#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/02/2011 18:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντί να τα βάλουν με την εγκληματικότητα, τα βάζουν με τους «τζαμπατζήδες»



«Δεν θα επιτρέψουμε  να δημιουργηθεί η εντύπωση ότι η Ελλάδα είναι χώρα ανομίας», ή κάπως έτσι τέλος πάντων, δήλωσε ο αυστηρός υπουργός κ. Ρέππας, γεμάτος αποφασιστικότητα.

Κόντεψε να μου φύγει το τιμόνι από τα χέρια, μόλις άκουσα στο ραδιόφωνο τη συγκλονιστική  δήλωση του στιβαρού πολιτικού αυτού άνδρα, που βάζει επιτέλους τα πράγματα στη θέση τους. Όχι ότι διαφωνώ. Τουναντίον, εγκρίνω και επαυξάνω.

Αλλά ρε παιδιά, για όνομα…. Πάνε καλά;

Τη πομπώδη αυτή  δήλωση δεν την έκανε επειδή έτυχε να δει το βίντεο που ανέβασε το πρωί το antinews, και που δείχνει την οδό Σοφοκλέους ως άλλο … Μογκαντίσου. Ούτε την έκανε επειδή συνειδητοποίησε επιτέλους, πως η εγκληματικότητα έχει σπάσει κάθε ρεκόρ. Όοοοοοχι!

Την έκανε με αφορμή το κίνημα των καταυτόν «τζαμπατζήδων» στα λεωφορεία, που μάλλον το έχει πάρει προσωπικά στους ώμους του.

Μάλιστα. Έτσι ακριβώς. Κάθε μέρα που περνάει, η Ελλάδα πλησιάζει όλο και πιο πολύ το πάλαι ποτέ Χάρλεμ (που παρεμπιπτόντως είναι πολύ πιο ασφαλές σήμερα από ότι είναι τα …Γρεβενά) στην εγκληματικότητα, και κανενός αρμόδιου το αυτί δεν ιδρώνει. (Και γιατί να ιδρώσει; Αυτοί φρουρούνται). Αποφάσισαν όμως πως δεν πάει άλλο με την ανομία, επειδή κάποιοι δεν πληρώνουν εισιτήριο στα ΜΜΜ!!!! Μνησθητί μου Κύριε.

Λαθρομετανάστες καταλαμβάνουν το πανεπιστήμιο, και μετά από παρακάλια κοτζάμ κυβέρνησης, καταδέχονται να μεταφερθούν σε πολυτελή έπαυλη, από την οποία, λένε, δεν πρόκειται ποτέ να φύγουν, αν δεν ικανοποιηθούν τα αιτήματά τους!

Τα καλάσνικοφ κελαηδάνε δεξιά και αριστερά επί καθημερινής βάσης.

Οι διαρρήξεις είναι τόσες πολλές, που τα θύματα ούτε πάνε πια στα αστυνομικά τμήματα για να τις καταγγείλουν.

Οι επιθέσεις εναντίον ανύποπτων προκειμένου να τους κλέψουν ακόμη και τη τυρόπιτα που κρατούν, είναι καθημερινό φαινόμενο.

Οι ένοπλες ληστείες, τα μαχαιρώματα, οι κλοπές, οι ξυλοδαρμοί, κλπ κλπ. έχουν γεμίσει τα δελτία ειδήσεων, και κανένας, μα κανένας μεγαλόσχημος δεν βγήκε να πει κάτι.

Θα μου πει κανείς, άντε και έκαναν κάτι, άντε και τους έπιασαν όλους τους «κακούς». Ε, και; Μετά τι γίνεται;

Θα τρομάξουν οι υπόλοιποι και θα γίνουν παρθένες; Αφού εκτός από αυτό της  ανομίας, η Ελλάδα είναι και το υπόδειγμα της ατιμωρησίας.

Αφού και διπλή δολοφονία να κάνεις, και δις  ισόβια να φας, πάλι θα δικαιούσαι άδειες, και στη χειρότερη περίπτωση θα βγεις σε … 14-18 χρόνια, αν βέβαια δεν θελήσεις να αποδράσεις στο μεταξύ….

Έτσι λειτουργεί η «δημοκρατική» Ελλάδα.  Λες και οι Αμερικανοί που  έχουν τους δολοφόνους τους κλειδωμένους σε κλουβιά,  και δεμένους από δεκαπέντε μεριές, φορώντας τους μέχρι και λαστιχένιες μάσκες για να μη… φτύνουν, υπολείπονται σε δημοκρατικότητα του … Χάρη Καστανίδη. Δεν νομίζω.

Απλά αυτοί περάσανε αυτά που περνάμε εμείς, πολύ πιο πριν, και έμαθαν το μάθημά τους.

Τέλος πάντων, αρκεί που η κυβέρνηση αντιλήφτηκε επιτέλους τον κίνδυνο να μας χαρακτηρίσουν ως τη χώρα της ανομίας, και αποφάσισε να αντιδράσει. Κάτι είναι κι αυτό. Άλλωστε, φασούλι το φασούλι…

Ίσως πάλι, παρερμήνευσαν τη θεωρία της μηδενικής ανοχής του Τζουλιάνι, και σκέφτηκαν πως αν πιάσουμε τους τζαμπαζήδες  των λεωφορείων, μπορεί να τρομάξουν οι ληστές των τραπεζών, και να γίνουν καλά παιδιά…

Αν συλλάβουμε δυο τρεις που δεν πληρώνουν διόδια, ίσως ανακάμψουν οι της Σέχτας και δηλώσουν υποταγή.

Ποιος ξέρει; Άβυσσος η ψυχή των φωστήρων μας.

Αμ το άλλο που άκουσα; Και με το οποίο έρχεται και δένει το γλυκό;

Ότι δηλαδή αποφασίστηκε (από τον σώφρονα κ. Ρέππα πάντα) να δοθεί ο έλεγχος των τζαμπαζήδων στους ιδιώτες!!!!

Έτσι ακριβώς.

Και δεν μας το λέγατε από την αρχή;

Τώρα μπαίνουν όλα στη θέση τους.

Είπα κι εγώ….

Strange Attractor

ملي پرمختیایي تګلارې`(Αστυνομικό Δελτίο)

Δέκα κλοπές την ώρα στην Ελλάδα!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 08/02/2011 19:05:00

    Επιτέλους. Πείτε τα χρυσόστομοι. Ο κόσμος καίγεται από τα κακοποιά στοιχεία, κυρίως αλλοδαπά, και αυτοί το μόνο που κάνουν είναι να συλλαμβάνουν τους τσαμπατζίδες.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Ρομπέν το Γκαρσόν 08/02/2011 19:14:49

      Nαι, αλλά υπάρχουν και αλλοδαποί τσαμπατζήδες .
      Οπως επίσης υπάρχουν και Ελληνες κακοποιοί.
      Επίσης από την εγκληματικότητα πλήττονται Ελληνες και αλλοδαποί.

      Αρα αυτό που ενδιαφέρει την κρατική εξουσία δεν είναι η προστασία των πολιτών και η τήρηση των νόμων, αλλά η διασφάλιση των εσόδων της, καθώς και των εσόδων των ιδιωτικών εταιριών που εκμεταλλεύονται δημόσια έργα.

      • c om avatar
        c om @ Κάποιος 08/02/2011 23:04:20

        ++

      • Μάρκος avatar
        Μάρκος @ Κάποιος 08/02/2011 23:37:30

        Σοβαρά ε; Για πήγαινε σε ένα εφημερεύον νοσοκομείο να δεις αν πληρώνει κανένας ξένος κι αν εκεί η Πολιτεία ενδιαφέρεται να διασφαλίσει τα έσοδά της...

        • Κάποιος avatar
          Κάποιος @ Μάρκος 09/02/2011 00:00:27

          Δεν μειώνονται τα έσοδα του κράτους από τους αλλοδαπούς που εξετάζονται τσάμπα.
          Το νοσηλευτικό προσωπικό και οι φορολογούμενοι πολίτες επιβαρύνονται από τον αυξημένο αριθμό ασθενών.
          Ούτως ή άλλως απλήρωτες υπςρωρίες δουλεύουν οι γιατροί και οι εργαζόμενοι τα σκάνε κανονικά στα ασφαλιστικά τους ταμεία.

  2. sauraki avatar
    sauraki 08/02/2011 19:08:18

    Όπως ξανά σχολίασα η Κυβέρνηση φοβάται πως αυτό το κίνημα μπορεί να είναι η αιτία γενικευμένων συγκρούσεων με το σύνολο της κοινωνίας. Αυτός είναι ο λόγος που κόπτονται να τελειώσουν το ζήτημα είτε με μέτρα είτε με απειλές. Ξέρουν ότι η κοινωνία βράζει και ότι είναι ένα βήμα πριν βγει στους δρόμους. Και τότε δε θα τους σώσουν ούτε τα χτυπήματα τύπου... Μαρφίν

  3. Κρης avatar
    Κρης 08/02/2011 19:12:30

    κατά τα τέλη του 2009 ο Καστανιδης άλλξε τον νόμο,

    και ειχαμε το φαινόμενο ληστείας μετά φόνου σε πρακτορείο ΠροΠο στα Πατήσια και ο δολοφόνος μετα μερικους μηνες να βγαινει με όρους εξω και να ξανασυλλαμβάνεται γιά νεα ληστεία σε σούπερ μάρκετ στην Πετρούπολη
    !!!!!

    H νόμιμη άδεια έγινε... απόδραση 685 κρατουμένων
    συνολικά 685 σεσημασμένοι κρατούμενοι δεν έχουν επιστρέψει στη φυλακή ύστερα από ολιγοήμερες άδειες που τους χορηγήθηκαν

    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_2_06/02/2011_431636

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κρης 08/02/2011 19:59:32

      Κάποιος κάπου κάποτε να μου εξηγήσει αυτό το φρούτο με τις άδειες σε σκληρούς κακοποιούς, καταδικασμένους για ειδεχθή κακουργήματα.
      Ποτέ μου δεν το κατάλαβα.
      Τι θα αποτρέψει έναν φύσει παραβατικό να κάνει το οτιδήποτε, αφού ξέρει ότι αν ποτέ πιαστεί, το μέγιστο που θα φάει (για δολοφονία) είναι 20 χρόνια, απ τα οποία θα εκτίσει τα 10 βλέποντας τηλεόραση και μαστουρώνοντας, και επιπλέον θα παίρνει και άδειες κάθε λίγο και λιγάκι. Που είναι η αποτροπή;
      Εν τω μεταξύ το θύμα του σαπίζει στο χώμα παρέα με τα σκουλήκια.
      Ρωτάω τους ανθρωπιστές: έτσι θέλετε να τιμωρηθεί (υποθετικά) ο φονιάς του παιδιού σας; Δεν νομίζω.

      • Νίκος avatar
        Νίκος @ Strange Attractor 08/02/2011 20:07:08

        Έτσι θέλουν για τα παιδιά των άλλων Παράξενε.

    • panikos avatar
      panikos @ Κρης 08/02/2011 21:58:09

      Σκέφτηκε κανείς τι παίζεται με τις τις άδειες των βαρυποινιτών κρατουμένων΄?

    • sawas avatar
      sawas @ Κρης 08/02/2011 22:25:27

      Για ελαφρο-βαρυποινιτες υπαρχει διεξοδος!!!!!

      h**p://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wGYK2xFpSwMnXdtvSoClrL8qZcZTSsH80R5MXD0LzQTLaM8BZk1sbae8knBzLCmTXKaO6fpVZ6Lx3UnKl3nP8NxdnJ5r9cmWyJWelDvWS_18kAEhATUkJb0x1LIdQ163nV9K--td6SIuYReHFoYvP1jCWSz_0zChVeVrWLL5PlFfrMOQNd0x688

  4. st.takis avatar
    st.takis 08/02/2011 19:14:41

    ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΡΑΝΟΣ.

  5. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 08/02/2011 19:14:41

    Μα υπάρχει καμιά αμφιβολία, πως πρόκειται για δειλούς πολιτικάντηδες;;;
    Οι άνθρωποι ΦΟ-ΒΟΥ-ΝΤΑΙ.
    και αυτή είναι η μία όψη της κυβέρνησης, η άλλη είναι οι δούρειοι ίπποι που ως σύγχρονοι εφιάλτες έχουν εγκαινιάσει μια νέα αντίληψη περί "ανθρωπισμού", στη βάση της οποίας καταπατούνται καθημερινά τα δικαιώματα των ανθρώπων που βιώνουν αυτή τη χυδαία εισβολή (οργανωμένη και χορηγούμενη) εκατοντάδων χιλιάδων λαθρομεταναστών.
    Ο ανθρωπισμός "σκότωσε" οριστικά την ανθρωπιά...

    • apis avatar
      apis @ Γιώργος Μεσσηνία 08/02/2011 19:52:05

      +1.000.000

  6. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/02/2011 19:25:50

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ, ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ, ΕΙΜΑΙ ΤΣΑΜΠΑΤΖΗΣ. Τα καραγκιοζάκια που έχουν άποψη για μένα, είχαν τρύπιες κάλτσες και βρωμούσαν πείνα. Εγώ δουλεύω από τότε και αυτοί έχουν γίνει πλούσιοι από το 350 δις που χρωστάμε χωρίς να έχουν κάνει τίποτα.

    Και που θα μου πάει... Θα βρώ λύση να μην πληρώνω ούτε ΔΕΗ. Με πάνε για εξανδραποδισμό, θα με πάνε δεμένο.

    • kiki avatar
      kiki @ archaeopteryx 08/02/2011 21:21:20

      Και εγω σημερα αυτο σκεφτομουν πως να μην πληρωνω ΔΕΗ.
      Να μην εχω καμμια δουλεια και σχεση με το κρατος ,δεν δηλωνομαι στον Συνεταιρισμο μου που με κλεβει χρονια τωρα, δεν δηλωνομαι για τις επιδοτησεις , που δεν θα τις ξαναδουμε ετσι η αλλιως.
      Δεν πληρωνω πια , και θα βρω τροπο να μην πληρωνω και ΔΕΗ.
      Αντε απο κει κλεφτρονια.
      Ναι ειμαι τζαμπατζου.

    • τινα avatar
      τινα @ archaeopteryx 08/02/2011 21:48:56

      Ψάξτο λίγο με την Aegean Power .Στην ιστοσελίδα τους μιλάνε για μια απλή αίτηση και μετα ενα μήνα τέρμα η δεη.Ενημέρωσέ μας μετά για τη γνώμη σου,μ'ενδιαφέρει πραγματικά.

    • vel avatar
      vel @ archaeopteryx 09/02/2011 00:13:27

      εγώ πάντως.. ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ!

  7. νεοφωτιστη avatar
    νεοφωτιστη 08/02/2011 19:32:59

    Ποιος ξερει, μπορει σε δεκα χρονια να εχουνοι κυβερνωντες μαθει πώς πρεπει να φερεται ο πολιτικος στην ανομια και στους εγκληματιες (και δεν εννοω ακριβως αυτους που δεν πληρωνουν στα ΜΜΜ γιατι αυτους οπως και τοσα αλλα θα επρεπε να τα εκλαβει σα σημαδι οτι κατι δεν παει καλα, αλλα αγρον ηγοραζον).
    Ειναι πασιφανες οτι με το χαιδεμα δειχνεις οτι δε ξερεις αποτελεσματικοτερους τροπους να αντιμετωπισεις την αναρχια:δηλαδη εισαι ανικανος να διοικησεις, δηλαδη αντε πηγαινε σπιτακι σου οποιεδηποτε κυριε υπουργε, να αναλαβει καποιος που ξερει ή δε φοβαται, γιατι η χωρα εχει πιασει πατο.

  8. Orestios avatar
    Orestios 08/02/2011 19:41:13

    Η Κυβέρνηση έχει πια απέναντί της όλη την κοινωνία.
    Με τους μόνους που δέχεται να συνδιαλέγεται είναι οι παράνομοι.

  9. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 08/02/2011 19:41:51

    Οι εγκληματίες δεν απειλούν τη νέα τάξη πραγμάτων. Γιατί να ξοδέψει πόρους το κράτος για να τους σταματήσει; Αντιθέτως, οι διαμαρτυρόμενοι πολίτες είναι απειλή για το καθεστώς.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Δημήτρης 08/02/2011 20:01:54

      +1000

    • νεοφωτιστη avatar
      νεοφωτιστη @ Δημήτρης 08/02/2011 20:03:05

      Αληθεια προσωπικα δε μας βλεπω ως απειλη. Μηπως παραειμαστε γραμματιζουμενοι και πολιτισμενοι και δε τους πρεπει.

  10. neotera avatar
    neotera 08/02/2011 20:08:42

    Αυτη την ώρα "Οι πραιτωριανοί του σάπιου συστήματος, βγάζουν το μεροκάματό τους, προστατεύοντας το από τον μεγαλύτερο εχθρό του: ΤΟΥΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ. TA ΜΑΤ στον κεντρικό δρόμο της Κερατέας…"

    • Orestios avatar
      Orestios @ neotera 08/02/2011 21:38:19

      Χυδαίο σάπιο κράτος ΠΑΣΟΚ.
      Χτυπά Έλληνες και προστατεύει το οργανωμένο έγκλημα των δουλεμπόρων.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ neotera 08/02/2011 21:55:27

      Μα στην Κερατέα έχει Έλληνες, εκεί θα πάνε τα ΜΑΤ για να δείρουν. Θές να χτυπήσουν κανέναν λάθρομετανάστη και να τους κυνηγά η Διεθνής Αμνηστία, η Διεθνής του Σοσιαλισμού και η υπόλοιπη σάρα-μάρα;

      Για τον αλλοδαπό που τον πέτυχε το δακρυγόνο στο πρόσωπο της προάλλες, σε συμπλοκή στην Κερατέα, υπάρχει εξήγηση: μάλλον ήταν νόμιμος, με χαρτιά κτλ. Ας πρόσεχε, τους νομίμως διαβιούντες έχει στόχο η καταστολή της σύγχρονης διακυβέρνησης.

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 08/02/2011 20:10:01

    Οι τζαμπατζήδες γίνονται πλημμέλημμα, αλλά το human trafficking πταίσμα που απλώς καταγράφεται.

    Δεν υπάρχει εγκληματικότητα γι αυτούς.
    Ούτε εξοπλισμένοι σαν αστακοί λαθρομετανάστες και αλλοδαποί, υπήκοοι τρίτων χωρών.
    Αν ερωτηθούν δεν θα ξέρουν να πούν τα νούμερα και θα αρχίσουν τις στρεψοδικίες και τα οργουελιανά.

    Κάθε ηλικιωμένος που καταλήγει εξ αιτίας εγκληματικής ενέργειας από νεαρό αλλοδαπό θρασίμι είναι μια σύνταξη λιγότερη για τον προϋπολογισμό.
    Στο βάθος του μυαλου τους παίζει και αυτό...
    Η τρόικα θέλει να τηρούνται οι στόχοι.
    Δεν την ενδιαφέρει πως.

    Δεν έχω αμφιβολία ότι εφαρμόζουν συνειδητά σχέδιο αποψίλωσης και εξανδραποδισμού του Ελληνικού στοιχείου και αντικατάστασής του από ξένους.

    Δεν εξηγείται διαφορετικά η εμμονή αυτή στο λαθρονομοσχέδιο και η ολιγωρία στην αντιμετώπιση της λαθροαλλοδαπής εγκληματικότητας.
    Δεν εξηγείται καν από την επιθυμία τους να διατηρηθούν στην εξουσία με την ψήφο των ξένων.

    Στη χθεσινή σύσκεψη σε υψηλό επίπεδο για τους λαθρομετανάστες, ως πρώτο μέτρο που ΑΠΑΙΤΗΣΕ ο πρωθυπουργός ήταν η μείωση του αριθμού των ενσήμων για να ανανεώνει την άδειά του ο κάθε παράνομα εισελθών στη χώρα.
    Είναι σαφές νομίζω τι σηματοδοτεί αυτή η εντολή...

    Αν πριν ένας ήθελε 200 ένσημα το χρόνο, τώρα δεν θα χρειάζεται ούτε 100.
    Και πως θα ζήσει τον υπόλοιπο χρόνο?
    Μα επαιτώντας, κλέβοντας και ληστεύοντας και σκοτώνοντας ανήμπορους.

    Αν αυτό δεν είναι σιωπηλό νεύμα να παραμείνουν εσαεί σε μια χώρα που το 90% του γηγενούς στοιχείου ΔΕΝ τους θέλει, και το εκφράζει σε όλες τις δημοσκοπήσεις, και στο βάθος χρόνου νομιμοποίηση τι είναι;

    Νομίζω ότι οι σχεδιασμοί σε κορυφαίο επίπεδο για το λαθρομεταναστευτικό ξεπερνούν και την πιο ζοφερή εικόνα που μπορεί να σχηματίσει ανθρώπου νους.

    Καλό είναι να το έχουμε υπόψη μας.
    Αυτοί γελάνε σαρκαστικά με την αγωνία μας.

    Δεν έχω υπόψη μου ανθελληνικότερη κυβέρνηση να έχει περάσει από την Ελλάδα.

  12. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 08/02/2011 20:28:43

    Στην Ελλάδα όπως και γενικότερα υπάρχουν, οι βολεμένοι,
    οι ανασφαλείς και οι αποκλεισμένοι.
    Όσο οι αποκλεισμένοι είναι λίγοι, οι βολεμένοι εκμεταλλεύονται τους ανασφαλείς για να εξασφαλίζουν τη βόλεψή τους, μονάχα.
    Το πασοκ είδε ότι δεν θα τα έβγαζε πέρα με τους ανασφαλείς, γι'αυτό αποφάσισαν να μας κάνουν όλους αποκλεισμένους.
    Όταν όμως ο άλλος δεν έχει να χάσει τίποτα και τα 2/3 της κοινωνίας βιώνουν τη φτώχια και το περιθώριο με μηδενικές επιλογές και ανύπαρκτη προστασία για στέγη, τροφή, εργασία είναι φυσικό να μην έχουν ηθικές αναστολές για να απορρίψουν τη «φυσική τάξη» πραγμάτων στο σύνολό της, δλδη πόλεμο όλων εναντίον όλων.
    Στην ίδια κατεύθυνση κινείται και ο βολεμένος, προσπαθεί να τρομάξει τους 'κολασμένους' μπας και σώσει την εξουσία του.

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ o βουνίσιος 08/02/2011 22:25:37

      Συμφωνώ

  13. νεοφωτιστη avatar
    νεοφωτιστη 08/02/2011 20:33:53

    Δυστυχως κανενας πια δεν εχει αμφιβολια οτι προκειται για σχεδιο παγκοσμιοποιησης. Ενα μωσαικο εθνων πολτοποιημενο προς ευκολη διαχειρηση. Καπου μαλιστα ακουσα τον Παγκαλο να ΄΄ εκφραζει την επιθυμια του΄΄ να δει τον εαυτο του καποια στιγμη πολιτη των ηνωμενων πολιτειων της Ευρωπης!!!

  14. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 08/02/2011 20:51:53

    Κάπου διάβασα οτι ο Ρέπας πληρώνεται παράλληλα και ως διευθυντής γιατρός του ΕΣΥ λόγω κάποιου νόμου για τους βολευτές, άσχετα αν δεν άσκησε ποτέ την ιατρική.
    Ξέρει κανείς αν είναι αλήθεια; Αν ναι φτου του.

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Ρομπέν το Γκαρσόν 08/02/2011 22:27:50

      Δηλαδή. Αν δεν είναι αλήθεια, όχι φτού;

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ Ιαπετός 09/02/2011 02:34:31

        An den einai alitheia, ftou ki ap´ tin arxi.

        Ego eimai tis gnomis na ftinoume ola auta ta troktika tis politikis,xoris kamia apolytos diakrisi.
        Kai an mas rotisoun giati tous ftinoume.....
        Emeis tha tous leme:
        Kserete eseis......!

  15. kiki avatar
    kiki 08/02/2011 21:25:58

    Θεωρητικα παντα, δεν πρεπει να παιρνει τον μισθο του απο το ΕΣΥ, εφ οσον ειναι βουλευτης.
    Αλλα με δαυτους, τους τζαμπατζηδες, που πληρωνουμε εμεις ποτε δεν ξερεις.
    Αυτο το καμαρι της φασιστικης προπαγανδας, με τον Γεωργαλα τι σχεση εχει εκτος του οτι ηταν χουντικοι και οι δυο.

  16. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 08/02/2011 22:22:13

    Σωστά. Τρείς μικρές προτάσεις καί θέτεις το πρόβλημα στή σωστή του διάσταση.

  17. Alter ego avatar
    Alter ego 08/02/2011 22:52:40

    Πέστε μου μια γνώμη : Είναι συνειδητή απεμπώληση στοιχειωδών κυριαρχικών δικαιωμάτων της πατρίδας των, ή πολιτική βλακεία ;

  18. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 08/02/2011 23:01:05

    Σωστός και εύστοχος.

  19. sakis avatar
    sakis 08/02/2011 23:39:28

    Μα τι λέτε η Ελλάδα έχει λύσει όλα τα προβλήματα της περνάνε όλοι οι Έλληνες καλά τραγουδάνε από την χαρά τους και το αποτελειωτικό χτύπημα της ευτυχίας θα ολοκληρωθεί με τις δηλώσεις Μπουτάρη για την παρέλαση των ομοφυλοφίλων πιστεύω ότι η πνευματική και ηθική ολοκλήρωση κάθε Έλληνα τελειώνει εδώ ΄τωρα μπορούμε να πανηγυρίσουμε αδέλφια.Και μάλιστα προτείνω οι gay παρελάσεις να γίνουν μπροστά από το μουσουλμανικό τέμενος που θέλει να χτίσει ο Μπουτάρης για την μουσουλμανική παροικία της Θεσσαλονίκης εκεί θα πέσει το γέλιο της αρκούδας θαυμάζοντας έτσι την ισλαμική ''ανεκτικότητα'' απέναντι στους ''κακούς'' χριστιανούς

  20. Κάποιος avatar
    Κάποιος 09/02/2011 00:17:10

    Κι όμως δίδεται μάχη κατά της εγκληματικότητας.

    Και να οι απόδειξεις:

    Ένας 72χρονος, ο οποίος μένει στην Αθήνα και πάσχει από αλτσχάιμερ, συνελήφθη για επαιτεία στο Χαϊδάρι και καταδικάστηκε από δικαστήριο σε φυλάκιση 10 ημερών.
    Η ποινή ήταν εξαγοράσιμη, όμως δεν είχε χρήματα, ούτε συγγενείς και έτσι έπρεπε να πάει στη φυλακή.

    Με χειροπέδες βρέθηκαν δύο αλλοδαποί, ηλικίας 33 και 31 ετών χθες το πρωί, επειδή διέπραξαν το ... αδίκημα της κλοπής ... σκουπιδιών! Οι δύο άνδρες συνελήφθησαν γιατί - όπως κατήγγειλε αντιδήμαρχος του Ηρακλείου κι εργαζόμενος στο τμήμα καθαριότητας - αφαίρεσαν από δύο μπλε κάδους ανακύκλωσης, ανακυκλώσιμο υλικό, απροσδιόριστης ποσότητας και αξίας.

    Δεν αισθάνεστε πιο ασφαλείς τώρα ;

    • karenin avatar
      karenin @ Κάποιος 09/02/2011 01:01:02

      Ειδικά αυτη η ιστορία με τον επαίτη γέροντα, διάβασα την ιστορία στο έθνος, με στοιχιώνει ακόμη και ειλικρινά ντραπηκα και προσβλήθηκα σαν Ελλην πολίτης.
      Και θα ήθελα πάρα πολύ να ήξερα, το όνομα του ανάλγητου δικαστή που καταδίκασε ηλικιωμένο με αλτσχαιμερ, τα στοιχεία του κόπανου που αποφάσισε
      ότι η ποινή των δεκα μερων θα εκτεισθεί στην Κομοτινή, όπως και για το σαίνη αξιωματικό των μεταγωγών που δεν κατάλαβε ότι μέχρι να τον τραβολογάνε απο την Αθήνα στην Κομοτινή θα έχει λήξει η ποινή του.
      Μετα λέει τον έβαλαν στο λεωφορείο να γυρίσει μόνος του Αθήνα. Ποιος ξέρει που κατέβηκε ο άνθρωπος...
      Φοβερή ιστορία, αλλα το χειρότερο, πέρασε σχεδόν στο ντούκου. Καλά έκανε ο Κάποιος και μας την υπενθύμησε.

  21. Τζώννη Μπη Γκουντ avatar
    Τζώννη Μπη Γκουντ 09/02/2011 00:44:04

    «Τα καλάσνικοφ κελαηδάνε δεξιά και αριστερά επί καθημερινής βάσης»

    μάλλον μόνο από αριστερά κελαηδάνε...

    • Εν Πλώ avatar
      Εν Πλώ @ Τζώννη Μπη Γκουντ 09/02/2011 09:56:26

      Κανεις λάθος φίλε.

  22. Neosystatos avatar
    Neosystatos 09/02/2011 04:14:33

    Αγαπητέ factorx που υπογράφεις το άρθρο μονάχα μια ερώτηση έχω για αυτό που γράφεις περί "..Λες και οι Αμερικανοί που έχουν τους δολοφόνους τους κλειδωμένους σε κλουβιά, και δεμένους από δεκαπέντε μεριές, φορώντας τους μέχρι και λαστιχένιες μάσκες για να μη… φτύνουν, υπολείπονται σε δημοκρατικότητα του.." και αν θέλεις ή μπορείς απαντάς. Οι Αμερικάνοι που τα κάνουν όλα αυτά (να προσθέσω και την θανατική ποινή?) το έχουν λύσει το θέμα της εγκληματικότητας στις Η.Π.Α να φανταστώ?

    • S.T. avatar
      S.T. @ Neosystatos 09/02/2011 14:22:20

      Άλλα ήθη άλλα έθιμα στην Αμερική. Προφανώς δεν έχεις ζήσει στο εξωτερικό.

      Αλλιώς μεγαλώνει ένα παιδί στην Ελλάδα και με άλλα πρότυπα και αλλιώς στην Αμερική.
      Στην Αμερική αποτελεί όνειρο ζωής για ένα παιδί να αποκτήσει όπλο και να πάει να βαράει στον γάμο του Καραγκιόζη. Τα ναρκωτικά αποτελούν στάση ζωής και αμερικανική κουλτούρα και κάθε παιδί όταν μεγαλώσει θέλει να γίνει έστω και για λίγο χρήστης.

      Ακόμα και ο Μαικ Μουρ (διάσημος δημοσιογράφος της Αμερικής) είχε εντοπίσει τεράστιες διαφορές των ΗΠΑ με τον ΚΑΝΑΔΑ. σε νοοτροπία, ασφάλεια και εγκληματικότητα.

      Πόσο δε μάλλον πιο τεράστιες είναι η διαφορές με την Ελλάδα (που δεν μιλάμε ούτε καν την ίδια γλώσσα)......

      • S.T. avatar
        S.T. @ S.T. 09/02/2011 14:25:47

        Α, και μην ξεχνάς ότι η εγκληματικότητα είναι κυρίως εισαγόμενη...

  23. Εν Πλώ avatar
    Εν Πλώ 09/02/2011 07:46:46

    Η εγκληματικοτητα μας απειλεί ως χωρα πολύ περισότερο από την χρεοκοπία. Επιτέλους πρέπει να το καταλάβουν οι πολιτικοί μας.

  24. kiki avatar
    kiki 09/02/2011 08:23:03

    Η εταιρεια ειναι του Μελλισανιδη, ειμαι επιφυλακτικη με τετοιους ανθρωπους, τον θυμαμαι απο την εποχη της ΑΕΚ, και κατι λαθρεμπορια, μετα εφυγε στην Αμερικη,και εγινε παμπλουτος .Σαν επιχειρηματιας δεν λεω πετυχε, αλλα παραμενω επιφυλακτικη.
    Παρ ολα αυτα θα ρωτησω και θα σου ξαναγραψω.

  25. Αστραπόγιαννος avatar
    Αστραπόγιαννος 09/02/2011 11:06:54

    Ιδού πεδίο στο οποίο η ΝΔ θα μπορούσε να ξεσκίσει το ΠΑΣΟΚ και να τους κάνει να παραμιλάνε και να βλέπουνε την Τίνκερ Μπελ και άλλα αερικά. Χάρη στον υπέροχο νόμο Καστανίδη κάθε κατσαπλιάς με Καλάσνικοφ που το χρησιμοποιεί αλλά δεν σκοτώνει άνθρωπο (ακόμα και από κωλοφαρδία) κυκλοφορεί ελέυθερος με γελοίους περιοριστικούς όρους μόνο και μόνο για να αποσυμφορηθούν οι φυλακές. Έτσι έχουν "συμφορηθεί" τα νεκροτομεία, τα νεκροταφεία και τα γραφέια τελετών. Άνθρωποι που μένουν στα Πατήσια, όπως εγώ για παράδειγμα, δεν τολμάμε να τσακωθούμε ούτε για μια θέση παρκαρίσματος γιατί μπορεί ο...αντίδικος να κουβαλά πάνω του Τοκάρεφ, Καλάζνικοφ ή και RPG-7 βρε αδερφέ, που ξέρεις. Και φυσικά κυκλοφορεί ελέυθερος ανάμεσά μας χάρη στον Καστανίδη-πες με αλλιώς και φουσκωμένο παγώνι σε αναπαραγωγικό οίστρο. Αντί λοιπόν η ΝΔ να ξεσκίσει το ΠΑΣΟΚ για τα παραπάνω, κάθεται και ασχολείται με το "δίκιο" των φορτηγατζήδων.

  26. sakis avatar
    sakis 09/02/2011 11:41:53

    Από το ερχόμενο καλοκαίρι μάλιστα θα περνάει πολύ περισσότερο χρόνο στην περιοχή, εφόσον διαθέτει πλέον και το δικό του σπίτι. Πιο συγκεκριμένα, ο Αντώνης Κανάκης, σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες, απέκτησε ένα μικρό παλάτι στην περιοχή Καψόχωρα της Χαλκιδικής, κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα.

    Πρόκειται για ένα από τα οκτώ πολυτελή σπίτια που βρίσκονται στην εν λόγω περιοχή και είναι πραγματικό παλάτι, με όλες τις σύγχρονες ανέσεις - και μάλιστα με φοβερή θέα. Ενα σπίτι που φαίνεται ότι θα γίνει στο εξής το αγαπημένο καταφύγιο του Αντώνη για τους καλοκαιρινούς μήνες - και όχι μόνο. Ακούγεται ότι το νέο απόκτημά του του στοίχισε εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ, ενώ το καλοκαίρι που μας πέρασε -η ιστορία είναι γνωστή σε όλους τους κατοίκους στην Καψόχωρα- Ρώσος μεγιστάνας είχε προσφέρει για σπίτι στην περιοχή 2,5 εκατ. ευρώ, χωρίς να καταφέρει τελικά να το αποκτήσει.
    πηγή:πρώτο θέμα
    Αυτοί είναι οι μέγα ''δημοκράτες'' και ''ανθρωπιστές'' που σας δουλεύουν Έλληνες και πουλάνε ανθρωπισμό για τους ''κακόμοιρους'' τους λαθρομετανάστες και που δεν μπορούν να ''κοιμηθούν'' τα βράδια άνθρωποι τύπου Λαζόπουλου και Κανάκη που έχουν λύσει οριστικά τα οικονομικά προβλήματα της ζωής τους με βιλάρες και πισίνες και πουλάνε ''αριστερό'' ανθρωπισμό και ''αριστερή΄΄ ''κριτική'' από τις σπιταρόνες τους και τα πανάκριβα ταξίδια που κάνουν κάθε χρόνο με τα φιλαράκια τους ας πάνε αν είναι τόσο ανθρωπιστές να ζήσουν στο κέντρο της Αθήνας ή σε άλλα γκέτο της Ελλάδας ή ο ''ανθρωπισμός'' τους δεν φτάνει μέχρι εκεί;Ή εκτός αν ο μέγα ''ανθρωπιστής'' Κανάκης αγόρασε αυτήν την υπερπολυτελή βίλα για να στεγάσει τους ''κακόμοιρους'' λαθρομετανάστες και αποτελούν ένα μεγάλο χτύπημα στην καρδιά του οι άθλιες συνθήκες διαβίωσης αυτών των ανθρώπων. Κανάκη ''συμπαραστέκομαι'' στον πόνο σου,ξέρω τι τραβάς και προσπάθησε να συνεχίσεις την ζωή σου και προπάντος μην καταφύγεις σε κάποια πράξη αυτοκτονίας από τον αστείρευτο ''πόνο'' που έχεις συγκεντρώσει στην καρδιά σου για τις άθλιες συνθήκες διαβίωσης εκατομμυρίων λαθρομεταναστών ή κάνε κάτι άλλο πάρε αυτούς τους 300 λαθρομετανάστες της νομικής στην βίλα σου για να συνεχίσουν την απεργία πείνας ώστε να ''ανακουφιστεί'' λίγο η ψυχή σου ''κακόμοιρε'' Κανάκη τι τραβάς και εσύ