#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/09/2013 07:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όσκαρ Πολιτικής Ανοησίας στην ηγεσία της Χρυσής Αυγής



Επειδή ξέρουμε ότι τα «τζιμάνια» της Χρυσής Αυγής παρακολουθούν μέχρι και την τελεία που γράφουμε εδώ στο antinews τους ζητάμε προκαταβολικά συγγνώμη για το παρακάτω κείμενο και τους λέμε να απομακρυνθούν από την οθόνη του υπολογιστή τους. Καθ’ ότι ευαίσθητα παιδιά οι Χρυσαυγίτες και με βαθιά πίστη στο Μεγάλο Αρχηγό που δεν τολμούν ούτε το όνομά του να αναφέρουν, σίγουρα θα πάθουν κάτι αν μας διαβάσουν.

Λέμε λοιπόν το εξής: Αν δεν υπάρχει Όσκαρ Πολιτικής Ανοησίας, πρέπει να θεσμοθετηθεί τάχιστα και να το πάρει ο Νίκος Μιχαλολιάκος. Κάνουμε και μια πρόταση: Να δημιουργηθεί κι ένα ίδρυμα το οποίο θα δίνει κάθε χρόνο το Βραβείο Πολιτικής Ανοησίας προς τιμήν του Μεγάλου Αρχηγού Μιχαλολιάκου. Διότι δε μπορεί. Πρέπει να είσαι πολύ ανόητος για να αφήνεις να σου φεύγει μέσα από το χέρια η μεγάλη ευκαιρία να παίξεις σημαίνοντα ρόλο στα πολιτικά πράγματα της χώρας.

Ο Μιχαλολιάκος έχασε την ευκαιρία να ηγηθεί μιας πατριωτικής παράταξης μεγάλου βεληνεκούς γιατί απλά είναι ναζιστής. Είναι φασίστας κι αυτό δε βγαίνει από το κεφάλι του ούτε με λοβοτομή.

Έχουμε γράψει κατά καιρούς ότι η Χρυσή Αυγή δεν είναι οι 2 – 3 χιλιάδες φουσκωτοί, μπράβοι, μόνιμοι τρόφιμοι των γυμναστηρίων και των αναβολικών. Δεν είναι οι μερικοί κομπλεξικοί που πήγαν στην οργάνωση για να βρουν γκόμενα. Ούτε οι άνθρωπο της νύχτας που είδαν φως και μπήκαν καθώς κατάλαβαν ότι έχει… ψωμί η υπόθεση.

Περίπου 500.000 Έλληνες που ψήφισαν τη Χρυσή Αυγή κι άλλοι τόσοι που δήλωναν ότι θα την ψηφίσουν είναι σάρκα της ελληνικής κοινωνίας. Είναι φτωχοί, χτυπημένοι από τα μνημόνια, απελπισμένοι από την κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα, απογοητευμένοι από την έλλειψη πολιτικής και κοινωνικής δικαιοσύνης.

Είναι οι… φευγάτοι των τριών μεγάλων κομμάτων, της ΝΔ, του ΣΥΡΙΖΑ και του ΠΑΣΟΚ, ανήκουν σε όλους τους πολιτικούς χώρους και κάποια στιγμή είδαν το τυράκι της Χρυσής Αυγής και δεν είδαν τη φάκα. Οι περισσότεροι από αυτούς δεν έγιναν σε μια νύχτα φασίστες κι ανεγκέφαλοι. Δεν υποστηρίζουν τις δολοφονίες ή τις επιθέσεις από τα Τάγματα Εφόδου. Δυσκολεύονται να χωνέψουν ότι οι ανεξέλεγκτοι χρυσαυγίτες της κορυφής της οργάνωσης κάνουν κακό στην πατρίδα.

Οι περισσότεροι είναι πατριώτες που απογοητεύτηκαν και θεώρησαν ότι δεξιά της Δεξιάς θα βρουν ένα πραγματικά πατριωτικό κόμμα που θα τα λέει τσεκουράτα αλλά που δε θα χρησιμοποιεί τσεκούρια και φαλτσέτες.

Ο Νίκος Μιχαλολιάκος είδε το δέντρο αλλά δεν είδε το δάσος. Επειδή κι ο ίδιος είναι τραμπούκος, με φασιστικό παρελθόν που δε σβήνεται ούτε με χίλιες γομολάστιχες, άφησε ανεξέλεγκτους τους 30-40 μπράβους που τον περικύκλωσαν. Κι αυτοί με τη σειρά τους έφτιαξαν τους στρατούς τους για να καρπωθούν κέρδη και εξουσία ποντάροντας στο φόβο των ανθρώπων.

Κόψτε φάτσες, διαβάστε δηλώσεις και κρίνετε συμπεριφορές του Λαγού, του Κασιδιάρη, του Παναγιώταρου, του Παππά, του Ηλιόπουλου, του «τσοπάνη» Μπαρμπαρούση, του Καιάδα Γερμενή, του Κουκούτση και τόσων άλλων. Αυτή ήταν η μεγάλη βλακεία του Μιχαλολιάκου η οποία όμως είναι… έμφυτη. Άφησε τους φασίστες να καπελώσουν ακόμη και τον άδολο κόσμο που πήγε μαζί τους βλέποντας κάτι διαφορετικό. Διότι ο Μεγάλος Αρχηγός το έχει στο DNA του τον φασισμό, τον ολοκληρωτισμό, τον ρατσισμό.

Η δολοφονία του Παύλου Φύσσα ήρθε απλά να επιβεβαιώσει ότι στη Χρυσή Αυγή επικράτησαν οι τραμπούκοι.

Ο Μιχαλολιάκος έκανε το μεγάλο λάθος να μην είναι… πατριώτης κι επομένως να μη μπορεί να διαχειριστεί και τον αγνό πατριωτισμό των Ελλήνων.

Γι’ αυτό μπορεί να πάρει άνετα το Όσκαρ Πολιτικής Ανοησίας.  Αλλά μπορεί να είναι και τυχερός και να τη γλιτώσει από τις δαγκάνες της δικαιοσύνης. Διότι όπως όλοι γνωρίζουμε «η βλακεία είναι αήττητη».

Αριστερός Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. to_telos avatar
    to_telos 27/09/2013 07:46:20

    Η δημιουργια ενος αληθινου Εθνικοπατριωτικου κοματος ηταν και παραμενει ζητουμενο.

    • kritwn avatar
      kritwn @ to_telos 28/09/2013 15:43:13

      Ας πάει η Ν.Δ. πιο δεξιά. Δεν χρειαζόμαστε νέους Καρατζεφέρηδες τώρα.

      • Στρυμών avatar
        Στρυμών @ kritwn 28/09/2013 21:14:01

        Δηλαδή τι; Να γίνει ΧΑ στη θέση της ΧΑ; Μα τρελαθήκαμε τελείως; Με όρους μεσοπολέμου θα κινούμαστε; Την παγκοσμιοποίση την πήραμε πρέφα; κι αν ναι , τι ρόλο θα παίξουμε , θα κλειστούμε στο εθνικοπατριωτικό καβούκι μας;

        • kritwn avatar
          kritwn @ Στρυμών 28/09/2013 21:33:21

          Δεν χρειάζονται ακρότητες. Απλά είναι τα πράγματα. Συμμάζεμα στο μεταναστευτικό (που ήδη γίνεται δουλειά), καταπολέμηση της εγκληματικότητας, σεμνή διακυβέρνηση και πάταξη της διαφθοράς στο δημόσιο. Με αυτά οι μισοί θα γυρίσουν πίσω. Οι άλλοι μισοί που είναι τελείως ακραιοι ας μη γυρίσουν ποτέ, χάρη θα μας κάνουν. Υπάρχει δεξαμενή αναποφάσιστων να αντλήσουμε ψήφους.

        • Greg avatar
          Greg @ Στρυμών 28/09/2013 22:51:24

          Και ποιός είναι ο ρόλος της Ελλάδας (όπως την έκαναν) στη παγκοσμιοποίηση;; Ένα οικοπεδάκι που έχει μια ταμπέλα "τα πάντα πωλούνται- το αφεντικό τρελάθηκε και τάβαλε όλα τζάμπα":

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 27/09/2013 07:53:56

    Μη βιάζεστε για συμπεράσματα, πιθανόν σας αρέσει να ακούτε μόνο αυτά που θέλετε. Σοβαρό λάθος τακτικής εναντίον της ΧΑ έχει κάνει ο Δένδιας και ακόμη ποιό σοβαρό ο πανύβλακας που ενέπλεξε με υπόνοιες τις Ειδικές Δυνάμεις των κλάδων των ΕΔ.

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 27/09/2013 08:16:49

    Επίορκος αξιωματικός καταδρομών ο Μιχαλολιάκος που καθαιρέθηκε την εποχή Κωνσταντίνου Καραμανλή. Γι' αυτό μας έχει πρήξει με τους "προδότες" της μεταπολίτευσης http://t.co/hiem6kYyP2

  4. Αθηναίος avatar
    Αθηναίος 27/09/2013 08:39:35

    Βιάζεσαι, φίλε μου, βιάζεσαι....θέλει η π.....να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει. Προσωπικά σιχαίνομαι τον Μιχαλολιάκο και τους συν αυτώ, αλλά περίμενε λίγο να δούμε ποιός θα πάρει το Οσκαρ πολιτικής βλακείας. Εξάλλου "μηδένα προ του τέλους μακάριζε" που έλεγε κι ο παππούς Θεμιστοκλής....

  5. ΠΙΘΗΚΑΣ avatar
    ΠΙΘΗΚΑΣ 27/09/2013 08:53:04

    Στη Χρυσή Αυγή μαζεύτηκαν όλοι οι αγράμματοι.
    Η συνέχεια θα ήταν αναπόφευκτη και σαφώς προβλέψιμη...
    Ακουγα προχθές σε νυχτερινό δελτίο ειδήσεων ότι ιδεολογικό τους κάνει μαθητής Λυκείου που είναι καλός μαθητής.
    Σκεφτείτε λοιπόν πόσο ενδεείς είναι ως πολιτικό κόμμα σε ενήλικους μορφωμένους ανθρώπους.
    Ο δολοφόνος Ρουπακιάς είναι χαρακτηριστικό δείγμα οπαδού της Χρυσής Αυγής.
    Άνεργος μεσήλικας οικογενειάρχης σε υποβαθμισμένη περιοχή, απόφοιτος Γυμνασίου που ποτέ δεν είχε σταθερή δουλειά ,αλλά πάντα έκανε μεροκάματα όπου έβρισκε.
    Η Χρυσή Αυγή ήταν γι'αυτόν αγαπητοί μου ένα ακόμη δυσεύρετο μάλιστα "μεροκάματο" σε καιρό οικονομικής κρίσης.

    Ποιοι είναι οι οπαδοί των Χρυσαυγιτών;

    1.)Πρώτον, κυρίως οι ενήλικοι απόφοιτοι Γυμνασίου και Δημοτικού, που γι'αυτούς οι άναρθρες φωνασκίες της φασιστικής ηγεσίας ανταποκρίνονται στο ανύπαρκτο γνωσιακό τους επίπεδο.
    2.)Δεύτερον, οι άνεργοι και τα θύματα ποινικών αδικημάτων προκληθέντων υπό λαθρομεταναστών.
    Αυτοί ψηφίζουν Χρυσή Αυγή από λόγους εκδίκησης προς την κοινωνία και το πολιτικό σύστημα και επιζητούν μεγαλύτερη ασφάλεια και τάξη ή απλά εκδίκηση.
    3.)Τρίτον, νέοι άνδρες που αισθάνονται μειονεκτικά σε μια κοινωνία που η παραδοσιακή κυριαρχία του Έλληνα άνδρα έχει μειωθεί δραστικά τις τελευταίες δεκαετίες υπέρ του γυναικείου φύλου και των αλλογενών μεταναστών.
    Γι'αυτούς το κήρυγμα περί ανωτερότητας του Έλληνα εκφράζει τις ενδόμυχες σκέψεις τους.
    4.)Οι πολύ συμπαθείς σε εμένα άνδρες και γυναίκες των ενόπλων δυνάμεων και των σωμάτων ασφαλείας που de facto έχουν απομονωθεί στη διάρκεια της Μεταπολίτευσης, κυρίως λόγω της νοοτροπίας και των φοβιών του ΠΑΣΟΚ.
    Οι άδικες μειώσεις στους μισθούς τους και συνάμα η ρητορεία Μιχαλολιάκου που τους αποκαλεί φυσική αριστοκρατία της Ελλάδας ,αποτελούν τα γενεσιουργά αίτια της στροφής τους στή Χρυση Αυγή.
    5.)Ειδικές κατηγορίες πολιτών που άμεσα ή έμμεσα εξυπηρετούν τους μύχιους πόθους τους διά της ανόδου της Χρυσής Αυγής.
    Σε αυτή την κατηγορία ανήκουν οι νεοναζί, οι χουντικοί, οι υπερεθνικιστές, οι παγανιστές, οι έμποροι όπλων, οι φουσκωτοί, οι Μανιάτες και ορισμένες λέσχες εφέδρων.
    6.)Τέλος, ας μην ξεχνάμε τους συνταξιούχους.
    3 στους 5 συνταξιούχους που γνωρίζω ψηφίζουν Χρυσή Αυγή.
    Κι όμως ακόμη κάποιοι τους θεωρούν πελάτες και στηρίζονται σε αυτούς με βάση τη θεωρία των ψήφων-κουκιών.
    Πολλοί αναρωτιούνται που η Χρυσή Αυγή βρίσκει τα χρήματα για τις ακριβές δράσεις της.
    Όσοι ψάχνουν απαντήσεις σε εφοπλιστικούς κύκλους ή σε ξένους παράγοντες είναι απλά γραφικοί και θύματα της νοοτροπίας σοβιέτ που εδώ και μισό αιώνα καλλιεργεί η αριστερά.
    Τα χρήματα αγαπητοί μου η Χρυσή Αυγή τα βρίσκει από τους συνταξιούχους μέλη της.
    Οι συνταξιούχοι νομίζουν ότι η Χρυσή Αυγή είνα η συνέχεια της δικτατορίας και ονειρεύονται στα γεράματά τους ότι ο Μιχαλολιάκος είναι ο νέος Παπαδόπουλος που θα τους σώσει.
    Οι συνταξιούχοι είναι οι πιο επικίνδυνοι πελάτες της Χρυσής Αυγής καθώς είναι οι πιο πολυπληθείς και οι μόνοι πελάτες της που σε καιρό κρίσης έχουν ένα σταθερό εισόδημα.
    Πολλοί από αυτούς θεωρούν ότι το να δώσουν χρήματα στη Χρυσή Αυγή ισοδυναμεί με δωρεά στην Εκκλησία.
    Τα παραπάνω δεν τα αναφέρω τυχαία, καθώς έχω γνώση για 2 συνταξιούχους που καταβάλλουν ανά μήνα το 10% της σύνταξής τους στα κομματικά ταμεία της Χρυσής Αυγής.
    Ας σταματήσουν λοιπόν κάποιοι να βλέπουν τους συνταξιούχους ως πελατεία!
    Οι συντάξεις που κερδίζουν με ζεστό χρήμα της Αγοράς από το Αστικό Κράτος αποτελούν το κινητήριο καύσιμο της νεοναζιστικής μηχανής.

    Αν θέλουμε λοιπόν να ανακόψουμε τη Χρυσή Αυγή ας ανακόψουμε πρώτα της πηγές τροφοδοσίας τους!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΠΙΘΗΚΑΣ 27/09/2013 10:56:15

      ΚΑΠΗ ἡ Χρυσή Αὐγή λοιπόν!
      Πολύ μεγάλο δεῖγμα ὅμως διαθέτει ἡ ἔρευνά σου γιά τῆς πηγές χρηματοδότησης! Τό τεράστιο τῶν δύο ἀτόμων...
      Ἐγῶ πάντως,μέχρι τῶρα βλέπω μόνο στό πρωτοσέλιδο τοῦ Ριζοσπάστη σχεδόν κάθε μέρα δωρητές συνταξιούχους νά προσφέρουν στό ΚΚΕ τά εὐτελή ποσά,τῶν 1000 εὐρώ καί πάνω..
      Γι' αὐτό μερικοί παππούδες ἔχουν ξεσαλώσει καί μόλις μποῦν σέ φίσκα λεωφορεῖο φωνάζουν ''χρυσή αὐγή,ὅλοι ὄρθιοι!''...

      • GO avatar
        GO @ Κυθήριος 27/09/2013 11:24:39

        Κυθήριε, "ἐγέρθητε!" λένε οι ξεσαλωμένοι, όχι "ὅλοι ὄρθιοι".

    • arcane avatar
      arcane @ ΠΙΘΗΚΑΣ 27/09/2013 11:33:48

      Γι' αυτό κόβονται συνέχεια οι συντάξεις λοιπόν, γιά τον οικονομικό στραγγαλισμό της Χρυσής Αυγής!

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΠΙΘΗΚΑΣ 27/09/2013 11:44:06

      Τα κόμματα που είναι στην βουλή δεν χρηματοδοτούνται από το κράτος πλέον;

    • X avatar
      X @ ΠΙΘΗΚΑΣ 27/09/2013 12:55:01

      ''Τα χρήματα αγαπητοί μου η Χρυσή Αυγή τα βρίσκει από τους συνταξιούχους μέλη της.'' Πολύ καλό αστείο!! Βρε Πίθηκα, πόσο μεγάλο κακό σας έχει κάνει πια ο παππούς σας και επανέρχεστε συστηματικά γράφοντας μόνο και μόνο για για να καταφερθείτε αποκλειστικώς εναντίον των ...συνταξιούχων, ζητώντας εμμέσως πλην σαφώς την εξολοθρευσή τους ως κύριων αιτίων της καταστροφής της χώρας; Καταντά εμμονή πια η σταθερή και μόνιμη εχθρότητα που εκφράζετε. Από όπου κι αν το ξεκινήσετε, στους συνταξιούχους το καταλήγετε. Τελικά τι συνέβη; Σας αποκλήρωσε ο άτιμος; Πείτε μας ευθέως για τον καημό σας ! :-)

      • GO avatar
        GO @ X 27/09/2013 13:01:31

        Τα τρώει μέχρι cent με το μολδαβό!

        • X avatar
          X @ GO 27/09/2013 15:01:33

          Πολύ κρίμα για το έρμο το...μολδαβό (που του αξίζει κάτι καλύτερο), αλλά του κάθε Πίθηκα τελικά, δεν του πέφτει και λόγος!

    • deldio avatar
      deldio @ ΠΙΘΗΚΑΣ 28/09/2013 00:30:40

      Φίλε μίλα καλύτερα μόνο για όσα γνωρίζεις, διότι όσον αφορά στα γραφόμενά σου για τους χρηματοδότες της Χρυσής Αυγής είσαι πολύ μακριά νυχτωμένος! Ήδη ξέρουμε επίσημα πολλά από τα ονόματα των μεγαλοεπιχειρηματιών, εφοπλιστών και ιεραρχών που τους "ταϊζουν". Τί μας λες τώρα καημένε...

    • Greg avatar
      Greg @ ΠΙΘΗΚΑΣ 28/09/2013 22:54:04

      Και εμείς οι άλλοι οι μορφωμένοι με τα πτυχία και τα ΜΒΑ, ψηφίζουμε τόσα χρόνια τα σαίνια που μας έφεραν μέχρι εδώ. ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ!!!!

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/09/2013 09:02:35

    Δεν ειχε καμμια τετοια ευκαιρια.Δεν μπορει καποιος να αποναζιστικοποιηθει με τετοιο παρελθον και τοσα γραπτα κειμενα.Πρεπει να αποκηρυξει ευθεως τον παλιο εαυτο του και να δηλωσει μετανοημενος ,πραγμα που ακομη και αν το ηθελε θα εριχνε πολυ το κυρος του συμφωνα με τα ελληνικη ηθη και εθιμα οπου κανεις δεν ζηταει συγνωμη για τιποτα.
    Ο Καρατζαφερης εχασε την ευκαιρια και οχι ο Μιχαλολιακος - αυτος ηταν καμενος απο την αρχη.

  7. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 27/09/2013 09:41:48

    Σοβαρό άρθρο είναι αυτό; Ρε παιδιά μην παρασύρεστε, η Χ.Α. έχει κεφαλοποιήσει ΄
    ένα μεγάλο κομμάτι ψηφοφόρων , που από ότι φαίνεται ακόμα κι αν τους εκτελέσουν (Μιχαλολιακαίους και λοιπές περιπτώσεις) δεν επανακάμπτει στο λεγόμενο (ο Θεός να το Κάνει) συνταγματικό τόξο. Τα προβλήματα φίλε ψάλτη δεν εκλείπουν, η τρόϊκα είναι εδώ. Με επικοινωνιακές καταιγίδες οι οποίες θυμηθείτε το αν κρατήσουν για λίγο καιρό ακόμα θα αρχίσουν να έχουν αντίθετα αποτελέσματα, δεν μαλακώνει η οργή του κόσμου.

    • Seafarer avatar
      Seafarer @ Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 27/09/2013 12:01:44

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Αυτό θα πει ρεαλιοσμός...../
      και όχι μύχιες σκέψεις του πληκτρολόγιου....,

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 27/09/2013 12:02:24

      Δεν είναι και τεράστιο πρόβλημα τα αυξημένα ποσοστά.
      Η Δημοκρατία, έστω και η κουτσή, θα βρει λύση.
      Αυτό που όλοι όσοι αλληθωρίζετε προς τη ΧΑ πρέπει να έχετε σίγουρο, είναι ότι η Πολιτεία δε θα επιτρέψει σε Φασίστες να ακυρώσουν τη Δημοκρατία.
      ΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΣΟΝ.

      • akenaton avatar
        akenaton @ ΣΟΝ ΠΕΝ 27/09/2013 12:41:34

        Ακριβώς έτσι!

      • Samurai avatar
        Samurai @ ΣΟΝ ΠΕΝ 27/09/2013 15:00:53

        Αγαπητέ ΣΟΝ ΠΕΝ
        Η πολιτεία έχει επιτρέψει έκτροπα όλων των ειδών σε όλους τους τομείς και σε όλα τα κοινωνικά στρώματα.
        Η ΧΑ ίσως αποδειχθεί πολύ πιο χρήσιμη από όσο θεωρούν κάποιοι.
        Από την ιστορία και το παρελθόν δε διδαχθήκαμε σχεδόν τίποτα, ή αυτά που μάθαμε τα αλλοιώσαμε ώστε να ταιριάζουν στα γούστα μας, στην ιδεολογία μας, ή στον ωχαδερφισμό μας εάν θέλετε.
        Η ΧΑ μας έδειξε ότι το βαρέλι δεν έχει πάτο.
        Η ΧΑ μας έδειξε ότι εάν δεν αφυπνιστούμε θα τρώμε ξύλο στο δρόμο.
        Η ΧΑ μας έδειξε ότι ''προστασία'' μπορούν να προσφέρουν
        ακόμα και αποβράσματα της κοινωνίας, σε μία κοινωνία που λειτουργεί χωρίς αντισώματα.
        Η ΧΑ μας τρίβει στη μούρη τις στολές παραλλαγής λέγοντάς μας ότι βρισκόμαστε σε έκτακτη ανάγκη.
        Η ΧΑ μας ταρακουνά, μας λέει ότι πρέπει να είμαστε πιο σοβαροί, πιο προβληματισμένοι, πιο δραστήριοι, πιο συνειδητοποιημένοι, πιο επιλεκτικοί.
        Δεν πρέπει να χάσουμε αυτή την ευκαιρία.
        Οι καμπάνες δε σταμάτησαν ποτέ να ηχούν.
        Ας ανοίξουμε τα αυτιά μας.

        • Μara avatar
          Μara @ Samurai 27/09/2013 19:58:06

          Ψιλά... γράμματα Samurai.
          Δυστυχώς....

  8. Tassos avatar
    Tassos 27/09/2013 09:54:25

    Ρε παιδιά, βόμβες έβαζε για να σκοτώσει αθώους σε σινεμάδες. Σε οποιοδήποτε σύγχρονη χώρα αν το έκανε τώρα δεν νομίζω ότι θα έτρωγε λιγότερο από ισόβια. Το ελάχιστο. Δεν αλλάζουν τέτοιοι τύποι...

    • nikos avatar
      nikos @ Tassos 27/09/2013 13:42:20

      Δέν τρέχει τίποτα έναν άλλον βομβιστή τόν κάναμε πρωθηπουργό..!!

  9. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 27/09/2013 10:13:21

    Συμφωνώ με το σχόλιό σου, αλλά μπέρδεψες τους παππούδες :-)

    Ο Σόλων ο Συμπολίτης σου το είχε πει αυτό.

  10. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 27/09/2013 10:14:39

    Καθως διαβαζω τα σχολια,βλεπω στα πλαι την ενοτητα ''Δημοφιλεστερα μηνος'' .Στο συνολο ειναι δεκα αρθρα.
    Δυο για την Δεξια παραταξη,ενα για την τροικα,ενα για τη Συρια και εξι αναρτησεις για την Χρυση Αυγη..,!!
    Αυτο και μονο ειναι ικανο για να μην βιαζομαστε σε πολιτικα συμπερασματα και απονομες βραβειων

  11. νικος π. avatar
    νικος π. 27/09/2013 10:26:19

    Πιστευω οτι οσο κυριαρχει η γνωστη υπερβολη που χαρακτηριζει τα καναλια και μμε που προσβαλει τη νοημοσυνη του μεσου πολιτη τοσο πιο δυσκολα θ'αντιμετωπιστει η συμπαθεια στη ΧΑ ,σε λιγο θα παρουσιαζουν σαν ευρηματα τα κουζινομαχαιρα που εχουν στα σπιτια τους και τα λαστιχα απο τα σωβρακα σαν υλικα κατασκευης σφεντονας ,εχει χαθει το μετρο για αλλη μια φορα

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ νικος π. 27/09/2013 11:49:33

      Εδώ δείχνανε το ΑΕΡΟΒΟΛΟ m16 και δεν έλεγαν από κάτω ότι ήταν αεροβόλο, απλώς το ανέφεραν κάποια στιγμή, αλλά η εικόνα είναι αυτή που μένει... Και βέβαια τα αεροβόλα ΔΕΝ είναι παράνομα, εκτός και αν είσαι κάτω των 18...

      • nikos avatar
        nikos @ Γιώργος 27/09/2013 20:41:03

        Εγώ πάντως γιά καλό καί κακό ένα ψαροντούφεκο πού είχα στό σπίτι μου τό ξεφορτώθηκα προχθές!
        Οί εποχές είναι πονηρές.

  12. ΓΙΑΝΝΗΣ μελισσια avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ μελισσια 27/09/2013 10:30:08

    Ρε παιδια αυτος ο Μιχαλολιακος δεν εχει γυναικεια φωνη?

    • Καβαλιώτης avatar
      Καβαλιώτης @ ΓΙΑΝΝΗΣ μελισσια 27/09/2013 11:34:39

      Όχι, αυτός είναι ο Άδωνις ...

    • Μοστράδαμος avatar
      Μοστράδαμος @ ΓΙΑΝΝΗΣ μελισσια 27/09/2013 11:53:42

      Μή σου πω έχει και ουρά, την οποία επιμελώς κρύβει σε ειδικά διαμορφωμένα παντελόνια.

      • Μαστροχαλαστής avatar
        Μαστροχαλαστής @ Μοστράδαμος 27/09/2013 16:35:16

        Τα κέρατα πάντως δε γίνεται να τα κρύψει, γιατί τότε θα έπρεπε να φορέσει ...ημίψηλο.

        • Μοστράδαμος avatar
          Μοστράδαμος @ Μαστροχαλαστής 27/09/2013 18:08:54

          Τα κέρατα τα λιμάρει από καιρού εις καιρό, ώστε να μήν εξέχουν του τριχωτού της κεφαλής.

    • υδρόκερος avatar
      υδρόκερος @ ΓΙΑΝΝΗΣ μελισσια 27/09/2013 22:02:47

      άσε που μοιάζει και με αιγύπτιο μανάβη !

  13. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 27/09/2013 11:18:05

    ...τίς πηγές...

  14. perastikos avatar
    perastikos 27/09/2013 11:44:42

    Μεγάλες στιγμές είπε:
    27/09/2013 στις 10:14 am

    Αδελφέ πολύ εύστοχο το σχόλιό σου!

  15. cummulus avatar
    cummulus 27/09/2013 12:08:51

    Πίθηκε,
    ἄν κατεβεῖς λίγο ἀπό τό δένδρο, θά πάψεις νά ἔχεις τέτοια ἐλιτίστική ὀπτική για ὁλιγογράμματους καί ἀνέργους. Οί ἰδότητες αὐτές, στίς ὁποίες δίνεις σαφῶς ὑποτιμιτικό χαρακτήρα καί περιεχόμενο, θά ἐξαφανισθοῦν ἀμέσως ἄν αὐτοί, οἱ ἀγράμματοι καί ἄνεργοι, ψηφίσουν κόμμα τῆς ἀρεσκείας σου. Κατέβα λοιπόν τό γρηγορότερο ἀπό τό δένδρο σου. Ἴσως ἔτσι χαμηλώσει καί ἡ μύτη σου.

  16. cummulus avatar
    cummulus 27/09/2013 12:09:36

    "ὑποτιμητικό"

  17. man8os avatar
    man8os 27/09/2013 12:13:47

    Η ΧΑ πρεπει να περιοριστει σε ποσοστα 4-6% περνωντας τη θεση ενος διαμαρτυρομενου κομματος της ακροδεξιας στο κοινοβουλιο χωρις καμια σκεψη για μεγεθυνση η για ανατροπη του πολιτευματος.
    Κατι σαν ενα δεξιο ΚΚΕ.

    • DimDen avatar
      DimDen @ man8os 27/09/2013 14:49:44

      Το ΚΚΕ κατέντησε έτσι όπως κατέντησε γιατί τα τελευταία 35 χρόνια έβρεχε (δανεικά) λεφτά με τη σέσουλα, διορισμούς για όλους και όλα αυτά που τώρα τελείωσαν αμετάκλειτα. Τώρα εγκαθίσταται η φτώχεια και η γκετοποίηση σε συνδυασμό με την αυξανόμενη παρουσία λαθρομεταναστών. Το τι έρχεται δεν το φανταζόμαστε..

  18. A3 avatar
    A3 27/09/2013 13:13:56

    Η ΧΑ καθ' όλη τη διάρκεια της μεταπολίτευσης, ανεξαρτήτως του ποιο σκοπό πίστευαν (και πιστεύουν) οτι επιτελούσαν (/ούν) όσοι άνηκαν (/ουν) στην οργάνωση, αυτό που πραγματικά επιτέλεσε πολύ αποτελεσματικά ήταν η δαιμονοποίηση του εθνικού /πατριωτικού χώρου στην Ελλάδα. Όσοι είχαν σκοπό την αποσάρθρωση της εθνικής συνείδησης του Έλληνα, αυτό το ήξεραν πολύ καλά και το εκμεταλλεύονταν. Έτσι, καθ'όλη την εικοσαετία 1990-2010 προσωπικότητες που εκπροσωπούσαν τις εθνικιστικές αξίες με υγιή τρόπο και αφύπνιζαν συνειδήσεις (βλ. Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος, Δίκτυο, Βορίδης, Γεωργιάδης κ.ά) λοιδορούνταν, σαν φασίστες, λόγω του ότι η ΧΑ, με την εγκληματική της δράση, καπηλευόταν το χώρο.
    Αν θέλουμε, πραγματικά, να αδράξουμε την ευκαιρία και να καταφέρουμε να αναστηλωθούν οι παραδοσιακές /πατριωτικές αντιλήψεις, θα πρέπει όλοι όσοι εμφορούμαστε από αυτές να συνειδητοποιήσουμε ότι η ΧΑ μόνο κακό κάνει στο σκοπό.

  19. καπτεν avatar
    καπτεν 27/09/2013 14:40:52

    Η χρεωκοπια 2010 -2025 (τοτε η πλειοψηφια των πτυχιουχων επιστημονων θα βρισκει δουλεια με 900 ευρω σε ευλογο χρονο μετα την αποφοιτηση) ειναι η μεγαλυτερη καταστροφη μετα την Μικρασιατικη καταστροφη και την Γερμανικη Κατοχη-συμμοριτοπολεμο. Δε μπορει να περασει "ετσι". Και ο Καραμανλης και 5-6 υπουργοι του, διοικητες δεκο και τραπεζιτες (ΤΤ κα ) εχουν ευθυνες. Και βεβαια τα εκατονταδες χιλιαδες σκουπιδια της πασοκαριστερας (συνδικαλιστες, "συνταξιουχοι των 45", διοικητικοι σε ΔΕΚΟ, ΔΥ, συνεταιριστες, αναρχοαριστεροι φοιτητες, πρασινοι επιχειρηματιες, μηντιαρχες, καθηγητες, τραπεζιτες, δημοσιογραφοι, καλλιτεχνες) της μεταπολιτευσης.

  20. DimDen avatar
    DimDen 27/09/2013 14:45:43

    Αν ψάχνεις υπόκοσμο,απλα δες ποιοι κυβέρνησαν Ελλάδα τα τελευταία τριανταπέντε χρόνια.

    Έχουν νομοθετήσει το ακαταδίωκτο για τον εαυτό τους και ακόμη και όταν αποκαλύπτονται τα κλεμμένα κάνεις τους δεν πάει φυλακή.
    Τσουκάτος,Μαντέλης,Παπαντωνίου, Δούκας με εκατομμύρια στο εξωτερικό που δεν δικαιολογούνται δεν τους αγγιζει κανείς.

    Το σκοτάδι το επιβάλλουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, που ποτέ δεν έβαλαν φυλακή τους προηγούμενους παρά τις καταγγελίες όσο ήταν αντιπολίτευση. Που θάβουν και κουκουλώνουν τα σκάνδαλα ο ένας του άλλου .

  21. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 27/09/2013 15:51:53

    Κάπτεν, δεν άφησες και κανέναν, όλους τους πήρες αμπάριζα, μήπως είσαι κρυφός οπαδός του Πάγκαλου; (Όλοι μαζί τα φάγαμε)!!

  22. γιάννης αγιάννης avatar
    γιάννης αγιάννης 27/09/2013 15:54:14

    Antinews, όταν το Νοέμβριο του 09 ορισμένοι λέγαμε ότι με τα άρθρα που ανεβαίνουν θα γεμίσουμε χρυσαυγιτες, μας έσβηνες τα σχόλια. Αντί να παέι δεξιά το κόμμα πήγε ο ψηφοφόρος. Τώρα άντε ξαναφέρτε τη ΝΔ σε επίπεδα πάνω από 30%...

    • kapoios avatar
      kapoios @ γιάννης αγιάννης 27/09/2013 18:05:24

      σωστος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ γιάννης αγιάννης 27/09/2013 21:48:06

      Γιατί απευθύνεις το ερώτημα σε εμάς; Στο Μαξίμου είμαστε ή στην ΣΥγγρού;

  23. τοξο avatar
    τοξο 27/09/2013 18:06:10

    Υποθέστε ότι έρχεται και εγκαθίσταται στην κατοικία σας,αυθαίρετα,ο πρώτος σας εξάδελφος από το χωριό και σας ζητάει να τον βοηθήσετε οικονομικά ,να του βρήτε δουλειά,ενώ εσείς μόλις χάσατε την δική σας,να σας "αφαιρεί"κάποια χρήματα γιά να τα στείλει στην γυναίκα του και εσείς προσπαθείτε να απαλλαγείτε από την παρουσία του,το κάνετε γιατί είσθε ρατσιστής;Φυσικά ΟΧΙ.Αν όμως ,αντί πρώτος εξάδελφος,ήταν Αφρικανός ή Ασιάτης γιατί, κατά ΠΑΣΟΚ ΔΗΜΑΡ ΣΥΡΙΖΑ, είσαι ρατσιστής;

    • γιάννης αγιάννης avatar
      γιάννης αγιάννης @ τοξο 27/09/2013 18:45:18

      Να σας ρωτήσω αν είστε άνθρωπος ή θα σας προσβάλω? Η απάντησή μου θα ήταν πάρτε τον ξάδερφο και πηγαίνεται πίσω στο χωριό σας. Η αστυφιλία μας προξένησε όλα τα καλά. Θα είσασταν ευτυχής στο χωριό σας και δε θα είχατε να ανησυχείτε για τα κοινωνικά παρεπόμενα της παγκοσμοιοποίησης.

  24. ΝΟΥΣΙΑΣ avatar
    ΝΟΥΣΙΑΣ 27/09/2013 18:51:52

    `Η γενεαλογία της πολιτικής είναι συνεχής και γνησία κατά τους προγόνους. `Η αργία εγέννησε την πενίαν. `Η πενία έτεκε την πείναν. `Η πείνα παρήγαγε την όρεξιν. `Η όρεξις εγέννησε την αυθαιρεσίαν. `Η αυθαιρεσία εγέννησε την ληστείαν. `Η ληστεία εγέννησε την πολιτικήν. Ιδού η αυθεντική καταγωγή του τέρατος τούτου. Τότε και τώρα, πάντοτε η αυτή. Τότε διά της βίας, τώρα διά του δόλου... και διά της βίας. Πάντοτε αμετάβλητοι οι σχοινοβάται ούτοι, οι Αθίγγανοι, οι γελωτοποιοί ούτοι πίθηκοι (καλώ δε ούτω τους λεγομένους πολιτικούς). Μαύροι χαλκείς κατασκευάζοντες δεσμά διά τους λαούς εν τη βαθυζόφω σκοτία του αιωνίου εργαστηρίου των. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

  25. η Dimi avatar
    η Dimi 27/09/2013 23:39:58

    *Θα μπορούσα ν’ ανταλλάξω ολόκληρη τη τεχνολογία μου για ένα απόγευμα με τον Σωκράτη* ~Κορυφαία Αποφθέγματα και 10 Μαθήματα για τους Δημόσιους Ομιλητές από τον Στηβ Τζομπς http://mannerofspeaking.org/2013/03/05/ten-lessons-from-steve-jobs-for-public-speakers/

  26. Κώστας ,Πεύκη avatar
    Κώστας ,Πεύκη 28/09/2013 01:30:40

    Καλά μην είστε σίγουροι ότι τέλειωσε η Χ.Α. ή ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΚΚΕ ,το πολιτικό τοπίο είναι ρευστό, μικρά ή μεγάλα γεγονότα μπορούν να αλλάξουν πάλι την κατάσταση.Προς το παρόν η Ν.Δ είναι πρόσκαιρα η μεγάλη κερδισμένη.

  27. Νίκη avatar
    Νίκη 28/09/2013 05:01:21

    Η όλη υπόθεση μυρίζει μιά από τις καλύτερες μυστικές υπηρεσίες κράτους στον κόσμο!