#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/04/2010 10:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν οι «τρομοκράτες» δεν είναι μόνο άσχετοι, αλλά και μύωπες

 



Στην υπόθεση εξάρθρωσης του "Επαναστατικού Αγώνα" κάτι δεν "κολλάει", τουλάχιστον μέχρι στιγμής:

1) Ζούμε στην εποχή του GoogleEarth . . . Αυτού του είδους τα σχεδιαγράμματα που βλέπουμε ως "πειστήρια" στα κανάλια, πέρα του ότι πλέον είναι εν πολλοίς άχρηστα, οφείλουν να είναι περισσότερο . . . πειστικά. Στο σχεδιάγραμμα οι τρομοκράτες φαίνεται να μην έχουν δει ΔΥΟ μεγάλους δρόμους, ο ένας εκ των οποίων διαχωρίζει το κτήριο του ΟΠΑΠ από τα άλλα δύο κτήρια. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Οι τρομοκράτες ήταν απελπιστικά ΜΥΩΠΕΣ. 

2)Οι κάλυκες είναι εμφανώς διαφορετικού διαμετρήματος. Δεν έχουν βληθεί από τον ίδιο τύπο όπλου. Επιπλέον είναι οξειδωμένοι. Τέτοιοι κάλυκες δεν χρησιμοποιούνται για βολή γιατί μπορούν να σκάσουν ανεξέλεγκτα τραυματίζοντας το σκοπευτή. Προφανώς η οξείδωση προήλθε από την παραμονή τους στο έδαφος. Και η οξείδωση αυτή είναι αδύνατο να έχει συμβεί μέσα σε λίγες μέρες.
3) Οι αστυνομικοί υποτίθεται ότι παρακολουθούσαν ύποπτο που πήγε στις 4:00 τα ξημερώματα (!!!) της Παρασκευής στον Υμηττό (!!!) για . . . βολή (μόνος του ή μαζί με άλλους). H Πεντέλη με τα φουρνέλα προφανώς δεν άρεσε στους τρομοκράτες για πεδίο βολής. Θα έκανε πολύ θόρυβο και οι πυροβολισμοί από Καλάσνικοφ δε θα ακούγονταν σε αρκούντως μακρινή απόσταση. . . Για κάποιο μυστηριώδη πάντως λόγο οι αστυνομικοί παρακολούθησαν μεν τον ύποπτο αλλά δεν παρακολούθησαν τη διαδρομή των όπλων . . .
4) Το βράδυ της Κυριακής στο δελτίο του MEGA έλεγαν ότι μόνο το 10% των ευρεθέντων στοιχείων είχε ερευνηθεί ως τότε. Σε όλα τα χτεσινοβραδινά δελτία ειδήσεων το ποσοστό των ευρεθέντων στοιχείων που είχαν ερευνηθεί ως εκείνη τη στιγμή παρέμεινε στο 10%. Τσαγκαροδευτέρα για την ΕΛ.ΑΣ. να υποθέσω;
5) Βρέθηκε "χειρόγραφο" από απόσπασμα προκήρυξης που μιλούσε για νεκρό αστυνομικό και που μετά όμως άλλαξε γιατί ο αστυνομικός τελικά δεν σκοτώθηκε αλλά τραυματίστηκε. Το χειρόγραφο πάντως "αρχειοθετήθηκε", για τους τύπους, από την οργάνωση. Σημασία στην λεπτομέρεια. Για το "χτύπημα" που επρόκειτο να γίνει στο αμέσως προσεχές διάστημα και προκάλεσε την εσπευσμένη παρέμβαση της Αστυνομίας δεν βρέθηκε τίποτα. Λεπτομέρεια: H προκήρυξη εκείνη είχε σταλεί με CD.
6) Οι τρομοκράτες είχαν κάνει DELETE στα αρχεία, είχαν αδειάσει τον κάδο ανακύκλωσης του σκληρού αλλά δεν γνώριζαν ότι υπάρχουν προγράμματα επανάκτησης των στοιχείων αυτών. Όπως για παράδειγμα έχει κάνει η αστυνομία σε όλες τις περιπτώσεις παιδοφιλίας στο Internet. Οι τρομοκράτες μάλιστα που ήταν τόσο προσεκτικοί όσον αφορά τον οπλισμό τους και σε επαγρύπνηση μετά τις έρευνες γύρω από τον Λάμπρο Φούντα, δεν έκρυψαν τον υπολογιστή (λαμπρή η επιλογή υπολογιστή "κουτιού" και όχι laptop) αλλά τον κράτησαν φόρα παρτίδα στην οικία τους. Τη στιγμή που ο Μαζιώτης γνώριζε ότι επαρακολουθείτο και προ ημερών είχε πάει στην ασφάλεια να διαμαρτυρηθεί. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Οι τρομοκράτες εκτός από ΜΥΩΠΕΣ όπως αποδείχτηκε με το "σχεδιάγραμμα", ήταν και παντελώς ΗΛΙΘΙΟΙ.
7) Αφήνω για το τέλος το άκρον άωτο της γελοιότητας για τα ΜΜΕ που νόμιζα ότι το είχα δει επί εποχής Σημίτη. Κάποιοι έκαναν ολόκληρη επιχείρηση για να τοποθετήσουν μια βόμβα σε ένα κτήριο και έκαναν απλά πλάκα βλέποντας κάποιους κακόμοιρους Αφγανούς να τους χαλάνε τη δουλειά.

Προφανώς ο Χρυσοχοϊδης έχει καταλάβει σε τι στόκους απευθύνεται . . .

Mavro Kounavi

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Greenhorses avatar
    Greenhorses 13/04/2010 11:15:59

    Προσωπικά με τα σημερινά στοιχεία ότι είναι πρόσωπα που πιθανόν άνηκαν στην ομάδα αλλά στα ηγετικά κλιμάκια ήταν για την λάντζα.

    Τεσπα θα δούμε και την δικογραφία.

    • says avatar
      says @ Greenhorses 13/04/2010 11:48:43

      Εγώ κατάλαβα ότι ο μόνος έξυπνος και προσεκτικός ήταν ο Φουντάς. Όλοι οι άλλοι ήταν και κακομούτσουνοι και χαζοί.

  2. kapoios avatar
    kapoios 13/04/2010 11:24:19

    τελικά μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος ότι παραιτήθηκε ο προϊστάμενος του τμήματος Σήμανσης της ΕΛ.ΑΣ. ταξίαρχος Αλεξόπουλος?

    http://prezatv.blogspot.com/2010/04/blog-post_3560.html

  3. SON PEN avatar
    SON PEN 13/04/2010 11:33:37

    Thelw na ginw Papamimikos!
    Asheto...omws thelw poly!

  4. Λογικός avatar
    Λογικός 13/04/2010 11:40:30

    Τρομοκρατία και Τρομολαγνεία είναι τα όργανα προπαγάνδας όλων των καθεστώτων διαφθοράς, αναξιοκρατίας και νεποτισμού !.
    Αυτοί που έχουν λεηλατήσει την χώρα, χρεώνοντάς την 1 τρις ευρώ πρέπει πρώτα να οδηγηθούν στις φυλακές και να κατασχεθεί η περιουσία τους !.

  5. Factorx avatar
    Factorx 13/04/2010 11:42:38

    άκόμα άτομα δύο άντρες και δύο γυναίκες που φέρονται ότι συμμετείχαν στην οργάνωση Επαναστατικός Αγώνας φαίνεται ότι προκύπτουν από τη δικογραφία που έχει σχηματιστεί σε βάρος των συλληφθέντων. Τα ονόματά τους φαίνεται ότι είναι γνωστά στις αρχές καθώς αποτυπώματά τους βρέθηκαν στο σπίτι του Λάμπρου Φούντα.

  6. Μπερδεμένος avatar
    Μπερδεμένος 13/04/2010 11:50:33

    Ότι πρόκειται περί ηλιθίων, ουδεμία αμφιβολία. Ηλίθιοι και αποθρασυμένοι, εκτός των άλλων και επειδή, όπως γράφει σήμερα η Καθημερινή, παρότι αρχικά παρηκολουθούντο στενά στο πλαίσιο ελληνοβρετανικής επιχείρησης, η παρακολούθηση κάποια στιγμή ανεστάλη με απόφαση τού Πάκη, ο οποίος ενέδωσε σε σχετικές πιέσεις "δημοσιογραφικών κύλων". Ο Πάκης ως γνωστόν δε χάλαγε χατήρια. Εσείς όμως, κύριε Mavro Kounavi. τι ακριβώς θέλετε να πείτε, διότι μάς έχετε μπερδέψει;

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Μπερδεμένος 13/04/2010 13:50:32

      Η υποψια οτι στα πλαισια του δογματος "σεβομαστε τους αγωνες της αριστερας" οι Καραμανλης - Παυλοπουλος ησαν ελαστικοι οχι μονο απεναντι σε αναρχικους γνωστους - αγνωστους αλλα και σε τρομοκρατες οταν η παραταξη ειναι το κυριο θυμα της τρομοκρατιας ειναι βαρυτατη και αυτο κι αν ειναι απαντηση στι ερωτημα ποιος πληγωσε τη παραταξη με κυριολεκτικη πλεον εννοια της λεξης πληγωσε.

      • Sic transit gloria mundi avatar
        Sic transit gloria mundi @ ψυχραιμια 13/04/2010 13:58:23

        Πού να στα λέω τώρα, ψυχραιμία, που θάλεγε και ο μέγας Sir Μπιθί:
        Τέτοιους τύπους -παπαδοπαίδια με μπαγλαμάδες, μανιακούς ροφοκυνηγούς κτλ- οι Γερμανοί τους αποκαλούν συνήθως "nützliche Idioten" (χρήσιμοι κτλ). Ο Παυλό-Πασάς κρατούσε μάλλον το "χρήσιμοι", ο Μιχαήλ-Αγάς είπε "τρελός είμαι να κρατάω τους Idioten, που να μπλέκω τώρα σε τέτοιο Δαφνί".

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ ψυχραιμια 13/04/2010 14:26:46

        ε λοιπόν, δεν είναι καιρός να πάψει να "εκπροσωπεί" τη ΝΔ ο Παυλόπουλος, ειδικά σε πάνελ με θέμα την τρομοκρατία? Φυσικά και τον καλεί ο Χατζηνικολάου, δεν γίνεται όμως να φάει μια απαγόρευση από το κόμμα, που δυσφημίζει?

      • Μποτίλια στο πέλαγος avatar
        Μποτίλια στο πέλαγος @ ψυχραιμια 13/04/2010 15:25:45

        Από την μία προβάλλεται η επιχειρηματολογία ότι στόχευαν μόνο σε δεξιούς για λογαριασμό του Πασόκ, από την άλλη ότι δεν ήθελε να τους συλλάβει η ΝΔ., η οποία ήταν το μόνιμο θύμα, αλλά τους συνέλαβε το Πασόκ, που ήταν ο ευνοημένος από τις δολοφονίες.
        Εάν δεχθούμε αυτή την "λογική" τότε οι συλλήψεις είναι βάναυσα σκηνοθετημένες, οι ΝΔ. αποτελεί το άκρον άωτον του μαζοχισμού, ως αρεσκόμενοι σε αυτούς τους σκοτώσουν να στέλνουν ευχαριστίες, το Πασόκ το πιο ζημιάρικο κόμμα στον κόσμο, που δεν διαλύει μόνο χώρες αλλά και τον μηχανισμό του και ακόμη μεγαλύτερο θύμα από τους πολιτικούς είναι οι τρομοκράτες. Όλες οι εκτελέσεις έγιναν επί δεκαετίες, για να εισπράξουν οι τρομοκράτες τις ευχαριστίες των θυμάτων και την εξόντωσή τους από τον ηθικό αυτουργό.
        Από ότι φαίνεται ο κακομοίρης ο ΚΚ. που απέρριψε δυο φορές πρόσκληση της Μπίλντερμπεργκ και προσπάθησε να κάνει δυο καλά πράγματα για την χώρα, εισπράττει πανταχόθεν όνειδος, διότι δεν προτίθεται να εκχωρήσει σε κανένα τον "σάπιο" μηχανισμό των Καραμανλικών.

      • ψυχραιμια avatar
        ψυχραιμια @ ψυχραιμια 14/04/2010 20:01:58

        Δεν εναι τυφλος αντικαραμανλισμος οπως νομιζεις αγαπητε Μποτιλια.
        Ειναι ενα συγκεκριμενο ερωτημα,νομιμο απο τους ψηφοφορους της ΝΔ τωρα που τελειωσαν ολα : με ποιους ορους εγινε απο τον Καραμανλη η προσεγγιση της αριστερας;
        Διοτι ολα τα στοιχεια δειχνουν οτι η προσεγγιση αυτη εγινε με καταστροφικους ορους που τελικα ηταν πολυ ευκολο οι αντιπαλοι της ΝΔ να τους χρησιμοποιησουν και οχι απλως να νικησουν αλλα να τη γελοιοποιησουν.
        H προσεγγιση μπορει να περιλαμβανει ιδεολογικες παραχωρησεις εστω και κωμικες οπως η καταψηφιση απο τη ΝΔ του μνημονιου για τα εγκληματα του κομμουνισμου στην Ευρωπη αλλα δεν μπορει να περιλαμβανει την ανοχη των κουκουλοφορων να καινε ουτε και την ανοχη τρομοκρατων.
        Σε μια παρομοια περιπτωση ειναι πολυ απλο - και αυτο εγινε- το αλλο κομμα,εν προκειμενω το ΠΑΣΟΚ να εμφανισθει ως κομμα της ταξης και της ασφαλειας και να κερδισει συντηρητικους ψηφοφορους.

  7. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 13/04/2010 11:50:34

    ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΩΞΕΙΣ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΕ ΚΑΙΡΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ. ΤΟ ΠΡΟΓΚΡΟΜ ΔΙΩΞΕΩΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΤΑ 95% ΠΑΣΟΚΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΩΝΤΑΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΠΟΥ ΛΑΒΑΝΕ. ΜΕ ΜΗ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΞΕ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ. ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕ Η Ν.Δ ΤΟ 2009. ΕΝΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΠΑΣΟΚΟΣ

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 13/04/2010 14:32:18

      αν και το σχόλιό σου βρίσκεται σε λάθος ανάρτηση, θέλω να σε ρωτήσω το εξής: η συμπεριφορά της ΝΔ στην υπηρεσία σου πώς ήτανε, ειδικότερα απέναντι σε οπαδούς του ΠΑΣΟΚ και της αριστεράς?

  8. kapoios avatar
    kapoios 13/04/2010 12:36:15

    Μιλάνε για γκάφα της αστυνομίας με το τενεκεδάκι!


    http://troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_9143.html

  9. klausevitz avatar
    klausevitz 13/04/2010 12:44:14

    Διαφαίνεται ότι,μέχρι στιγμής,έχουν συλληφθεί
    περιφερειακά πρόσωπα ευκαιρίας...΄Ας περιμένουμε
    λίγο ακόμη...κοντός ψαλμός αλληλούια!

    • ataktos avatar
      ataktos @ klausevitz 13/04/2010 12:46:52

      λες να φτάσουν μέχρι τον Πάγκαλο...

  10. kapoios avatar
    kapoios 13/04/2010 12:49:35

    κάτι πάει στραβά στην όλη υπόθεση, μπήκα και είδα το Exif (οι πληροφορίες που σώζονται στη φωτογραφία κατά τη λήψη της...). Την κάνανε την πατάτα και δεν τα έσβησαν προτού τις ανεβάσουν στο site της Αστυνομίας...

    ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ!

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ kapoios 13/04/2010 13:55:50

      Άντε καλέ, μη μου πεις! Α πα πα πα πα, αυτά δεν γίνονται σε μια έννομη χώρα...

  11. ΑΡΗΣ Θ avatar
    ΑΡΗΣ Θ 13/04/2010 13:19:31

    Να επαναλάβω κι εγώ το ερώτημα του "Μπερδεμένος": Τι υπονοεί το Mavro Kounavi στην ανάρτηση του? Οι συλληφθέντες δεν έχουν σχέση με την ιστορία? Υπάρχουν άλλα στοιχεία? Τα στοιχεία που παρουσιάσθηκαν είναι "στοιχεία"?
    Και μία επισήμανση: Το να είσαι τρομοκράτης στην Ελλάδα καθόλου δεν αποκλείει να είσαι μύωψ ή ηλιθιος.Μπορεί και να το προυποθέτει.

    • Μπερδεμένος avatar
      Μπερδεμένος @ ΑΡΗΣ Θ 13/04/2010 18:44:34

      Ευχαριστώ ρε Άρη... Αλλά θα μείνουμε με την απορία, επειδή η ώρα περνάει και το Mavro Kounavi δεν λέει να μας απαντήσει...

  12. Tassos avatar
    Tassos 13/04/2010 13:42:04

    Εχουμε υπογράψει συμφωνία έκδοσης με την Αμερική μετά την σύλληψη της 17Ν. Θα φτύσουν το γάλα που βύζαξαν (λέω εγώ).

  13. NTINOS avatar
    NTINOS 13/04/2010 14:03:06

    ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΛΟΓΟΚΡΙΤΕΣ;;;;;;
    200 ατομα απαιτουν και δαταζουν ΤΑ ΜΜΕ να βγαζουν στον αερα ειδήσεις καθ υπαγόρευση τους,κρατωντας ομηρο τον ΣΟΜΠΟΛΟ.
    Που ζουν αυτα τα ατομα και ποια βροχή τα κατέβασε απο των βουνων τις ράχες.
    ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ αν τους περάσει απο το χέρι,ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΛΟΓΟΚΡΙΤΕΣ ΔΕ,φρουτα και αυτοι του μεγάλου ΣΤΑΛΙΝΙΚΟΥ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ που επιμενει οτι τους πολωνους στο ΚΑΤΙΝ τουσ εξετελεσαν οι ΓΕΡΜΑΝΟΙ.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ NTINOS 13/04/2010 14:09:34

      Ωï λελε mummy! Τους πολωνους στο Κατίν τους δολοφόνησαν οι Γερμανοί! Άτιμε, άπατρι, νεοταξίτη, αμερικανοτσολιά προδότη Πούτιν, έδωσες επιχειρήματα στον εθνικό και ταξικό αντίπαλο!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ NTINOS 13/04/2010 16:43:33

      ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΙΣΚΟΙ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

  14. anonymous avatar
    anonymous 13/04/2010 14:24:06

    Προφανώς ο Χρυσοχοϊδης έχει καταλάβει σε τι στόκους απευθύνεται . . .

    Προφανώς το σύστημα αποφάσισε τώρα δια του Χρυσοχοΐδη να πιάσει αυτούς που ήδη γνώριζε.

    Μη μας δουλεύουν κιόλας.

  15. Kapoios avatar
    Kapoios 13/04/2010 15:22:26

    Το να είσαι τρομοκράτης είναι καταδικαστέο. Όμως για να καταδικάσεις έναν τρομοκράτη σε μια ευνομούμενη Δημοκρατία, πρέπει να έχεις στοιχεία. Δεν αρκεί απλώς να γνωρίζεις ποιοι είναι, πρέπει να το δείξεις με νόμιμα συλεχθέντα στοιχεία και να το αποδείξεις στο Δικαστήριο. Εκεί είναι το ζουμί της υπόθεσης αυτής φίλοι.

    Η ΕΑ τους ήξερε χρόνια ωστόσο δεν είχε τα στοιχεία εκείνα που θα της επέτρεπαν να τους καταδικάσει. Σήμερα αν η μεθοδολογία της στηρίζεται σε χαλκευμένα στοιχεία τότε το ίδιο το κράτος και η ΕΑ, γίνεται ο μεγαλύτερος τρομοκράτης, καθώς βάζει βόμβα ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ στα ίδια τα θεμέλια της δημοκρατίας μας και της έννομης τάξης.

    • δημήτρης avatar
      δημήτρης @ Kapoios 13/04/2010 21:24:18

      Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος

  16. poisonous avatar
    poisonous 13/04/2010 15:32:14

    Πάντως οι συλληφθέντες ήταν πράγματι... χάϊ τέκ. Κανένας δεν επεσήμανε ότι για να κάνουν σκοποβολή στις 4 τα ξημερώματα στη μέση του τίποτα προφανώς χρησιμοποιούσαν σκοπευτικά νυκτός...

    Εκτός αν είχε φεγγάρι...

  17. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 13/04/2010 15:37:39

    Μαύρο Κουνάβι, βάλε Linux. Όταν σβύνεις κάτι, ΣΒΥΝΕΙ! Ειδικό για τρομοκράτες και διεστραμμένους.

  18. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 13/04/2010 15:42:30

    Το θεωρώ λογικότατο να είναι κάφροι και ηλίθιοι οι ιθαγενείς τρομοκράτες καθώς σε κάφρους και ηλίθιους (δεν εξαιρώ τον εαυτό μου) απευθύνονται.Μετά από λίγο καιρό πέφτουν τα στάνταρς.Δεν θεωρώ και απίθανο να είχαν αποκτήσει και μία δημοσιουπαλληλική νοοτροπία του τύπου "ο χ πάλιωσε ,να του δώσουμε προαγωγή" ή "για όλα φταίει το σύστημα" ή "που θα φάμε μετά την έκρηξη?".Το σύστημά τους όμως λειτουργούσε...είδατε πόσοι περιμένουν για πρόσληψη σήμερα στην ΕΣΗΕΑ? (και μην αμφιβάλλετε ποτέ ότι όλοι αυτοί δεν επιθυμούσαν πρόσληψη).
    ΥΓ Αν και λατρεύω τις μυωπικές γυναίκες,αυτήν τη φοράδα με το τσεμπέρι δεν μπορώ με τίποτα να τη φανταστώ ως πασσιονάρια.Τελικά έμαθε κανείς τι δουλειά κάνανε τα πουλέν μας?

  19. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 13/04/2010 16:20:44

    Προσωπικά πιστεύω οτι αυτή η μάζωξη έχει σ΄χεση και με άλλα πράγματα.
    Οτι αμς λέει πολλά ψέματα ο Χρυσοχοίδης είναι σίγουρο.
    Για παράδειγμα μπορεί 15ΧΡΟΝΟΣ ΑΦΓΑΝΟΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΒΟΜΒΙΣΤΗΣ

    http://www.thermopilai.org/content/bombistes-o-aphganos

    Ισως γι αυτό "διέρρεαν" κάποιοι αρχικά για Ακροδεξιές οργανώσεις, πιθανόν για να αναλωθούν σε φιλοσοφίες τύπου "οχι δεν το κάναμε εμείς το κάνατε εσείς" ώστε να ενισχύσουν και αυτοί με τη σειρά τους την άποψη που προωθείται στην δημοσιότητα οτι οι Αναρχικοί τρομοκράτες εβαλαν τη βόμβα του Αφγανού.

    Αν έχω δίκιο τότε μάλλον υπάρχε κάποιος ΤΡΙΤΟΣ ΠΑΡΑΓΩΝΤΑΣ και οι αρχές ούτε οι ξένες μυστ. υπηρεσίες δεν τον ξέρουν, και πιθανόν δεν έχει καμια σχέση με Ακροδεξιούς.
    Μπορεί να είναι η Μοσάντ κι έχει μεταφέρει το πόλεμο της με τις Αμερ.Μυστ. Υπηρεσίες και στη χώρα μας?

    Δεν είναι η πρώτη φορά που Αμερικάνοι και Μοσάντ τρώνε τα μουστάκια τους.

    http://forums.randi.org/showthread.php?t=112968

    Ίσως γι αυτό έγινε και το ντου απο τους αναρχικούς, για να "προστατεύσουν" τον ιδεολογικό χώρο τους που τώρα αφήνεται έρμαιο σε ενα σενάριο το οποίο δεν υπολόγιζαν, οτι δηλαδή ίσως να εμφανιστούν ως δολοφόνοι αυτών που υποτίθεται οτι προατεύουν.

    Εκτός κι αν τους αδειάζει το ΠαΣοκ, ουσιαστικά "καταργώντας" τους απο επίσημους προστάτες των αλλοδαπών και αναλαμβάνει εκείνο την προστασία εφόσων οι αλλοδαποί είναι και μελλοντικοί ψηφοφοροι ΠΑΣΟΚ και ΣΥΡΙΖΑ φοβόμενο ίσως διαροή της αλλοδαπής ψήφου εκτός ΠαΣοκ.

    'Η μπορεί όντως να μην γνωρίζουν για τον ιδιοκτήτη της βόμβας και ο Αφγανός όπως είπα πριν να είναι βομβιστής της Μοσάντ για προβοκάτσια, αλλά προσπαθεί να κερδίσει το ΠαΣοκ απο την αναμπουμπούλα επίσημα αδειάζωντας τους τρομοκράτες επίσημα απο "προστάτες" των αλλοδαπών γιατί θα του αναλάβει πλέον εκείνο.

    Χαμός γίνεται!
    Της μυστικής υπηρεσίας και του Αναρχικού και του Αποπροσανατολιστή Δημοσιογράφου το Κάγκελο!

    ΕΛΕΟC!
    Που ζούμε!

  20. paratiritis2000 avatar
    paratiritis2000 13/04/2010 17:23:04

    Ακυρο, βλακεια εγραψα.

  21. deneira avatar
    deneira 13/04/2010 17:34:35

    Δηλαδή:
    -Με "ροπαλα" και "δέρματα" οι "Νεάτερνταλ" της Τρομοκρατίας δρούσαν τόσα χρόνια;;;;;;;;;;;
    ΕΑΝ ΜΑΣ ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΟΥΣΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ;;;
    ΚΑΙ ΑΥΤΑ Η ΓΑΔΑ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ........
    ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ....

  22. Mavro Kounavi avatar
    Mavro Kounavi 13/04/2010 19:04:58

    To κείμενο είναι σαφές. Απο εκει και πέρα οτι καταλαβαίνει ο καθείς

    • Μπερδεμένος avatar
      Μπερδεμένος @ Mavro Kounavi 14/04/2010 08:14:13

      Μας κάλυψες. Ήσουν σαφέστατος. Έβαλες υποψηφιότητα για εκπρόσωπος τύπου...

  23. mavro kounavi avatar
    mavro kounavi 14/04/2010 09:34:34

    Ειλικρινά δε νομίζω ότι χρειάζονται ιδιαίτερες επεξηγήσεις για το συγκεκριμένο σχόλιό μου. Αφού όμως τόσο επιμένουν μερικοί ας πω τα εξής: To ότι κάποιοι απέχουν πολύ από το να χαρακτηρίζονται "λευκές περιστέρες" δεν σημαίνει ότι αυτομάτως είναι ένοχοι για το οτιδήποτε στη γη. Μήπως θα τους φορτώσουμε και τη δολοφονία Κένεντυ επειδή αυτό τυχόν βολεύει κάποιους τη δεδομένη χρονική στιγμή;

    Έχει κανείς να αμφισβητήσει κάτι από αυτά που έγραψα; Αν ναι πολύ ευχαρίστως να τον ακούσω. Ήδη η γελοία συνομιλία που είχε "διαρρεύσει" σε όλα τα κανάλια μαζεύτηκε και αντικαταστάθηκε με άλλη στην οποία οι πλακατζήδες κυνικοί τρομοκράτες εμφανίζονται πλέον ως νυσταλέοι και ψυχοπονιάρηδες ... Για το σκηνικό του ... πεδίου βολής του Υμηττού από όπου και να πιαστεί η ιστορία, βρωμάει.

    Όσον αφορά τις σημερινές ΔΟΛιες "πληροφορίες" (αλλά και τις χτεσινές του Παπαχελοφυλλάδας) ότι ο Παυλόπουλος είχε δώσει εντολή να μην παρακολουθείται ο Μαζιώτης, ο Μαρκογιαννάκης (κάθε άλλο παρά φιλαράκι του Παυλόπουλου) είπε ορισμένα ωραία πραγματάκια λίγο πριν στον Παπαπαναγιώτου. Μεταξύ των οποίων ότι οι υπέυθυνοι της παρακολούθησης Μαζιώτης τότε, ήταν οι ίδιοι που είναι και σήμερα στην Αντιτρομοκρατική και τον Χρυσοχοϊδη.

    Συνοπτικά, η λογική του "βρήκαμε παπά, να θάψουμε πέντε έξι" (τώρα που έχουμε κια ΔΝΤ) εμένα δε με βρίσκει σύμφωνο.

  24. psixalos avatar
    psixalos 14/04/2010 15:02:14

    Μας κοροιδεύουν ΜΜΕ και πολιτικοι της πλάκας..Όλα στημένα είναι για να θαφτεί η φωνή της ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ στα άδικα μέτρα που παίρνουν εναντίον μας,αποπροσανατολίζοντας την κοινή γνώμη...

  25. t3ngu avatar
    t3ngu 14/04/2010 15:32:03

    Ειναι πραγματικα ξεφτύλα οι ειδησεις που μεταδίδονται απο τα ΜΜΕ, και ξεφτύλα γενικα η αστυνομια ολη.
    Μιλαμε για εθνικη ντροπη.

  26. xpapad avatar
    xpapad 14/04/2010 16:19:00

    Θέλω να απαντήσω στον kapoio. Τι νοείται τρομοκρατία και ποιος την ορίζει??? Και γιατί η εκάστοτε κυβέρνηση δε θεωρείται τρομοκράτης που με τις πράξεις τις τρομοκρατεί τους πολίτες της??? Και γιατί ο εκάστοτε αμερικάνος πρόεδρος δεν νοείται τρομοκράτης αφού με τις πράξεις του τρομοκρατεί τους λαούς που επιτίθεται, όπως και τον αμερικάνικο λαό.... θεωρείτε ότι αυτοί που έπιασαν είναι τρομοκράτες??? εγώ γελάω... είναι η κορυφή στο παγόβουνο... τα εξιλαστήρια θύματα... πίσω τους μπορεί να είναι κάποιοι που ούτε παει το μυαλό μας... ακόμα κι οι ίδιοι....

    Kapoios says:
    13/04/2010 at 17:22
    Το να είσαι τρομοκράτης είναι καταδικαστέο. Όμως για να καταδικάσεις έναν τρομοκράτη σε μια ευνομούμενη Δημοκρατία, πρέπει να έχεις στοιχεία. Δεν αρκεί απλώς να γνωρίζεις ποιοι είναι, πρέπει να το δείξεις με νόμιμα συλεχθέντα στοιχεία και να το αποδείξεις στο Δικαστήριο. Εκεί είναι το ζουμί της υπόθεσης αυτής φίλοι.

  27. παλιός αναγνώστης avatar
    παλιός αναγνώστης 14/04/2010 19:38:49

    Αντε mavro kounavi σε αναδημοσιεύει με τον Φάκτορα το Indymedia

    http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1154207

    "οι άνθρωποι ναι μεν είναι καραδεξιοί του κερατά, δεν είναι όμως παπαγαλάκια της ασφάλειας"

    • popolaros avatar
      popolaros @ παλιός αναγνώστης 14/04/2010 19:46:46

      Δεξιό blog???
      Τόσο καιρό είμαι σε δεξιό blog και δεν το ήξερα.
      thanks sorosmedia.

      • partiritis2000 avatar
        partiritis2000 @ popolaros 14/04/2010 20:49:46

        Αντε κι αυτοι οι μαλ. οι Αναρχικοι να κοψουν τα ναρκωτικα μπας και ξυπνησουν και δουνε το φως και καταλαβουν οτι Ελλαδα=Ελευθερια, που τον εχουν καταχαντακωσει το τοπο τοσο καιρο που δρουν σαν πεμπτοφαλαγγίτες.

  28. Jimbaran avatar
    Jimbaran 14/04/2010 21:12:00

    Αγαπητε paratiritis2000σχετικα με το φως Δεν ειδωμεν το Φως τελικα Νίσυρος Έτος 1912,ο προπάππους μου άναβε καντηλάκι για να έχει φως να βλέπει.
    Νίσυρος Έτος 2010,η ΔΕΗ μας κάνει να τηρούμε τις παραδώσεις μιας και για να έχουμε φως σε αυτό το κυριολεκτικά ξεχασμένο μέρος πρέπει να γυρίσουμε ξανά στα καντηλάκια.Την Παρασκευή 05/03/2010 πήγα στην Νισυρο για διακοπες απο Ελβετία. Γύρω στις οκτώμισι έσβησε το ρεύμα, λέω δεν βαριέσαι ακόμη μια διακοπή μέσα στις τόσες που γίνονται ανά ημέρα.Τελικά ήταν μία διακοπή που κράτησε 32 ολόκληρες ώρες!!!!!!!!!! 32 ολόκληρες ώρες χωρίς ρεύμα και χωρίς νερό (διότι η άντλησή του νερού γίνετε από στην στέρνα του εκάστοτε νοικοκυριού μέσω ηλεκτρικής αντλίας), ο λόγος ; επειδή ένα καράβι έκοψε ένα υποθαλάσσιο καλώδιο. Την ΔΕΗ γιατί την πληρώνω; Μήπως δεν την πληρώνω να έρχεται και να τα φτιάχνει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα; Δεν την πληρώνω να βρει μια άμεση λύση;
    Κι όμως 1000 άτομα έμειναν τόσες ώρες χωρίς ρεύμα κι όλα αυτά διότι εξαρτόμαστε ως προς την παροχή ρεύματος από την Κω.

  29. rage avatar
    rage 15/04/2010 07:20:34

    Ο μέσος Έλληνας βλέπει πόλεμο κατά της τρομοκρατίας,οι πιο υποψιασμένοι βλέπουν αντιπερισπασμό για τα μέτρα και το Δ.Ν.Τ..Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είχαν τίποτα να φοβηθούν από την ανακοίνωση των μέτρων.Το χρόνο που χρειάζονται τον έχουν δεδομένο από τη στάση της Γ.Σ.Ε.Ε στα πρώτα αναγνωριστικά μέτρα (με την πρωτομαγιά δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει..).Δεν νομίζω άλλωστε να δημιουργήθηκε πρόβλημα σε καμία χώρα με την είσοδο στο Δ.Ν.Τ (τις πρώτες μέρες).

    Το πρόβλημα είναι όταν αρχίσουν τα αποτελέσματα και οι εφαρμογή των αποφάσεων.Οπότε μοιάζει αρκετά όψιμο να κάψουν ένα τόσο μεγάλο χαρτί,όπως η εξάρθρωση της τρομοκρατίας.Μήπως όλο αυτό δεν είναι τίποτα άλλο παρά άγρια απροκάλυπτη επίθεση κατά των αγωνιζόμενων κομματιών της κοινωνίας;

  30. φιτσούλας avatar
    φιτσούλας 24/04/2010 17:18:58

    Επιστολή μιας μάνας 2 καταζητούμενων για συμμετοχή σε ΕΑ και ΣΠΦ


    «Μέχρι πριν λίγες μέρες, πίστευα πως δεν ήταν δυνατόν να αντιτάξω τίποτα απέναντι στην κατάσταση που ζω, εγώ και τα παιδιά μου, εδώ και έξι μήνες

    Κατάσταση που παραπέμπει στην ατμόσφαιρα της δίκης του Κάφκα, με κύριους πρωταγωνιστές δημοσιογράφους, αλλά και άλλους μηχανισμούς που δεν ξέρω να τους κατονομάσω.

    Παρακολουθώ βήμα - βήμα τον αγώνα δρόμου των δημοσιογράφων , ποιος θα «συλλάβει» τον «αρχηγό» , τον «συνεργό» που βέβαια για τον καθένα είναι άλλος άνθρωπος. Θα σταθώ στον δημοσιογράφο του «Βηματος» που βάλθηκε με πλήθος δημοσιευμάτων να «φωτογραφίζει» τα δυο μου παιδιά και κυρίως τον μεγαλύτερό μου γιο . Τίτλοι όπως « αυτός είναι ο αρχηγός» πληροφορίες για το που γεννήθηκε, που διαμένει, όλα με βεβαιότητα. Ενημερώνει ότι υπάρχει ανθρωποκυνηγητό για τη σύλληψή του, τη στιγμή που δεν υπάρχει όχι ένταλμα σύλληψης αλλά ούτε ένα στοιχείο εις βάρος του.

    Μέσα από αυτά τα δημοσιεύματα καταλαβαίνω τι κρυβόταν πίσω από τη διάρρηξη του σπιτιού μου, στις αρχές Σεπτέμβρη, που θεώρησα τότε απλή προσπάθεια κλοπής, βέβαια δεν εκλάπη τίποτα , υπήρχε βλέπετε κι έλλειψη πολύτιμων αντικειμένων και ειδοποίησα το αστυνομικό τμήμα , αλλά στάθηκα εκεί, νιώθοντας λύπη για τους επίδοξους ληστές που δεν είχα τίποτα να μου κλέψουν. Ομολογώ πως η διάρρηξη έγινε αριστοτεχνικά κι έτσι δεν είχα ούτε μεγάλη ζημιά στην μπαλκονόπορτα. Διαβάζοντας σχετικό άρθρο του συγκεκριμένου δημοσιογράφου, κατάλαβα πως δεν επρόκειτο για απλή διάρρηξη.

    Μέρα με τη μέρα παρακολουθούσα τα δημοσιεύματα, που έγιναν και αιτία τα παιδιά μου να εξαφανιστούν, γιατί θα βρισκόντουσαν στη δύσκολη θέση να αποδείξουν ότι δεν είναι ελέφαντες. Όταν μάλιστα έγινε το περιστατικό στη Δάφνη ο «φωτογράφος» δεν δίστασε να δει τον γιο μου «συνεργό» του Λάμπρου Φούντα, «είδε» μάλιστα και τον άλλο μου γιο λίγο παρακάτω και τον είδε πίσω από κάθε ενέργεια προηγούμενη και θα πω εγώ και μελλοντική, καθώς η αλήθεια δεν ενδιαφέρει.

    Ο ανελέητος τρόπος που « φωτογραφίζονται » άνθρωποι στήνει σκηνικό εγκλήματος, οπλίζει με φονικό όπλο όποιον βρεθεί απέναντι τους , αφού τα φανταστικά σενάρια μέσα από τις σελίδες των εφημερίδων αποκτούν, αληθοφάνεια, και δεν έχει σημασία αν είναι κατασκευές της έμπνευσης του δημοσιογράφου, ή τα διοχετεύουν κάποιοι άλλοι , το χρονικό του προαναγγελθέντος εγκλήματος είναι το ίδιο.

    Αυτός ο αδίστακτος μηχανισμός ενοχοποίησης έφτασε πριν λίγες βδομάδες, στην αποκορύφωση του και με έκανε να νοιώσω , πόση χυδαιότητα και αδιαντροπιά έχουν τέτοια δημοσιεύματα. Γιατί υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία και μαρτυρίες που ανατρέπουν σοβαρότατες «κατηγορίες» και «παρουσίες» κι αυτό βέβαια κατά τύχη, γιατί δεν κρατά κανείς αποδείξεις για τις μέρες της ζωής του. Όμως τα δημοσιεύματα έχουν πετύχει το σκοπό τους, όταν με κάνουν κι εμένα ακόμη να απολογούμαι για πράγματα που δεν έχουν καμία σχέση με τα παιδιά μου .