01:14:30

    Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία της Αστυνομίας το 2009,
    η συμμετοχή των αλλοδαπών στις ληστείες φθάνει το 49,46%, στις ανθρωποκτονίες το 37,57%, στους βιασμούς το 48,36%!
    Δηλαδή σ' όλες αυτές τις κατηγορίες την πρώτη θέση κατέχουν έλληνες δράστες.

    Σύμφωνα με αποτελέσματα σύγχρονης έρευνας ,το 70% των ελλήνων κατηγορουμένων για ναρκωτικά, που αποτελούν 50,2% του συνόλου των καταδικασθέντων, δέχονται ποινές της κατώτερης κλίμακας, μεταξύ 3 μηνών και 6 ετών, τη στιγμή που 60% των αλλοδαπών τιμωρούνται με τις ποινές της ανώτερης κλίμακας (μεταξύ 6 ετών και ισοβίων).

    ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΙΑΚΩΒΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Κάποιος 16/02/2011 01:34:41

      Συνέχισε να εκτείθεσαι,μάλλον βγάζεις καλό μεροκάματο με το να πουλάς προπαγάνδα και ρουφιανιλίκι.Συνέχισε έτσι και που ξέρεις μπορεί να γίνεις μέχρι και κοινοτάρχης του πασοκ στην Άνω ραχούλα.........ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΡΕ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ

    • Theoprovlitos avatar
      Theoprovlitos @ Κάποιος 16/02/2011 08:57:57

      Σαν τους εκλογομαγειρους γράφεις...

      Δηλαδη το 10% του πλήθυσμου που ειναι αλλοδαποί οφείλεται για το 49,46% των ληστειών. Αναγωγή
      εγκληματικότητας Αλλοδαποί vs Έλληνες

      Ληστείες ΑΛ-ΕΛ 9-1
      Ανθρωποκτονίες ΑΛ-ΕΛ 5,4-1
      Βιασμοί ΑΛ-ΕΛ 8,40-1

      Για το τελευταίο λές να φταίει οτι έρχονται από τις χώρες τους ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΟΙ;

      Να το παρουμε κι αλλιως;
      Επιβαρυνση εγκληματικότητας λόγω αλλοδαπών σε σχεση με το αν δεν ήταν στην Ελλάδα

      ΛΗΣΤΕΙΕΣ +98%
      ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΙΕΣ +60%
      ΒΙΑΣΜΟΙ +93%

      Τελος δε, εσεις οι Νεοφιλελευθεροι που θεωρείτε τους πάντες αναλωσιμους και αριθμους ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ειναι προσωπα. Δεν ειναι νουμερα. Τραβα να εξηγησεις σε όλους τους ανθρωπους που εχασαν καποιον δικό τους από αλλοδαπό, που χήρεψαν, πού ορφάνεψαν, που φτώχυναν και των οποίων η ζωη καταστραφηκε από ενα "κακό συναπαντημα" ότι ειναι απλά νούμερα της στατιστικής. Και οτι οι ίδιοι ήταν απλά παράπλευρες απώλειες στην χωρα του "μπάστε σκύλοι αλέστε" για να δουλεψετε με τρεις και εξήντα στις εργολαβίες των καναλαρχων στην Κερατέα λειτουργώντας ως εισαγώμενος απεργοσπαστικός μηχανισμός και ως μηχανισμός τεχνητής αύξησης προσφοράς εργασίας.

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Theoprovlitos 16/02/2011 09:07:46

        Δεν είναι νεοφιλ ο Καποιος, κομμουνιστής δηλώνει, αλλά ξέρεις, είναι τα δύο χεράκια, το δεξί και το αριστερό του νεοταξισμού και των συμφερόντων που κρύβονται από πίσω.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Theoprovlitos 16/02/2011 10:41:58

        @Theoprovlitos

        Οι απόλυτοι αριθμοί καταδεικνύουν ότι πιο πολλοί κλαίνε συγγενείς τους ή περιουσίες τους από έλληνες δράστες παρά από αλλοδαπούς.

        Αυτά τα στοιχεία δεν αποτελούν άλλοθι για την εγκληματικότητα των αλλοδαπών, που σαφώς πρέπει να καταπολεμηθεί, όμως γουστάρω να τα τρίβω στην μούρη μερικών κολλημένων, όπως ο Μαύρος Ιάκωβος, που τα στατιστικά δείχνουν ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να βιαστεί ή να ληστευτεί από Ελληνα παρά από αλλοδαπό.

        Του εύχομαι ποτέ να μην του συμβεί, αλλά αναρωτιέμαι, αν του κλέψει κανένας έλληνας απατεώνας το πορτοφόλι του, αν θα γράφει για φωτιές, τσεκούρια και προσκυνημένους.

        • Κάποιος avatar
          Κάποιος @ Κάποιος 16/02/2011 11:48:41

          Τα συμπεράσματα που βγάζεις είναι αυθαίρετα και σίγουρα όχι δικά μου.
          Τα στοιχεία δείχνουν ότι οι βιασμοί, οι ληστείες και οι ανθρωποκτονίες δεν είναι αποκλειστικό προνόμιο των μεταναστών και βρίσκονται σε ποσοστό κάτω από το 50% της συνολικής εγκληματικότητας, και ότι οι μετανάστες τιμωρούνται για τα ίδια εγκλήματα με πολύ αυστηρότερες ποινές από τους Ελληνες παραβάτες.
          Επίσης καταρρίπτεται από τα στοιχεία η ιδεοληψία "κακός αλλοδαπός, καλός Ελληνας".
          Η θέση μου είναι ότι η εγκληματικότητα πρέπει να αντιμετωπίζεται ανεξαρτήτως φυλής,εθνικότητας ή θρησκευτικών πεποιθήσεων και ότι αυτοί που γράφουν για τσεκούρια, φωτιές και μαζικές απελάσεις πρέπει να πάνε σε κανέναν ψυχολόγο ή ψυχιάτρο για να κοιταχθούν.

        • butcher avatar
          butcher @ Κάποιος 16/02/2011 12:00:59

          Καποιος
          ==
          Βρε ... πως να σε πω τωρα .....

          Εχουμε εξ αιτιας των φτωχων μεταναστων 50% παραπανω εγκληματικοτητα ,φονους ληστειες βιασμους κλπ κλπ νξκκηθπ΄7θουςγη

          Αυτο και μονο ,ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ,δεν ειναι ικανος λογος να τους διωξουμε?????

          Ρε ανθρωπε ,τελος παντων, συγκοινωνεις με αυτα που λες????

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Κάποιος 16/02/2011 09:05:49

      Οι ληστείες του δρόμου συνήθως δεν δηλώνονται. Το γνωρίζω από γνωστούς μου που τους έχουν ληστέψει. Και αυτοί είναι αλλοδαποί. Και μάλιστα Αφροασιάτες.
      Οπως όμως βλέπεις Κάποιε, η ελληνική κοινωνία σας έχει απομονώσει εντελώς στο θέμα αυτό και μάλλον έχετε στιγματιστεί, εννοώ οι ακροαριστεροί, ως κατ' επάγγελμα νταβατζήδες λαθρομεταναστών, με ειδικότητα στους μουσουλμάνους. Να ξέρεις ότι ό,τι και να κάνετε, και όσο δηλητήριο και να διαχύσετε ενάντια στην παράδοση του τόπου αυτού, ο Έλληνας τον μουσουλμάνο δεν θα τον χωνέψει καλά-καλά ποτέ του. Και αν βγει και φανατικός ο μουσουλμάνος, θα υπάρξει αντίδραση εδώ, η οποία θα στραφεί εναντίον σας, με αποτέλεσμα να απομονωθείτε στον γυάλινο πυργίσκο σας ακόμα περισσότερο. Επιπλέον, είναι γνωστό ότι είστε ψευτο-ανθρωπιστές - το πώς δικαιολογείτε πάσης φύσεως εγκλήματα φιλικών σας καθεστώτων είναι γνωστό - και ότι ό,τι κάνετε το κάνετε από μίσος προς τον τόπο αυτό και ό,τι θετικό αυτός κουβαλά, και όχι από δήθεν αγάπη προς πρόσφυγες ή μετανάστες.
      Για παράδειγμα, δεν υπερασπιζόσασταν με τόση μανία ούτε τους Αλβανούς, ούτε τους Ρώσους ή Ουκρανούς τη δεκαετία του '90. Και αυτό γιατί είχατε δει ότι οι παραπάνω μπορούσαν σχετικά εύκολα να αφομοιωθούν και να ενταχθούν στον εθνικό κορμό, έστω μετά από 1-2 γενιές, ακόμα και όσοι Αλβανοί ήταν θεωρητικά μουσουλμάνοι, στην πραγματικότητα όμως άθρησκοι. Δεν συμβαίνει το ίδιο με τους Αφροασιάτες, γι'αυτό έχετε βαλθεί να τους υπερασπίζεστε, υπερασπιζόμενοι φυσικά έτσι όσους τους εκμεταλλεύονται για δικό τους όφελος. Με άλλα λόγια, υπερασπίζεστε την εργασία δούλων.

      Οπότε, κανείς δεν θα σας λυπηθεί αν σας δαγκώσουν κάποια στιγμή τα pets σας όπως τον βαρκάρη της Σπιναλόγκας.

      Συγγνώμη για το β΄ πληθυντικό, αλλά από όλες τις παρεμβάσεις σου εδώ έχει γίνει αντιληπτό ότι εκπροσωπείς στο ακέραιο τη νοοτροπία και ιδεολογία ενός συγκεκριμένου χώρου.

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ ΒΙΣ 16/02/2011 10:15:27

        Γράφω πιο πάνω τι είναι ο τυπάκος.....Θλιβερό ανθρωπάκι που εξισώνει φόνους και βιασμούς με αριθμούς και στατιστικές,υποστηρίζοντας ακέραια το δόγμα του πατερούλη του Στάλιν οτι ο φόνος ενός ανθρώπου είναι τραγωδία,ο φόνος εκατομμυρίων απλά αριθμός,στατιστική......Κύριοι Κάποιοι τελειώσατε,η ελληνική κοινωνία σας έχει φτύσει,ζείτε στο περιθώριο σαν τους γυμνοσάλιαγκες.......Τέλος εποχής,τώρα αρχίζει το σκληρό ροκ,τέλος τα ζιβάγκο,τα μούσια,τέλος ο μύθος του Πολυτεχνείου,τέλος η αναξιοπρέπεια και η λαμογιά που φέρατε στην ελληνική κοινωνία....Άντε γειά και να μην μας γράφετε παραφυάδες του πασοκιστάν

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ ΒΙΣ 16/02/2011 10:54:13

        Και συ φαίνεται ΒΙΣ ότι εκπροσωπείς την ιδεολογία ενός συγκεκριμένου χώρου, αλλά δεν σου απευθύνομαι στο β' πληθυντικό.

        Θα ήθελα να μου απαντήσεις στα εξής, αν μπορείς:
        Η πλειοψηφία των παραγωγών αγροτικών και γεωργικών προιόντων,εργολάβων,κατασκευαστών,
        χονδρεμπόρων,επιχειρηματιών,ιδιοκτητών, προαγωγών,εταιριών καθαρισμού που εκμεταλλεύονται κατά κόρον μετανάστες είναι αριστεριστές ;
        Τότε γιατί ο Σύριζα για παράδειγμα δεν είναι τρίτο κόμμα με τόσους οπαδούς ;
        Και κάτι ακόμα.Οι πρωθυπουργοί, υπουργοί, και νομάρχες της ΝΔ, που όταν ήταν στην εξουσία, όχι μόνο δεν αντιμετώπισαν το μεταναστευτικό, αλλά το επιδείνωσαν, είναι και αυτοί αριστεριστές, ισλαμολάγνοι ;

    • lampros avatar
      lampros @ Κάποιος 16/02/2011 15:18:09

      Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία της Αστυνομίας το 2009, η συμμετοχή των αλλοδαπών στις ληστείες φθάνει το 49,46%, στις ανθρωποκτονίες το 37,57%, στους βιασμούς το 48,36%! Δηλαδή σ’ όλες αυτές τις κατηγορίες την πρώτη θέση κατέχουν έλληνες δράστες.

      Καλά, μας πετάς αυτά τα νούμερα ―που σε κάνουν σκόνη― για να υπερασπίσεις την θέση σου;;;!!!!!!!!!! Έλεος.

      Και που να δείς το '70 και το '60, πριν τους μετανάστες, όπου οι έλληνες ευθύνονταν για το 100% των εγκλημάτων.

      Αυτό δεν σημαίνει τίποτα. Πάντού και πάντα, τα πρωτεία στα εγκλήματα έχει ο ντόπιος πληθυσμός ―γιατί ΠΡΟΦΑΝΩΣ είναι μεγαλύτερος σε αριθμό.

      Με απόλυτα νούμερα κρίνουμε μόνο την συνολική εγκληματικότητα. Δεν μετράμε ...απόλυτα νούμερα για να συγκρίνουμε την εγκληματικότητα κάθε ομάδας ―μετράμε την σχετική συμμετοχή.

      Και τα νούμερα που στέλνεις δείχνουν ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑ συμμετοχή στο έγκλημα των μεταναστών. Και είναι και ελλειπή τα στοιχεία ―είναι πολύ περισσότερα, ο κόσμος δεν μπαίνει καν στον κόπο να καταγγείλει διαρρήξεις κλπ πλέον...

      Η εγκληματικότητα των γηγενών είναι πρόβλημα σε ΟΛΟ τον κόσμο. Δεν υπάρχει κοινωνία χωρίς εγκληματικότητα.

      Αλλά ΕΙΣΑΓΩΜΕΝΗ εγκληματικότητα δεν χρειάζεται καμμία κοινωνία, και ούτε είναι υποχρεωμένη να την ανεχθεί.

      Ιδιαίτερα αν το 10-15% του ξένου πληθυσμού έχει ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕΙ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ την εγκληματικότητα.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ lampros 16/02/2011 18:54:04

        Οπότε κατ'εσέ η λύση είναι να απελαθεί το 15% του πληθυσμού, ή να προσλάβουμε τον Ιάκωβο και το παρεάκι του με τις φωτιές και τα τσεκούρια ,να κατεβάσουν τα ποσοστά εγκληματικότητας των αλλοδαπών, ανεβάζοντας τα αντίστοιχα των ελληναράδων ;

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ Κάποιος 16/02/2011 20:02:00

          Ή να στείλουμε να δουλέψουν κάτι τεμπελόσκυλα σαν τον Κάποιο,που παίζουν το χαρτί του Τζέφρυ και έχουν φτάσει τη χώρα σε αυτά τα χάλια.Χίλιες φορές ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ παρά νενέκος και προσκυνημένος.Πόλυ σκύψιμο ο Κάποιος......Δεν μου αρέσουν τα τσεκούρια,προτιμώ τα G3........

        • Κάποιος avatar
          Κάποιος @ Κάποιος 16/02/2011 20:05:09

          Σιγά τα αίματα...

  14. Kapetan Giolekas avatar
    Kapetan Giolekas 16/02/2011 07:49:25

    Τους μετανάστες τους φορτωθήκαμε και δεν πρόκειται να φύγουν.
    Δυστυχώς, θα μείνουν και θα μας καβαλήσουν.

  15. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 16/02/2011 08:35:50

    Παντως το blog του Ροιδη έπλεξε το εγκωμιο του Μάινα και ωωωωωπ να σου τον μετα και στα κρατικα κανάλια εχθες από ότι πληροφορήθηκα.

    Επίσης προηγηθηκε η αναρτηση για τις θέσεις στελεχών της ΝΔ για την αξιοποιηση των κρατικων ακινητων και μετά το ίδιο βραδυ η Στάη ωωωωπ το έκανε θέμα στις ειδήσεις.

    Μα ποιος είναι ο blogger που επιβαλει την ατζεντα στις ειδήσεις... Ούτε ο Μπόμπολας να ήταν που τα ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ όλα.