#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/04/2012 08:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανίερη συμμαχία κατά Σαμαρά



Όταν βγαίνει, ο εν αργία τελών, τέως Νομάρχης Θεσσαλονίκης (και υποψήφιος Πρόεδρος της ΝΔ) Π. Ψωμιάδης και ....προβλέπει, με την προκήρυξη των εκλογών, ότι το κόμμα που τον ανέδειξε,  δεν θα πετύχει  την αυτοδυναμία, τότε καταλήγουμε σε δυο συμπεράσματα.

Πρώτον, ό,τι οι δημοσκοπήσεις έκαναν τη δουλειά τους! Οι «νταβατζήδες» του συστήματος έχουν κάθε λόγο να είναι ευχαριστημένοι. Δημιούργησαν κλίμα ηττοπάθειας στον κόσμο της ΝΔ. Η  αυτοδυναμία  θεωρείται  ανέφικτη όχι μόνο από τους λεγόμενους ...ειδικούς, αλλά και από τους απλούς πολίτες. Η  συζήτηση περιστρέφεται πλέον  στο ενδεχόμενο μια πιθανής συνεργασίας της ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ. Ένα σενάριο που εξυπηρετεί όλους, εκτός από τη ΝΔ!

Δεύτερον, οτι διάφοροι παράγοντες και παραγοντίσκοι, της απο εδώ πλευράς, παίζουν τα μικροπολιτικά παιχνίδια τους, με γνώμονα μόνο τις προσωπικές τους φιλοδοξίες ή ....ματαιοδοξίες. Δεκάρα δεν δίνουν για οτιδήποτε άλλο! Γιατί ο Ψωμιάδης είναι παλιά καραβάνα. Δεν μπορεί να αγνοούσε τις επιπτώσεις θα έχει μια τέτοια δήλωση στο ηθικό των ψηφοφόρων της ΝΔ;

Από την άλλη, διαβάζω και τις δηλώσεις των εκ της ΝΔ προερχομένων αρχηγών και αρχηγίσκων.  Δεν μπορώ να μη το παρατηρήσω. Αναλώνουν το περισσότερο χρόνο τους επιτιθέμενοι εναντίον του Σαμαρά και της ΝΔ! Είναι τόσο προφανής ο στόχος τους, που δημιουργεί υποψίες! Εκτίθενται! Λες και βρίσκονται σε διατεταγμένη αποστολή να αποτρέψουν την άνοδο του Σαμαρά στην εξουσία! Λες, και έχουν αναλάβει εργολαβικά να κάνουν ότι  μπορούν για να διασώσουν το ΠΑΣΟΚ!

Όλοι αυτοί, λοιπόν, μαζί με το ΠΑΣΟΚ, ανακάλυψαν τα θετικά της συνεργασίας!  Είναι τόσο υποκριτική η συμπεριφορά τους. Ο Καρατζαφέρης, για παράδειγμα,  δεν κατάφερε να συνεννοηθεί σε μια κυβέρνηση στη δημιουργία της οποίας, όπως λέει, πρωτοστάτησε, πώς θα μπορέσει να συνεργαστεί μετεκλογικά; Για τον Καμμένο, αφήστε το καλύτερο, αυτός ονειρεύεται συνεργασίες με τον Συνασπισμό! Θα έχει πλάκα να χαράσσει την οικονομική πολιτική με τον ....Παπαδημούλη! Μέχρι να συμφωνήσουν, θα έχει διαλυθεί η χώρα! Με ενδιαφέρον άκουσα και τον εκδότη-επιχειρηματία-δημοσιογράφο-υποψήφιο βουλευτή Επικρατείας και εκπρόσωπο τύπου του ΛΑΟΣ ,  Γ, Κύρτσο να λέει ότι στόχος τους είναι «η αποδόμηση του δικομματισμού»!  Αυτό μου θυμίζει τις διακηρύξεις του ΚΚΕ!  Στον Περισσό εδώ και χρόνια έχουν μια τεράστια αφίσα που καταγγέλλει ΝΔ και ΠΑΣΟΚ! Για οτιδήποτε συμβαίνει στη χώρα αυτή! Ο Κύρτσος μάλλον θα θυμήθηκε τα νιάτα του! Θα έχει πλάκα να μεθοδεύσει τη συνεργασία του ΛΑΟΣ με το ΚΚΕ!

Απέναντι σ’ αυτήν την ανίερη συμμαχία, που επενδύει στην αβεβαιότητα και το χάος, η απάντηση είναι μία:

 

Αντώνη Σαμαρά,

άσε τα γραφεία και βγές έξω στον απλό κόσμο. Όργωσε την Ελλάδα. Από τον Έβρο μέχρι την Κρήτη και από το Καστελόριζο μέχρι την Ιθάκη. Μίλησε με  το λαό  και μίλησε τη γλώσσα της αλήθειας. Αυτός ο κόσμος που υποφέρει δεν θέλει κούφια λόγια και έχει κουραστεί από τα προσωπικά παιχνίδια των πολιτικών. Ακούει και για τα εκατομμύρια του Άκη και τρελαίνεται. Ακούει τον Παπαδήμο να του λέει για νέα μέτρα και πανικοβάλλεται.

Το μεγάλο στοίχημα είναι να νικήσεις το φόβο που έχει εγκατασταθεί πάνω από την Ελλάδα.  Ένας λαός φοβισμένος δεν αποφασίζει με τη λογική.

Ο απλός κόσμος δεν θέλει άλλη κοροϊδία, ούτε θα ξαναπιστέψει κάποιον που θα του πει ότι λεφτά υπάρχουν. Μπορεί, όμως, να την ξαναπατήσει, επειδή  κάποιοι καιροσκόποι επιχειρούν να  εκμεταλλευτούν την αξιοπρέπεια και τον πατριωτισμό του.

Όλοι αυτοί δεν ζητούν την ψήφο του ελληνικού λαού για να κυβερνήσουν! Τη ζητάνε για να μη κυβερνήσεις εσύ!

Αυτό είναι και το μοιραίο λάθος τους.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 13/04/2012 08:26:42

    ποιος σοβαρός άνθρωπος λαμβάνει υπόψιν του τα όσα λέει ο φαιδρός Ψωμιάδης;
    Ένα έχω να πω γι΄αυτόν. Κρίμα που μια πόλη σαν τη Θεσσαλονίκη ψηφίζει όλα τα χρόνια τέτοια ¨μαριονέτα¨.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Απλή σκέψη 13/04/2012 10:05:34

      Τον ψηφίζουμε για το έργο του σαν Νομάρχης το οποίο αγνοείς. Κοιτάξτε τα λαμόγια που ψηφίζετε και αφήστε τον ήσυχο. Μπήκε πλούσιος στην πολιτική και φεύγει φτωχότερος. Πες μας ποιούς ψηφίζεις για να το συζητήσουμε.

      • Mpotsari avatar
        Mpotsari @ Tassos 13/04/2012 11:50:14

        Σίγουρα ζεις Θεσσαλονίκη; Ακριβώς τα αντίθετα έγιναν. Εχει φύγει ΖΑΜΠΛΟΥΤΟΣ. Και ο πρώιν δήμαρχος μαζί. Οσο για τα έργα που λες, να ακούσω ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ! ;;;

      • Αδέξιος Δεξιός avatar
        Αδέξιος Δεξιός @ Tassos 13/04/2012 12:00:55

        έλα τώρα που θα κάνουμε ήρωα και τον Ψωμιάδη...

      • evangelos avatar
        evangelos @ Tassos 13/04/2012 12:06:57

        Αγαπητέ μου το ότι δεν έκλεψε και έκανε έργο είναι αυτονόητο . Το οτι γίνεται φαιδρός κατ επανάληψη στα μέσα που παρουσιάζεται με τις υπερβολές του και αυτό είναι γεγονός . Οσον αφορά τα λαμόγια αυτά θα υπάρχουν πάντα δίπλα σε όλους και αλίμονο σε εκείνον που δεν θα το καταλάβει . Αν έχει κάνει τέτοια δήλωση προφανώς δείχνει πόσο μικρόψυχος είναι . Το γιατι φανταζομαι το καταλαβαίνεται ολοι .

        • Αδέξιος Δεξιός avatar
          Αδέξιος Δεξιός @ evangelos 13/04/2012 12:20:03

          το ο,τι έκανε τέτοια δήλωση δεν αμφισβητείται.

      • Απλή σκέψη avatar
        Απλή σκέψη @ Tassos 13/04/2012 15:22:29

        Δεν ψηφίζω κατ΄αρχήν στην Θεσσαλονίκη.
        Πάντως προσπαθώ να εντοπίσω και να ψηφίσω ανθρώπους τουλάχιστον ενός στοιχειώδους ¨νοητικού¨επιπέδου¨, που δεν κάνουν καραγκιοζιλίκια , ούτε ξεστομίζουν λόγια πιο χοντρά από το κεφάλι τους.

  2. S.P. avatar
    S.P. 13/04/2012 08:31:12

    Έχετε απόλυτο δίκιο!!!
    Ανέκαθεν πίστευα ότι η πολιτική του κ. Ψωμιάδη εκφράζει την υπανάπτυξη της ελληνικής κοινωνίας: Κακογουστιά, χωριατίλα, αναιδής κομπορρημοσύνη, αμορφωσιά, αναιδής αυθάδεια, σκυλάδικη πολιτική φιλοσοφία, δηλαδή ένα όνειδος.
    Συγχαρητήρια στους Θεσσαλονικείς που ψήφιζαν έναν τέτοιο πολιτικό για να κάνουν την δουλειά τους, όπως συγχαρητήρια στους Θεσσαλονικείς που ανέδειξαν ψήφιζαν ένα Τσοχατζόπουλο.
    Το λέω εγώ ως Πελοποννήσιος και Μεσσήνιος , επειδή πολλά κορμιά Πελοποννησίων (συγγενείς μου πρώτου βαθμού, παιδιά 18 ετών έπεσαν στην αιματηρότερη μάχη του ελληνικού Στρατού στο σφαγείο του Κιλκίς το 1913) έπεσαν για να είναι ελεύθερη η Μακεδονία.

    • Rinat Dasayev avatar
      Rinat Dasayev @ S.P. 13/04/2012 10:58:27

      'Εχετε και στον Μωριά κάτι μπουμπουκάκια ...... μούρλια !

    • Ένας avatar
      Ένας @ S.P. 13/04/2012 11:43:45

      Άκου να σου πω.
      Ο πρώτος Πελοποννήσιος που πάτησε το πόδι του στη Μακεδονία το έκανε ΑΦΟΤΟΥ την ελευθερώσαμε εμείς οι ίδιοι το 1912.
      Τιμώ τη μνήμη των Πελοποννησίων στρατιωτών που έπεσαν στη Μάχη τού Κιλκίς, αλλά στη Μακεδονία οι Πελοποννήσιοι είναι γνωστοί σαν ρεμπεσκέδες δημόσιοι υπάλληλοι και στρατιωτικοί που μας κάθονται στον σβέρκο και περιμένουν τεμενάδες.
      Γύρνα στις χασισοφυτείες σου και στα κουμάσια που βγάζετε εσείς, στους μπαρμπάδες από την Κορώνη, και πριν ξαναμιλήσεις για τη Μακεδονία να πλύνεις το στόμα σου με σαπούνι.

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ Ένας 13/04/2012 13:06:48

        κε. Τρεμόπουλε, εσείς εδώ;

      • S.P. avatar
        S.P. @ Ένας 13/04/2012 15:57:13

        Αναντίρρητα καλοί και κακοί άνθρωποι υπάρχουν παντού. Πάντως το ότι οι Πελοποννήσιοι έδωσαν την ζωή τους για να απελευθερωθεί η Μακεδονία είναι γεγονός αναμφισβήτητο. Επίσης βοήθησαν στην δημιουργία κρατικού μηχανισμού με όλες τις αδυναμίες που είχαν. Είχαν ελατώμματα, είχαν όμως και ισχυρή συνείδηση.
        Όσο για την ουσία των γραφομένων μου στο σημεριν'ό σημείωμα δεν αλλάζω ούτε κεραία.

    • Ένας avatar
      Ένας @ S.P. 13/04/2012 11:50:59

      Η Πελοπόννησος έβγαλε τον Παπανδρέου και όλο του το σόι. Μόνο και μόνο γι'αυτό, θα έπρεπε να απαγορεύεται η ψήφος σε όλους τους Πελοποννήσιους. Καταστρέψατε την Ελλάδα.

      • Aδέξιος Δεξιός avatar
        Aδέξιος Δεξιός @ Ένας 13/04/2012 12:21:13

        Για σοβαρευτείτε.
        θα ανοίξουμε τώρα πόλεμο βορείων-νοτίων;
        Δεν μας έφταναν όλα τ' άλλα...

        • Ένας avatar
          Ένας @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 12:45:56

          Να επιπλήξεις αυτόν που άρχισε, Αδέξιε Δεξιέ, μην κρατάς ίσες αποστάσεις, σαν τον Χόλμπρουκ στην κρίση των Ιμίων.

          • Αδέξιος Δεξιός avatar
            Αδέξιος Δεξιός @ Ένας 13/04/2012 17:03:50

            Ε, όχι και μακαρίτης Χόλμπρουκ
            Η ...επίπληξη απευθυνόταν προς όλους!

      • ΑποΜηχανηςΦτωχος avatar
        ΑποΜηχανηςΦτωχος @ Ένας 13/04/2012 20:31:08

        χαχαχαχ καλό! (αν και είμαι μισός Κορίνθιος ακόμα γελάω)

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ S.P. 13/04/2012 12:10:50

      Αδικείτε τους Θεσσαλονικείς..δηλαδή το Πασόκ και τα φιντάνια του τόσα χρόνια από τη Μακεδονία έβγαινε-αν;
      Καλή Ανάσταση!

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ S.P. 13/04/2012 15:19:56

      Μεσσήνιε είναι Μεγάλη Παρασκευή,άσε τα πονηρά διχαστικά!

    • brands avatar
      brands @ S.P. 13/04/2012 17:52:06

      SP συμφωνώ πλήρως με ότι γράφεις. Δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι. Ψηφίζω στη Β θεσσαλονίκης 20 χρόνια. Ο Ψωμιάδης εκτός του ότι δεν άφηνε πανηγύρι ή γιορτή να μην παρερευθεί είχε μετατρέψει τη Νομαρχία σε ένα μεγάλο γραφείο εξυπηρέτησης ρουσφετιών, οργανωμένο πλήρως, το μεγαλύτερο ίσως στην Ελλάδα. Πλην αυτού ουδέν.
      Ήταν εμφανές ότι δεν έχει χημεία με το Σαμαρά και περίμενα δημόσια έκρηξη εδώ και καιρό μάλλον αυτοσυγκράτηση έδειξε ο Ψωμιάδης.
      Η σκηνή της Διεθνούς έκθεσης όπου ο Ψωμιάδης πλαισιωμένος από φωτογράφους κάμερες και δημοσιογράφους περίμενε το Σαμαρά για να τον χαιρετήσει και να φωτογραφηθεί μαζί του και το Σαμαρά μόλις αντιλαμβάνεται τι τον περιμένει να κάνει μεταβολή και να απομακρύνεται αφήνοντας τον Ψωμιάδη στα κρύα του λουτρού ήταν το ανέκδοτο στη Θεσσαλονίκη για βδομάδες και ενδεικτικό της σχέσης τους.

  3. S.P. avatar
    S.P. 13/04/2012 08:43:32

    Μία διόρθωση σε λάθος εν τη ρύμη του λόγου: όχι "πρώτου βαθμού", πρόκειται για θείους μου αδελφούς του πατέρα μου.

  4. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 08:49:08

    Καμία συναίνεση με τους Τσοχατζόπουλους, τους Βενιζέλους, τους Σημιτο-Πανταγιάδες, τους Λαλιώτηδες, τους Μαντέληδες.
    Σήκω Ανδρέα για να δεις, τα παιδιά της "αλλαγής" !!!

    • juliet avatar
      juliet @ ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 09:06:32

      Κάπου έκανες λάθος .....τα παδιά την αρπακτής,θα εννοούσες,χαχαχα.
      Χρόνια Πολλά!

      • tak avatar
        tak @ juliet 13/04/2012 09:36:16

        Καλημέρα juliet!

        • juliet avatar
          juliet @ tak 13/04/2012 09:45:17

          Kαλημέρα,tak ...χρόνια πολλά !

    • Sardam avatar
      Sardam @ ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 10:10:10

      Μπράβο Αδέξιε! Επιτέλους!

      • juliet avatar
        juliet @ Sardam 13/04/2012 10:14:36

        Sardam,
        καλημέρα, Χρόνια Πολλά και καλή Ανάσταση!

        • Sardam avatar
          Sardam @ juliet 13/04/2012 10:23:31

          Καλημέρα juliet. Καλή Ανάσταση!

  5. Δαναός avatar
    Δαναός 13/04/2012 09:26:23

    Καλημέρα Αδέξιε, κι εμείς ο καθένας ξεχωριστά πρέπει να κάνουμε το ίδιο.Να ξεσηκωθούμε.Και να ξεσηκώσουμε το διπλανό μας το γείτονα το θείο.Όλοι μαζί τις λίγες μέρες που απομένουν γιατί απ την άλλη το σύστημα κάνει πολύ καλά τη δουλειά του!

    • tak avatar
      tak @ Δαναός 13/04/2012 09:34:16

      Καλημέρα ευλογημένε!

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ tak 13/04/2012 09:35:42

        Καλημέρα τέκνον μου!

        • juliet avatar
          juliet @ Δαναός 13/04/2012 09:48:43

          Μιά καλημέρα είναι αυτή πες τη ....και ας πέσει κάτω...την ευλογία σου!

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ Δαναός 13/04/2012 09:50:58

          "Αξιον εστί, μεγαλύνειν σε τον ζωοδότην..."!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Κώστας Ροδινός 13/04/2012 09:54:12

            Μέρα που είναι:youtube.com/watch?v=j_5RJys8q7A

          • juliet avatar
            juliet @ Κώστας Ροδινός 13/04/2012 09:55:36

            Χρόνια Πολλά ,κ.Ροδινέ ,καλή Ανάσταση!

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ juliet 13/04/2012 10:11:55

            Καλή Ανάσταση, αγαπητή μου Juliet!
            Kυρίως στις ψυχές!

          • juliet avatar
            juliet @ Κώστας Ροδινός 13/04/2012 10:16:46

            Αμήν!

          • tak avatar
            tak @ Κώστας Ροδινός 13/04/2012 10:46:39

            Χρόνια πολλά Κώστα και καλή Ανάσταση!

    • 114 avatar
      114 @ Δαναός 13/04/2012 09:57:37

      Ελάτε επιτέλους πράσινοι και μπλε . Σας περιμένουμε. Αυτό θέλουμε.
      Ελάτε στην πραγματική κοινωνία ,στα καφενεία, στις γειτονιές , στους χώρους δουλειάς.
      Βγείτε από τα ασφαλή λαγούμια της ανωνυμίας των μπλοκ ή την απόλυτη σιωπή της συνενοχής.
      Και τότε θα δούμε το αποτέλεσμα, ποιος θα ξεσηκώσει ποιον.
      Αλλά να μου πείτε όταν οι αρχηγοί κρύβονται στην ασφάλεια των Πρεντεντέρηδων και των συνοικιακών κλειστών γηπέδων, τι να σου κάνουν οι από κάτω;

      • juliet avatar
        juliet @ 114 13/04/2012 10:05:32

        114
        Είσαι καλύτερος από μας που μπήκες καλυπτόμενος το ασφαλές λαγούμι της ανωνυμίας να μας ''απειλήσεις'';
        Καλό Πάσχα ...και όταν βγεις από το λαγούμι σου εύχομαι μη συναντήσεις για αντίπαλο κάποιον-α σαν και μένα εγώ να υπερασπίζομαι την αξιοπρέπεια και εσύ να σκορπάς μίσος και βιά απέναντι σε ποιούς φίλε; στους Ελληνες.Μήπως τυχγάνεις ελληνόφωνος;

        • victoria (true) avatar
          victoria (true) @ juliet 13/04/2012 10:25:09

          To μνημόνιο και η δανειακή είναι αυτά που ήρθαν στα κεφάλια μας, μετά από 30 χρόνια κυριαρχίας των πρασίνων που λες και κάτι υπερασπιστών όχι του 114, αλλά πάσας ανοησίας (στο όνομα του 114).
          Μέρα που είναι...

          Καλή Ανάσταση.

          • antikatathliptikos avatar
            antikatathliptikos @ victoria (true) 13/04/2012 17:18:22

            Και όταν έρθει η ώρα , και είναι κοντά, "Χριστός Ανέστη".
            Βοήθειά μας.

      • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
        ΠΙΛΟΤΟΣ @ 114 13/04/2012 10:07:57

        Στέλνεις απο Γ.Α.Δ.Α. ;

      • Sardam avatar
        Sardam @ 114 13/04/2012 10:30:26

        Μεταβολή στο λαγούμι σου. Εμπρός μαρς!

        • Sardam avatar
          Sardam @ Sardam 13/04/2012 10:31:10

          Στον 114 το σχόλιο.

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Δαναός 13/04/2012 13:13:41

      ΑΝ και μη "εγεγραμμενοι" δεξιοι και σχετικα νεοι κάνουμε οτι μπορουμε!
      Αλλα αυτοι οι λεγόμενοι "καργα" δεξιοι
      πρεπει να εχουν καποιο πρόβλημα!

  6. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 13/04/2012 09:28:58

    [Όλοι αυτοί δεν ζητούν την ψήφο του ελληνικού λαού για να κυβερνήσουν! Τη ζητάνε για να μη κυβερνήσεις εσύ!]

    όλη η ουσία σ΄αυτήν την πρόταση! Μπράβο Αδέξιε.

  7. Aδέξιος Δεξιός avatar
    Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 10:17:25

    To παρακάτω σχόλιο το βρήκα στο διαδίκτυο.

    "Βρέθηκα χθές για καφέ στην πλατεία Αριστοτέλους, σε ένα από εκείνα τα μαγαζιά που ο Μπουτάρης είχε υποσχεθεί να συμμορφώσει και στη διπλανή παρέα από τη δική μου, καθόταν γνωστός κομματάρχης του ΠΑΣΟΚ της πόλης μαζί με τους φίλους του.
    Με την πάροδο του χρόνου, η συζήτηση είχε ανάψει για τα καλά και τότε άρχισα να
    καταλαβαίνω τι παίζεται….
    Ο πράσινος καθοδηγητής λοιπόν, προσπαθούσε να μεταπείσει τον συνομιλητή του, να μην κάνει το τεράστιο σφάλμα να κατέβει υποψήφιος με τη ΔΗΜ.ΑΡ. του Κουβέλη και να παραμείνει στο ΠΑΣΟΚ!
    Και ποιο λέτε να ήταν το μεγαλύτερο επιχείρημά του;
    Η παραμονή του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία σε οποιαδήποτε μελλοντική συγκυβέρνηση!
    Του έλεγε με στόμφο: δε βλέπεις πόσο χαζοί είναι οι δεξιοί; Ψηφίζουν τον Καμμένο, το ΛΑΟΣ, τη Ντόρα, τη Χρυσή Αυγή ακόμα και τον Μάνο της Δράσης κι έτσι μας κρατάνε στον αφρό! Μας κρατάνε ζωντανούς!
    Δε βλέπει με τίποτα αυοδυναμία ο Σαμαράς γιατί οι δεξιοί δε βλέπουν πέρα από τη μύτη τους και ψηφίζουν με το θυμό τους!
    Εμάς ψηφίζουν στην ουσία κι εσύ βρε ζώον θέλεις να πας στον Κουβέλη;
    Πάλι εμείς θα κάνουμε κουμάντο γιατί ελέγχουμε την κρατική γραφειοκρατία ακόμα!
    Σ εμάς θα έρθεις για να πάρεις βαθμό στην υπηρεσία σου και σε εμάς θα έρθεις για να βοηθήσουμε τη γυναίκα και τα παιδιά σου αύριο.
    Σκέψου το καλά πριν κάνεις τη χαζομάρα και φύγεις από το καράβι.
    Το ΠΑΣΟΚ θα είναι πάλι εδώ με την βοήθεια των δεξιών!’
    Και συνέχισε να λέει και άλλα τέτοια πολλά επιχειρήματα του ….δημοσίου συμφέροντος!
    Σε λίγο ο συνομιλητής του σταμάτησε να θέτει αντιρρήσεις και άρχισε να κουνά συγκαταβατικά το κεφάλι του στον συνομιλητή του.
    Μια αναγούλα γέμισε το στόμα και το κεφάλι μου, ζήτησα το λογαριασμό κι έφυγα γρήγορα μη μπορώντας να πιστέψω ότι ΝΑΙ, το ΠΑΣΟΚ θα είναι στο σβέρκο μας για μια φορά ακόμα, επειδή το…. στηρίζουν οι δεξιοί!"

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 10:21:25

      Καλογραμμένο !

    • juliet avatar
      juliet @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 10:26:00

      Η αλήθεια.........σαν καφές σκέτος ,δηλητήριο.

    • Παύλος avatar
      Παύλος @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 11:51:50

      Αδέξιε Δεξιέ συγχαριτήρια για την όλη δράση σου.
      Πρέπει όλοι μας, άλλος περισσότερο, άλλος λιγότερο να βοηθήσουμε. Όχι μόνο ο Σαμαράς και σύ το κάνεις ήδη και με το παραπάνω!
      Αyτές τις μέρες θα δοθούν πολλές ευκαιρίες. Στον καφέ, στο ουζάκι σtη γειτονιά με τις μεγάλες παρέες δίπλα στον οβελία κ.ο.κ.
      Με υπομονή και χαμηλούς τόνους. Έτσι κερδίζονται περισσότεροι από τους " υπό αποσκίρτηση" . Αυτό έχω καταλάβει στον δικό μου περίγυρο !

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 12:17:39

      Πάρα πολύ καλό και δυστυχώς απίστευτα πραγματικό...
      Τις τελευταίες μέρες βλέπω το θυμό των δεξιών και με φοβίζει...
      Το ''σύστημα'' κάνει πολύ καλά τη δουλειά του...

    • Απόστολος avatar
      Απόστολος @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 12:22:44

      Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.
      Γιατί πολώνετε το κλίμα μεταξύ των δεξιών; Δεν βλέπετε ότι κάνετε ζημιά; Μήπως θέλετε να τους διώξετε όλους;
      Ξυπνήστε!

  8. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 10:35:31

    Αριθμός κελιού είναι, να ξέρεις ! :)

    • Sardam avatar
      Sardam @ ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 10:37:59

      Γι αυτό τον έστειλα Πιλότε!

    • Sardam avatar
      Sardam @ ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 10:41:44

      Κελί στο Δαφνί!

    • juliet avatar
      juliet @ ΠΙΛΟΤΟΣ 13/04/2012 10:45:28

      Κάτι σαν το κελί 33.....
      http://youtu.be/X6lnWNz4oRw

  9. Aδέξιος Δεξιός avatar
    Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 10:37:24

    114
    καταγγέλεις τους άλλους για ανωνυμία και εσύ κρύβεσαι πίσω από τριψήφιο;
    Ωραίος είσαι!
    Και ...γενναίος!

  10. Χωρις Μασκα avatar
    Χωρις Μασκα 13/04/2012 10:37:25

    Το λιγότερο που μπορεί να πει κανεις για αυτούς είναι ο χαρακτηρισμός
    "ύποπτος".Η λύσσα τους είναι όλη για τον Σαμαρά γιατί ξέρουν ότι έτσι
    και κυβερνήσει ο Σαμαράς θα φανεί η δική τους γύμνια.Ακόμα και αυτός
    ο Βενιζέλος που βγαίνει με περίσσιο θράσος να σαρκάζει ότι η μόνη αγω-
    νία του Σαμαρά είναι να γίνει πρωθυπουργός ,ξεχνά ότι ο Σαμαράς τον
    βοήθησε να είναι σήμερα αρχηγός του ΠΑΣΟΚ με την στάση του τον
    Νοέμβρη.Ακόμα θα είχαμε ΓΑΠ πρωθυπουργό,πτώση στον γκρεμό χωρίς
    ελπίδα,εκλογές σε συνθήκες ανεξέλεγκτες και θάβλεπε ο Βενιζέλος σε
    ποιό ΠΑΣΟΚ θα ήταν αρχηγός.Βέβαια ο Σαμαράς το έκανε για να σώσει
    την κατάσταση, σε βάρος της Ν.Δ. και της δικής του πρωθυπουργίας ,της
    απόλυτα εξασφαλισμένης έως τότε.Τώρα πρέπει να παλέψει για να τα
    πετύχει όλα αυτά.Μια απορία έχω όμως.Καλά ο Τσίπρας να θεωρεί τον
    Σαμαρά τον κύριο εχθρό του,καλά το Κ.Κ.Ε. για λόγους ιδεολογικούς και μάλιστα σταθερούς.
    Καλά η Ντόρα γιατί δεν το περίμενε αυτό που της συνέβει στις εσωκομματικές εκλογές.
    Αλλά αυτά τα κολοβά φίδια που ήταν στον κόρφο μας,ο Πάνος,ο Μανώλης ,ο Σταμάτης ,ο Μαρκόπουλος πως μπορεί να τους χαρακτηρίσει κανείς; Αν όχι ύποπτους και βαλτούς τι άλλο;
    Στην πιό δύσκολη ώρα της πατρίδας θα παίξουν τον χειρότερο ρόλο της
    ζωής τους.Και ο λαός που θα τους εμπιστευθεί θα είναι το ίδιο ένοχος με
    αυτούς για την επιλογή του.Πρέπει όλοι να δώσουμε τώρα τον αγώνα για
    να τους ξεμπροστιάσουμε.Και κάτι ακόμα .Είμαι σε ένα νομό που η Ν.Δ.
    δεν έχει βουλευτή.Ο μοναδικός είναι πιά {ευτυχώς }ακόλουθος της Ντόρας.
    Ακούω λοιπόν ότι μεταξύ των υποψηφίων ο ένας ,προσπαθεί προκειμένου
    να κάνει ευκολότερη την εκλογή του να πετάξει έξω από το ψηφοδέλτιο
    τους καλύτερους ,{αυτούς που μπορεί να φέρουν και καμμιά ψήφο στην Ν.Δ.}ώστε οι άλλοι να του έρθουν πιο βολικοί.Αν η επιτροπή επιλογής δεν κάνει σωστά τη δουλειά της θα είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
    Όσο γι αυτούς που αντί να φροντίζουν για το καλύτερο αποτέλεσμα για
    την Ν.Δ. και για όλους εμάς ,για την πατρίδα ,φροντίζουν μόνο για την
    ευκολία τους πρέπει να πάρουν από τους ψηφοφόρους την απάντηση.
    Καλή Ανάσταση στην ΠΑΤΡΙΔΑ και τον ΛΑΟ της.

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Χωρις Μασκα 13/04/2012 10:55:35

      "Αλλά αυτά τα κολοβά φίδια που ήταν στον κόρφο μας,ο Πάνος,ο Μανώλης ,ο Σταμάτης ,ο Μαρκόπουλος πως μπορεί να τους χαρακτηρίσει κανείς; Αν όχι ύποπτους και βαλτούς τι άλλο;
      Στην πιό δύσκολη ώρα της πατρίδας θα παίξουν τον χειρότερο ρόλο της
      ζωής τους"


      @Xωρις μασκα

      Καλημερα.!
      Να ξερες ποσο περιμενω να δω αν θα επιβεβαιωθει αυτο.
      Και τοτε ουαι και αλιμονό τους!

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ Μάνια 13/04/2012 13:26:43

        ,,,,ουαι και αλλιμονο και σ αυτους που τους υποστηριζουν!

  11. Aλμωπιευς avatar
    Aλμωπιευς 13/04/2012 10:39:08

    Τι γινεται ουδεις σημερα στην αποκαθηλωση.ΑΝΤΕ ολοι στις εκκλησιες .Σχολια και ευχες μετα τη μια .

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Aλμωπιευς 13/04/2012 10:44:31

      Δίκιο έχεις και αργήσαμε!

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Aλμωπιευς 13/04/2012 10:47:58

      Τον ήλιον κρύψαντα τας ιδίας ακτίνας
      και το καταπέτασμα του ναού διαρραγέν
      τω του Σωτήρος θανάτω, ο Ιωσήφ θεασάμενος
      προσήλθε των Πιλάτω και καθικετεύει λέγων:
      "Δος μοι τούτον τον ξένον,
      Τον εκ βρέφους ως ξένον ξενωθέντα εν κόσω.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      ον ομόφυλοι, μισούντες θανατούσιν ως ξένον.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      ον ξενίζομαι βλέπειν του θανάτου τον ξένον.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      όστις οίδε ξενίζειν τους πτωχούς και τους ξένους.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      Ον Εβραίοι τω φθόνω απεξένωσαν κόσμω.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      ίνα κρύψω εν τάφω, ος ως ξένος ουκ έχει την κεφαλήν πού κλίνη.
      Δος μοι τούτον τον ξένον,
      ον η μήτηρ ορώσα νεκρωθέντα εβόα:
      Ω Υιέ και Θεέ μου, ει και τα σπλάχνα τριτρώσκομαι
      και καρδίαν σπαράττομαι νεκρόν σε καθορώσα
      αλλά τη ση αναστάσει θαρρούσα μεγαλύνω".
      Και τούτοις τοις λόγοις δυσωπών τον Πιλάτον
      ο ευσχήμων λαμβάνει του Σωτήρος το σώμα,
      ο και φόβω εν σινδόνι ενειλήσας και σμύρνη,
      κατέθετο εν τάφω τον παρέχοντα πάσι
      ζωήν αιώνοιν και το μέγα έλεος.

  12. Mara avatar
    Mara 13/04/2012 10:42:54

    Μιλάνε όλοι... μιλάει και ο αυλικός της Ντόρας...

    Όλα τα ψυχοπαίδια.... του Μητσοτάκη (Καρατζαφέρης, Καμμένος, Ψωμιάδης κ.α.), στον αγώνα για να μην κατακτήσει αυτοδυναμία ο Σαμαράς.


    Μάταιος ο κόπος.... το ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΥΜΑ ΣΗΚΩΘΗΚΕ... ΑΠΟ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 2009 ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΌΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!

    Μητσοτάκη, όσα "ορφανά" και άν αμολύσεις..., όσα σοφίσματα και άν σκεφθείς..., δεν πρόκειται να αποφύγεις την "θεία δίκη", που σε κρατάει ζωντανό τόσα χρόνια...., ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ!!!!

    • Ένας avatar
      Ένας @ Mara 13/04/2012 11:46:11

      Γίνεται τσουνάμι με σεισμό 2 ρίχτερ;
      Γίνεται αυτοδυναμία με 19%

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Mara 13/04/2012 13:39:11

      "δεν πρόκειται να αποφύγεις την “θεία δίκη”, που σε κρατάει ζωντανό τόσα χρόνια….ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ!!!!

      ΜΑλλον κλωνοποιηση ανθρωπου με κατι αλλου ειναι , δεν εξηγειται αλλιως! :smile:
      ¨Η παιρνει στανταρ σκευάσματα μακροζωίας και προφανως σαν πρεπει να εχει καλοπεράσει πολυ στην ζωη του!!
      Ψυχοπαιδια του Μητσοτακη και ορφανα του Σταλιν
      ...μια ωραία παρεα!

  13. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 13/04/2012 10:57:20

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DKOwc74Dz24

  14. apostolis avatar
    apostolis 13/04/2012 11:33:28

    Αγαπητο Antinews
    O θυμόσοφος λαός λέει ότι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια! Ο ψωμιαδης είπε και το άλλο ότι πρωθυπουργός θα είναι ο Αβραμόπουλος !!!! Ελπίζω η θεά τύχη να αποτρέψει τέτοιο κακό. Το μόνο που απέμεινε να πάθει αυτή η δυστυχισμένη χώρα είναι να την διοικήσει ο Αβραμόπουλος . Πάμε χαμένοι! Είναι να απορεί κανείς , ο Σαμαράς δεν τα γνωρίζει όλα αυτά? Περιττό να πούμε πως τέτοια λουλουδια ( μικρότερου βεληνεκούς) υπάρχουν ουκ ολίγα στο κόμμα μας ...(π.χ Άρης Σπηλιωτόπουλος, Βαρβιτσιώτης, Στυλιανιδης, Χατζηδάκης κ.α, κ.α...) Πρόεδρε μου πως θα τα βγάλεις πέρα με όλους αυτούς?
    Καλό Πάσχα σε όλους και ο θεός να μας λυπηθεί!

    • Mara avatar
      Mara @ apostolis 13/04/2012 13:24:11

      Καλά... εσύ ότι ακούσεις από τα ψυχοπαίδια του Μητσοτάκη, παθαίνεις "κοκό...μπλόκο...".

  15. Carlos avatar
    Carlos 13/04/2012 11:51:22

    Η μόνη ανίερη συμμαχία που ενέσκηψε ως λαίλαπα πάνω σε όλους τους Έλληνες είναι η μνημονιακή σύμπραξη της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ-ξέρω,στο όνομα της σωτηρίας της χώρας και διασφάλισης του ευρωπαικού "κεκτημένου"..Είναι υποκριτικό να αναζητούνται αλλού ευθύνες και αστείος ο ισχυρισμός οτι ο Σαμαράς συνιστά τώρα πια αντισυστημική επιλογή για οποιονδήποτε ψηφοφόρο.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Carlos 13/04/2012 11:58:55

      Εσύ να επιλέξεις την επιλογή ΣΥΡΙΖΑ-Καμμένου.
      Των υποκριτών που ψήφισαν την Κυβέρνηση Παπαδήμου και μετά ανακάλυψαν οτι είναι ....ανεξάρτητοι και διαφώνησαν για το έργο της.

      • Carlos avatar
        Carlos @ Αδέξιος Δεξιός 13/04/2012 12:28:31

        Αν αυτό είναι αντεπιχείρημα τι να πω..Σίγουρα δεν προτίθεμαι να ψηφίσω κάποιον που αποτελεί εκλογή όσων θέλουν να μετατρέψουν την Ελλάδα σε αποικία.Απόδειξε-αν μπορείς-οτι ο Σαμαράς είναι ενάντια στα συμφέροντα των "φίλων και συμμάχων" δανειστών και των εγχώριων ελίτ τους και ας αφήσουμε τους άλλους-τους όποιους άλλους..

        • Mara avatar
          Mara @ Carlos 13/04/2012 13:31:27

          Κάρλος, ισχυρότερο αντεπιχείρημα από την τελευταία δήλωση... της Λαγκάρντ, δεν υπάρχει....

          Όποιος δεν θέλει... να δεί..., δεν βλέπει... και όποιος δεν θέλει... να ακούσει..., δεν ακούει...

          Ψήφος στα μικρά κόμματα είναι ακριβώς αυτό που θέλει η κυρία... Λαγκάρντ.
          Απώλεια αυτοδυναμίας της Ν.Δ. και πιέσεις.... για συγκυβέρνηση.

          • Carlos avatar
            Carlos @ Mara 13/04/2012 14:03:51

            Μάρα,ο Σαμαράς μετά από μια πιθανή εκλογή του,έστω με άμεση καθαρή πλειοψηφία-ενδεχόμενο μη ρεαλιστικό μεν αλλά χάριν υποθέσεως-θα εφάρμοζε τις εθνοκτόνες και λαοκτόνες πολιτικές του μνημονίου κάτι για το οποίο δεσμεύτηκε ενωπίων των δανειστών? Αν-χάριν υποθέσεως πάντα-τα όποια αντιμνημονιακά κόμματα ενισχύονταν δραματικά,δυνητικά στερώντας από το σύστημα,όποια ενναλακτική συγκυβέρνησης μνημονιακών προθύμων,τότε αυτό θα ήταν ένα επιθυμητό από τη Λαγκάρντ αποτέλεσμα?

          • Mara avatar
            Mara @ Carlos 13/04/2012 15:32:22

            Κάρλος,
            Όχι μόνο δεν θα στερήσουν την εναλλακτική της συγκυβέρνησης άν ενισχυθούν δραματικά (εξαρτάται βέβαια... πως το εννοείς το δραματικά... )όπως λές τα αντιμνημονιακά κόμματα, αλλά τότε είναι που θα την επιβάλλουν κιόλας.
            Εκτός και άν μιλάμε για ένα φανταστικό... σενάριο, που όλα αυτά τα κόμματα ενωθούν πρίν τις εκλογές και δημιουργήσουν μία τέτοια δυναμική που θα εκτοξεύσει το ποσοστό τους.
            Αλλά... επειδή μετά "ξυπνήσαμε...."
            Το μόνο που θα καταφέρουν είναι να βγάλουν όλοι μαζί καμμιά 80 το πολύ βουλευτές και αυτό είναι όλο.... ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ.

            Όσο για την βεβαιότητα σου, ότι ο Σαμαράς σε περίπτωση αυτοδυναμίας θα εκτελέσει κατά γράμμα... αυτά που υπέγραψε, μου κάνει φοβερή εντύπωση, ότι όλοι εσείς που το πιστεύετε, έχετε πολύ μεγαλύτερη σιγουριά πως θα το πράξει... από ότι έχουν οι ξένοι σαν την κ. Λαγκάρντ.....
            Δεν είναι ολίγον... περίεργο αυτό???

  16. Factorx avatar
    Factorx 13/04/2012 12:13:18

    Με 35%

    • Mara avatar
      Mara @ Factorx 13/04/2012 13:08:34

      Έτσι... έτσι... 35% για να πονέσει....

  17. franc avatar
    franc 13/04/2012 12:18:29

    Aδέξιε Δεξιέ, καλή Ανάσταση, αφού πλέον μόνο ενα θαύμα μας σώζει...

    Δυστυχώς αγαπητέ Αδέξιε, αυτή είναι η αδήριτη Ελληνική πραγματικότητα.
    Και όσο ο Σαμαράς δεν λέει ΟΧΙ στο μνημόνιο, τόσο το ΠΑΣΟΚ θα επιπλέει ως ο ικανώτερος να το εφαρμόσει επειδή το πιστεύει και όχι από ανάγκη να μην πέσει η πατρίδα στο γκρεμό...

  18. Aris. A avatar
    Aris. A 13/04/2012 12:20:09

    Και λίγη αυτοκριτική δεν βλάπτει.

    Στην ΝΔ αυτή την στιγμή πλειοψηφία είναι τα στελέχη που θέλουν συγκυβέρνηση και όχι αυτοδυναμία και σε κάθε ευκαιρία το τονίζουν στις δημόσιες παρεμβάσεις τους.

    Ο Σαμαράς μέσα από τις επιλογές προσώπων που έχει κάνει κατά καιρούς έβαλε σε όλες τις θέσεις κλειδιά τους "συναινετικούς", και σε πολλές περιπτώσεις πρόσωπα που έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο πολιτικής τους προσφοράς.

    Αβραμόπουλος στο ΥΠΕΘΑ με το λιβανιστήρι της συναίνεσης αγκαλιά, ενίσχυση της σκληρής νεοφιλεύθερης ομάδας στην Β Αθηνών με την μη επιλογή νέων και δυναμικών υποψηφίων, υιός Ψυχάρη και τα λοιπά.

    Το μεγάλο λάθος του Σαμαρά είναι η μη ανανέωση της ΝΔ.

    Με την Αγάτσα και τον Ανδρεουλάκο θα εκφραστεί το νέο.

    Και μόνο ότι ο κόσμος πιστεύει τις μπαρούφες Καμμένου γνωστού πατριδέμπορα δείχνει και το μέγεθος τον κατα εξακολούθηση λάθος επιλογών της Συγγρού.

  19. η Dimi avatar
    η Dimi 13/04/2012 12:40:54

    “Η ανώτερη μορφή Πολεμικής Τέχνης είναι να ματαιώσεις τα σχέδια του εχθρού, η επόμενη να εμποδίσεις την συνένωση των δυνάμεών του, η επόμενη είναι να επιτεθείς στον στρατό του εχθρού στο πεδίο της μάχης.

    Και τέλος, όλα τα ανωτέρω, εμπεριέχονται στη φράση-κλειδί:
    Ο έμπειρος ηγέτης υποτάσσει το στρατό του εχθρού χωρίς μάχη”.
    ~Sun Tzu: “H Tέχνη του Πολέμου”


    Ψηλά τις καρδιές μας, Aδέλφια!
    Δεν υπάρχει Ανάσταση χωρίς Μεγάλη Παρασκευή.

  20. ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-zivagos lamogios laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 13/04/2012 13:56:51

    Ό Σαμαράς,πρίν λίγες ημέρες καί δια πολλοστή φορά επανέλαβε ότι ## εγώ τήν κάθαρση τήν έκανα.Τόν λόγον τώρα τόν έχουν οί ψηφοφόροι καί τούς έχω δώσει πολλές επιλογές##.
    Ελπίζω νά πρυτανεύση ή λογική κι ή σύναιση, τήν ώρα τής κάλπης,διά νά μήν έχουμε πάλι τίς βδελυρές παρουσίες εκείνων τών δούρειων ίππων τής παράταξης κι έν δυνάμει Νενέκων,πού άγονται καί φέρονται από ιδιοτέλειες,ματαιοδοξία,καιροσκοπισμό,από τράγκες,παπαγιάννηδες,
    κουβαράδες,βαρβιτσιώτηδες,γιακουμάτους,ανδρεουλάκους,
    τραγάκηδες,μανώληδες,καμμένους κι όλο τό υπόλοιπο γνωστό τοίς πάσιν πλέον,συνοθύλευμα τών διαχρονικών ερπετών,καρεκλοκένταυρων, ανικάνων, ρόζ τραβεστί δεξιών κι επικίνδυνων τελικά ,τόσον διά τήν παράταξη όσον όμως καί διά τήν χώραν μας.

    Είμαι σίγουρος διά τήν ΝΙΚΗ,αρκεί φυσικά νά τήν διεκδικήσουμε μέ πίστη,μέχρι τέλους!!!!!

    ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!!!
    ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑΝ ΜΑΣ!!!


    Υ.Γ.
    ΕΜΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΔΙΟΦΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΕΒΑΙΟΥΜΕΝ,ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΠΗ ΣΤΟ ΑΚΕΡΑΙΟ!!!

    Ή ΕΛΛΑΣ ή ΕΠΙ ΤΑΣ!!!!!

  21. ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! avatar
    ex-lamogios zivagos laliotius gapomalakius pasokus-pasokus!! 13/04/2012 13:59:13

    ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΔΙΟΦΟΡΟΥΜΕ

    Διόρθωσις :

    ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕΝ

  22. IOANNIS avatar
    IOANNIS 13/04/2012 14:14:25

    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ.ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙΚΑ.Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΔ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΕΜΕΝΟΣ.Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΙ.ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΡΑΦΟΥΝ ΠΡΟΣ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΥΣ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ.ΜΟΝΟ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ

  23. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 13/04/2012 14:17:47

    Προς ΧΑΡΥ ΚΛΥΝΝ:

    Αγαπητέ μου Χάρυ,
    αφού σε ...ζορίζει το Antinews γιατί το διαβάζεις;
    Και μετά εκτονώνεσαι βρίζοντας στο blog σου;
    Εχεις δυο λύσεις:
    ή να σταματήσεις να μας διαβάζεις ή να σχολιάζεις εδώ για να σε απαντάμε αναλόγως.
    Λίγη γενναιότητα.
    Με όλη την αγάπη...

    • Sardam avatar
      Sardam @ Αδέξιος Δεξιός 13/04/2012 15:10:18

      Ασ'τον βρε Αδέξιε, είναι και σε κρίσιμη ηλικία, έχει και χοληστερίνη, πίεση, μη μας πάθει τίποτα. Και ξέρεις κάτι;Όταν σβήσουν οι προβολείς και τα μικρόφωνα, γιατί κάποτε όλα τελειώνουν,παρλάρεις παραμιλώντας γιατί αλλιώς θα τρελαθείς! Αν είναι μάγκας εδώ τον θέλω.

      • Aδέξιος Δεξιός avatar
        Aδέξιος Δεξιός @ Sardam 13/04/2012 15:14:20

        Sardam,
        γίνεσαι σκληρός με τον Χάρυ, μέρες που είναι...

        • Sardam avatar
          Sardam @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 15:21:45

          Τι βλέπω υπεράσπιση του Χάρυ μέρες που είναι; Αυτόν δε στήριξε η ΝΔ στις δημοτικές κι αυτός μέρες που είναι βουτάει το σφουγγάρι στο ξύδι;Αντί του μάνα χολή αντί του ύδατος όξος;
          Αδέξιε εμείς τον συγχωρούμε αυτός να ζητήσει συγχώρεση από τον εαυτό του!

          • Sardam avatar
            Sardam @ Sardam 13/04/2012 15:26:36

            *μάννα

          • Aδέξιος Δεξιός avatar
            Aδέξιος Δεξιός @ Sardam 13/04/2012 15:28:16

            μάνα μου και παναγιά μου!

          • Sardam avatar
            Sardam @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 15:53:19

            ...η αχαριστία είναι πάντοτε σημείο αδυναμίας,
            δεν είδα ποτέ ευφυείς ανθρώπους να δείξουν αχαριστία … Γκαίτε

            ...οι φαύλοι είναι πάντοτε αχάριστοι … Θερβάντες

            ...η γη δε γεννά χειρότερο πλάσμα από τον αχάριστο … Μπετί

        • juliet avatar
          juliet @ Aδέξιος Δεξιός 13/04/2012 15:22:09

          Λες να παίρνει γενόσημα ; και έχουν παρενέργειες ;

          • Sardam avatar
            Sardam @ juliet 13/04/2012 15:24:23

            Όχι juliet δεν έχουν παρενέργειες.Παρενέργεια είναι ο ίδιος.

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 13/04/2012 15:27:51

            Εμείς ΔΕΝ τον συγχωρούμε ,όπως ΔΕΝ συγχωρούμε και τους εαυτούς μας που θεωρούμε τους γυρολόγους αξιόλογους .Τον πρώτο γιατί είναι αχάριστος και τους δεύτερους-.θα πω ήπια λέξη -γιατί θέλουν να είναι ηλίθιοι.

  24. Giorgos91 avatar
    Giorgos91 13/04/2012 14:35:28

    Καλησπέρα σε όλους, Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση... Έστω όπως όλα δείχνουν πάρει εντολή σχηματισμού κυβέρνηση ο Σαμαράς χωρίς αυτοδυναμία... Αν(μια υπόθεση κάνω) την επομένη των εκλογών συνεργαστεί με ΠΑΣΟΚ θα συνεχίζετε να τον στηρίζετε η όχι?

  25. οντενσε7 avatar
    οντενσε7 13/04/2012 14:38:12

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΑΚΩΝΙΑ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΩΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣ ΔΕΞΙΑΣΟΤΟΥ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ????ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ Η ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ ΠΡΟΣ ΔΕΞΙΑ??????ΕΚΤΥΠΩΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ Ο ΑΔΕΞΙΟΣ ΔΕΞΙΟΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ???ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ [ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ]ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ......

  26. Ραβινος avatar
    Ραβινος 13/04/2012 15:00:33

    Στο μεταξυ και ενω ο εμφυλιος μας καλα κρατει διαβαστε να μαθετε πως κινειται το ΠΑΣΟΚ της λαμογιας και της κλεψιας .
    (προς τα ΧΑΛΙΑ, παρακαλώ να δημοσιευτεί)
    Τιτλος ; ''Οι δεξιοί είναι ανόητοι!'' Το ΠΑΣΟΚ θα είναι πάλι εδώ!

    Βρέθηκα χθές για καφέ στην πλατεία Αριστοτέλους, σε ένα από εκείνα τα μαγαζιά που ο Μπουτάρης είχε υποσχεθεί να συμμορφώσει και στη διπλανή παρέα από τη δική μου, καθόταν γνωστός κομματάρχης του ΠΑΣΟΚ της πόλης μαζί με τους φίλους του.Με την πάροδο του χρόνου, η συζήτηση είχε ανάψει για τα καλά και τότε άρχισα να καταλαβαίνω τι παίζεται….Ο πράσινος καθοδηγητής λοιπόν, προσπαθούσε να μεταπείσει τον συνομιλητή του, να μην κάνει το τεράστιο σφάλμα να κατέβει υποψήφιος με τη ΔΗΜ.ΑΡ. του Κουβέλη και να παραμείνει στο ΠΑΣΟΚ!Και ποιο λέτε να ήταν το μεγαλύτερο επιχείρημά του;
    Η παραμονή του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία σε οποιαδήποτε μελλοντική συγκυβέρνηση!
    Του έλεγε με στόμφο: δε βλέπεις πόσο χαζοί είναι οι δεξιοί; Ψηφίζουν τον Καμμένο, το ΛΑΟΣ, τη Ντόρα, τη Χρυσή Αυγή ακόμα και τον Μάνο της Δράσης κι έτσι μας κρατάνε στον αφρό! Μας κρατάνε ζωντανούς!Δε βλέπει με τίποτα αυτοδυναμία ο Σαμαράς γιατί οι δεξιοί δε βλέπουν πέρα από τη μύτη τους και ψηφίζουν με το θυμό τους!Εμάς ψηφίζουν στην ουσία κι εσύ βρε ζώον θέλεις να πας στον Κουβέλη;Πάλι εμείς θα κάνουμε κουμάντο γιατί ελέγχουμε την κρατική γραφειοκρατία ακόμα!Σ εμάς θα έρθεις για να πάρεις βαθμό στην υπηρεσία σου και σε εμάς θα έρθεις για να βοηθήσουμε τη γυναίκα και τα παιδιά σου αύριο.
    Σκέψου το καλά πριν κάνεις τη χαζομάρα και φύγεις από το καράβι.Το ΠΑΣΟΚ θα είναι πάλι εδώ με την βοήθεια των δεξιών!’Και συνέχισε να λέει και άλλα τέτοια πολλά επιχειρήματα του ….δημοσίου συμφέροντος!Σε λίγο ο συνομιλητής του σταμάτησε να θέτει αντιρρήσεις και άρχισε να κουνά συγκαταβατικά το κεφάλι του στον συνομιλητή του.Μια αναγούλα γέμισε το στόμα και το κεφάλι μου, ζήτησα το λογαριασμό κι έφυγα γρήγορα μη μπορώντας να πιστέψω ότι ΝΑΙ, το ΠΑΣΟΚ θα είναι στο σβέρκο μας για μια φορά ακόμα, επειδή το…. στηρίζουν οι δεξιοί!
    Νότης Παπασπυρόπουλος
    Καθηγητής Μ.Ε''.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ Ραβινος 13/04/2012 17:08:29

      Ραβίνε,
      το ίδιο ακριβώς σχόλιο, το οποίο είναι εξαιρετικό, το ανάρτησα λίγο παραπάνω, αλλά με την επανάληψη μαθαίνουμε.

      • Ραβινος avatar
        Ραβινος @ Αδέξιος Δεξιός 13/04/2012 18:43:08

        Λυπαμαι !Με την καθυστερηση αναρτησης εγινε η επαναληψη του .Οπως και ναχει το νοημα ειναι ενα ΟΜΟΝΟΙΑ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ για μια νικη του Α.Σαμαρα !

    • Νίκος Γκ. avatar
      Νίκος Γκ. @ Ραβινος 13/04/2012 19:33:49

      Μήπως να γίνει ξεχωριστή ανάρτηση για να υπάρξουν και τα ανάλογα share στα κοινωνικά δίκτυα;

  27. Πηνελόπη avatar
    Πηνελόπη 13/04/2012 15:43:10

    Καλή Ανάσταση σε όλους!

    Προσυπογράφω το κείμενο του «Αδέξιου», ειδικά την παραίνεσή του προς τον Α. Σαμαρά, ο οποίος θα έπρεπε εδώ και καιρό να έχει καταλάβει πως αυτή η μάχη θα κερδηθεί μέσα στη κοινωνία.
    Δυστυχώς, μέχρι σήμερα φαίνεται πως παραμένει αιχμάλωτος της αδράνειας, που λόγω φόβου διαπερνάει τον πολιτικό κόσμο, αλλά και κακών συμβουλατόρων που ίσως πιστεύουν ότι ένα «ατυχές περιστατικό» ή έστω μία προβοκάτσια, μπορεί να τα καταστρέψει όλα. Ακόμα κι έτσι να είναι όμως, ο Σαμαράς οφείλει να αποδείξει πως θέλει και μπορεί να πάρει ρίσκα προκειμένου να γίνει πρωθυπουργός.
    Χώρια που – και το πιστεύω ακράδαντα – αν αρχίσει να σαρώνει πόλεις και χωριά, χωρίς ομιλίες, απλά να κατεβαίνει σε δρόμους και πλατείες, να χαιρετάει και να μιλάει με τον απλό κοσμάκη, δεν θα τολμήσει κανένας να τον «πειράξει» γιατί θα πάρει όλο τον λαό μαζί του και θα τελειώσει μια και έξω με τους «Τσε των σαλονιών».
    Κανονικά, στη Συγγρού, θα έπρεπε όλοι να λένε: «πάμε Πρόεδρε! Όλοι μαζί! Πορεία στον λαό, όπως δεν έχει ξαναγίνει. Με… τα πόδια!» Ποιοί να το πουν, όμως; Αυτό σκέφτομαι και θυμώνω…

    Υ.Γ. Θα παρακαλούσα τους «βόρειους» και τους «νότιους» (εγώ είμαι «νότια» με «βόρειες» καταβολές) να μην λησμονούν ούτε στιγμή πως μεταξύ «βορρά» και «νότου», υπάρχει η Ρούμελη, η Θεσσαλία και η Ήπειρος. Πως από την μία πλευρά τους βουτάνε στο Αιγαίο και από την άλλη, στο Ιόνιο. Η Ελλάδα δεν είναι απέραντη, είναι όμως από τα πιο όμορφα και πλούσια «οικόπεδα» του πλανήτη!

  28. Tassos avatar
    Tassos 13/04/2012 16:08:56

    Το γράφω εδώ γιατί δεν το αναφέρει κανένα Δυτικό μέσο ενημέρωσης. Βρέθηκαν τα ξημερώματα εκτελεσμένοι 5 Σκοπιανοί σε μια λίμνη έξω από τα Σκόπια. Οι 4 18-20 ετών και ο ένας 45. Ο ένας δίπλα στον άλλο σαν σε εκτέλεση. Κάτοικοι των χωριών επιτέθηκαν σε αλβανικά σπίτια κατηγορώντας τους ως δολοφόνους και έχουν αποκλείσει οδικούς άξονες. Η αστυνομία τους λέει να επικρατήσει ηρεμία αλλά ηχούν τα τύμπανα του εμφυλίου. Εγώ το είδα σε Σερβικό site http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=04&dd=13&nav_category=167&nav_id=600146

  29. juliet avatar
    juliet 13/04/2012 16:24:30

    S.P
    και δεν χρειάζεται .Αν συνυπάρχουν με αλλόθρησκους και κατηγορούν τους Πελοποννησίους δεν νομίζω ότι τους τιμά.Αν μας θεωρούν χαμουτζήδες ,εγώ είμαι περήφανη που γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Πάτρα και έμαθα ότι η Μακεδονία είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ.
    Επίσης ο αδελφός του πατέρα μου πολέμησε στο πλευρό του βασιλιά στη Θεσ/κη και είχε και μια σπαθιά στο στήθος
    Η Ελλάδα είναι ΚΑΙ η Κρήτη ,ΚΑΙ η Πελοπόννησος ,ΚΑΙ η Μακεδονία ........
    Είδατε πόσο εύκολο είναι να δημιουργηθούν αντιπαλότητες όταν υπάρχουν άνθρωποι που σπείρουν το μικρόβιο της ανωτερότητας και της κατωτερότητας,της διχόνοιας .

    • S.P. avatar
      S.P. @ juliet 13/04/2012 16:33:57

      Juliet,
      Σε ευχαριστώ! Σταματώ όμως εδώ, διότι έτσι επιβάλλεται.

      • juliet avatar
        juliet @ S.P. 13/04/2012 17:05:01

        Από καρδιάς πολλές ευχές ...στους ευγενείς ανθρώπους ο πόνος γίνεται ανθρωπιά και μεγαλοψυχία και η προσφορά μικρό κυκλάμινο που ντρέπεται να δείξει την ομορφία του.Καλή Ανάσταση!

        • juliet avatar
          juliet @ juliet 13/04/2012 17:11:05

          η απάντηση στον S.P

          • S.P. avatar
            S.P. @ juliet 13/04/2012 18:57:06

            Juliet,
            Ευχαριστώ πολύ!Καλή Ανάσταση!!!

  30. airman avatar
    airman 13/04/2012 16:28:21

    Όλοι όσοι τρέμουν στην ιδέα ότι ο Σαμαράς οδεύει προς το Μαξίμου δεν πρόκειται να σταματήσουν τις προσπάθειές τους ακόμα και ετούτες τις Άγιες μέρες.
    Καλύτερο είναι να επικρατήσει το πνεύμα των ημερών και να περιοριστούμε μόνο στο τσούγκρισμα των αυγών.
    Ας ευχηθούμε αγάπη, ειρήνη και υγεία σε όλο τον κόσμο. Να είμαστε όλοι καλά για να μπορούμε να βοηθάμε όσους μας χρειάζονται.
    Υ.Γ. Μετά από αυτή την ανάπαυλα όμως ''εφ όπλου λόγχη'' και κατά μέτωπο επίθεση.

  31. Θύμιος avatar
    Θύμιος 13/04/2012 17:16:16

    Ο Σαμαράς, σαμποτάρετε, από Καραμανλικούς & Dωράκιδες, στοιχειώδης αστική ευγένεια & κοινή λογική επιβάλει να υποστηριχτεί για να σωθεί η χώρα. Η εθνική αστική τάξη & το υγιώς σκεπτόμενο & δρών μέρος του ΠαΣοΚ, οφείλουν να τον υποστηρίξουν, ακλουθώντας το παράδειγμα της Άριας Αγάτσα.

  32. jimmys avatar
    jimmys 13/04/2012 17:25:26

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ .... Αδέξιος Δεξιός ..... ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΙΛΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ... ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ .... ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ... ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ... ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΣΠΑΣΟΚ .............. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑΝ ΑΡΓΗΓΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΦΩΝΗΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ......................
    ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ

  33. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 13/04/2012 21:24:19

    Συμφωνώ στο να μην κάνουμε ήρωα τον Ψωμιάδη. Αλλά φταίει ο Ψωμιάδης που τα ποσοστά της ΝΔ κατρακυλάνε καθημερινά; Μήπως, λέω μήπως, φταίει ο ίδιος ο Σαμαράς και η αλλαγή του από το φθινόπωρο και μετά. Για ψαχτείτε λίγο.

  34. TopGunZ avatar
    TopGunZ 13/04/2012 21:48:14

    Διόρθωση φίλτατε, ψευτοκαραμανλικούς, ο Καραμανλής και οι πραγματικά συν αυτώ στηρίζουν Σαμαρά.

  35. Αλεξανδρος Φιλιππου avatar
    Αλεξανδρος Φιλιππου 13/04/2012 22:35:52

    Πως μπορει με 35% να υπαρξει αυτοδυναμια? Δεν μου βγαινουν παραπανω απο146 βουλευτες. Βοηθησε με λιγο. Εκτος αν υποθετει οτι το ΠΑΣΟΚ θα παρει 10%

    • Factorx avatar
      Factorx @ Αλεξανδρος Φιλιππου 14/04/2012 01:12:38

      εξαρτάται απο το συνολικό ποσοστό των εκτός βουλής κομμάτων

  36. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 14/04/2012 00:44:08

    ΣΩΣΤΟΣ

  37. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 14/04/2012 00:47:35

    πάμε Πρόεδρε! Όλοι μαζί! Πορεία στον λαό, όπως δεν έχει ξαναγίνει. Με… τα πόδια
    πόσο μα πόσο ωραία πρόταση..μπροστά ο Σαμαράς και από πίσω το τσουνάμι της θέλησης για αλλαγή..

  38. eny avatar
    eny 14/04/2012 01:55:38

    @Jimmys,
    ειμαι της γνωμης οτι ο Σαμαρας ειναι ακριβως αυτο: "ΑΡΓΗΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΦΩΝΗΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΕΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ".
    ΝεοΔημοκρατες και μη,
    απελπισμενοι η ελπιδοφοροι,
    περισσοτερο η λιγοτερο αμαρτωλοι, ευχομαι σε ολους καλη ανασταση!
    Καλες ψυχες!

  39. μακεδων avatar
    μακεδων 14/04/2012 11:11:30

    ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ ΤΩΝ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ .
    ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
    ΑΝ ΘΕΣ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΨΩΜΙΑΔΗ ΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΓΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΣΑΝ ΑΠΛΟΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ .
    ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΝ ΠΟΡΦΥΡΟΓΕΝΝΗΤΟΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΨΩΜΙΑΔΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΣΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ . ΨΩΜΙΑΔΗ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ Η ΠΑΤΡΙΔΑ Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ

  40. ENIALIOS avatar
    ENIALIOS 14/04/2012 17:35:27

    ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ....
    ΑΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ.
    ΠΑΡΑΝΟΙΑ

  41. Γιώργος avatar
    Γιώργος 15/04/2012 07:29:41

    ΕΑΝ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΕΝ ΠΕΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΆΔΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΨΩΜΙΑΔΗΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΦΤΙΖΟΥΝ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΟ ΟΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ.ΑΚΟΜΗ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ.ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΟΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΡΕΥΣΤΟΤΗΤΑ ΣΤΙΟΥΣ ΠΛΕΙΣΤΗΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΜΙΣΘΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ Κ.Λ.Π. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΣΚΙΣΕΙ ΤΗ ΓΑΤΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΘΑ ΞΑΝΑΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΑ ΔΙΛΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΟΤΙ Η ΕΛΛΆΔΑ ΔΕΝ ΣΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΞΑΘΛΙΩΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.