#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/06/2011 18:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλοι στις πλατείες με ελληνικές σημαίες

Οι Αγανακτισμένοι θα απομονώσουν την Πέμπτη Φάλαγγα…




Πώς μια σύγχρονη κοινωνία, μετατρέπεται σε καζάνι εξέγερσης;

Πρώτον, όταν χάνει την εμπιστοσύνη της στα κόμματα. Όλα τα κόμματα. Αλλά ιδιαίτερα εκείνα που εξαντλούν την «παρέμβασή» τους με ασκήσεις «επαναστατικής γυμναστικής»…

Δεύτερον, όταν χάνει την εμπιστοσύνη της στα συνδικάτα. Ιδιαίτερα εκείνα που αποτελούν γραφειοκρατικά παραρτήματα των κομμάτων και «ιμάντες μεταβίβασης» της κομματικής «γραμμής».

Τρίτον, όταν νιώθει Απελπισία για το σήμερα.

Τέταρτον, όταν ξεπερνά το φόβο.

Πέμπτον, όταν βρει τρόπους να κινητοποιηθεί και να ενωθεί, πέρα από τα κομματικά μπλοκ.

Έκτον, όταν βρει ένα αίτημα να την ενώνει. Και μια πολιτική προοπτική, που να μπορεί να την εκφράσει.

Η σημερινή ελληνική κοινωνία, ξεπέρασε τις κομματικές κινητοποιήσεις του παρελθόντος. Ξεπέρασε τα κομματικά μπλοκ.

Ξέθαψε από τα σεντούκια τη γαλανόλευκη, που ενώνει και εμψυχώνει το λαό σε αγώνες Ελευθερίας.

Και τότε άρχισε να συσσωρεύεται δυναμικό διαμαρτυρίας στις πλατείες της χώρας.

Ξεπέρασε και το φόβο! Πέρσι στις αρχές Μαϊου, μια μεγάλη διαδήλωση της ΓΣΕΕ την «καπέλωσαν» οι γνωστοί επαγγελματίες προβοκάτορες κουκουλοφόροι.

Το αποτέλεσμα ήταν να κάψουν ζωντανά πέντε άτομα στη Marfin! Κι από τότε να μη γίνει καμιά κινητοποίηση της προκοπής…

Τότε κυριάρχησε ο φόβος.

Τώρα, όμως, ξεπερνιέται

Αύριο κάποιοι θα προσπαθήσουν να επαναφέρουν το φόβο.

Με ταραχές και έκτροπα που ήδη προωθούν και οργανώνουν.

Τα προετοιμάζουν όλες τις προηγούμενες μέρες.

Και κάποια στιγμή θα εκδηλωθούν…

Στόχος να χυθεί αίμα! Να φοβηθούν οι πολλοί. Να μείνουν οι λίγοι, γνωστοί-άγνωστοι. Και το «κίνημα» να τελειώσει, όχι απλώς «άδοξα», αλλά δραματικά.

Όσο το κίνημα της πλατείας διατηρεί τον Ειρηνικό του χαρακτήρα, όσο παραμένει ενωμένο και μαζικό, τόσο θα δυναμώνει.

Αν χάσει τον ενωτικό του χαρακτήρα, αν λίγοι το εκτρέψουν, τότε θα ακυρωθεί. Αυτό θέλουν να κάνουν. Να το ακυρώσουν…

Να το μετατρέψουν σε «πυροτέχνημα μέσα στη νύχτα».

Ενώ πάει να γίνει «ατμομηχανή» που θα σύρει τη χώρα από τα σκοτάδια.

Να το μετατρέψουν σε σημείο «στιγμιαίας εκτόνωσης» της λαϊκής οργής.

Ενώ μπορεί να γίνει μοχλός ειρηνικής ανατροπής ενός ανελεύθερου καθεστώτος.

Απομονώστε τα γκρουπούσκουλα! Διώξτε τα από τις γραμμές σας. Πριν διώξουν εκείνα τον κόσμο από τις πλατείες.



Εσείς, οι «αγανακτισμένοι» μπορείτε να απελευθερώσετε τη δυναμική της κοινωνίας. Μη παγιδευτείτε στις ασυναρτησίες κάθε επαγγελματία «επαναστάτη χωρίς αιτία».

Κάντε το επόμενο βήμα: Βρέστε το στόχο που μπορεί να σας συσπειρώσει και να σας κάνει ανίκητους: το ίδιο το Μνημόνιο κι αυτούς που το στήριξαν!

Δεν υπάρχει ενότητα αγώνα χωρίς κοινό στόχο που αποδέχονται όσο γίνεται περισσότεροι…

Η κυβέρνηση Παπανδρέου μας παρέδωσε στην «Παγκόσμια διακυβέρνηση»

Η Ελληνική Οικονομία δεν ήταν στα καλά της το 2009, αλλά οι διεθνείς αγορές τη δάνειζαν άνετα ακόμα. Γι’ αυτό βάλθηκε να τη διασύρει…

Κανένας άλλος Πρωθυπουργός δεν διέσυρε τη χώρα του ως «Τιτανικό». Και το λαό του ως «διεφθαρμένο».

Αλλά και κανείς άλλος δεν διακήρυσσε «θέλουμε διεθνή διακυβέρνηση και τη θέλουμε τώρα»!

Και για κανένα άλλο δεν αποκαλύφθηκε ότι βρισκόταν σε διαπραγματεύσεις με τον Πρόεδρο του ΔΝΤ πριν καν υπάρξει πρόβλημα δανεισμού της χώρας του!

Μέχρι που τελικά μας πέταξαν από τις αγορές…

Και δεν φτάνει που μας παρέδωσε χειροπόδαρα δεμένους στην Τρόϊκα, φρόντισε να ψηφίσει και νόμο για την Ιθαγένεια των μεταναστών, που δεν υπάρχει πουθενά αλλού στην Ευρώπη.

Και να καταστήσει την Ελλάδα «μαγνήτη» προσέλκυσης λαθρομεταναστών, όταν όλες οι άλλες χώρες – ευρωπαϊκές και μη - έκλιναν σιγά-σιγά τις πόρτες στους ξένους μετανάστες.

Δίπλα σας, ανάμεσά σας, στις πλατείες, υπάρχουν ακραίες ομάδες που θέλουν να νομιμοποιήσουμε όλους τους λαθρομετανάστες!

Απομονώστε τους! Αυτοί δεν είναι «αγανακτισμένοι»…

Είναι Πέμπτη φάλαγγα!

Υπάρχουν ακόμα άλλοι – αντίθετοι – που δαιμονοποιούν τους λαθρομετανάστες για να επιβάλουν τις δικές τους ακρότητες. Απομονώστε τους κι αυτούς! Δεν είναι «πατριώτες». Είναι τυφλοί φανατικοί. Ακραίοι κι επικίνδυνοι

Ο πραγματικός πατριωτισμός δεν δημιουργεί μισαλλοδοξία. Σφυρηλατεί  Ενότητα. Δεν ανεμίζει τη σημαία για να διασπά. Αλλά για να ενώνει.

Πραγματικός πατριωτισμός είναι να ενωθείτε εναντίον αυτών που έφεραν το Μνημόνιο και το στήριξαν. Αυτών που εξακολουθούν να το στηρίζουν. Αυτών που προσπαθούν να σας διασπάσουν και να σας δυσφημίσουν.

Αυτών που επιχειρούν να σας χειραγωγήσουν.

Αν καταφέρετε να συσπειρωθείτε εναντίον τους, θα νικήσετε περισσότερα απ’ ότι ονειρεύεστε και ευκολότερα απ’ όσο φαντάζεστε: Θα θεμελιώσετε μια Νέα Ελλάδα. Και μια νέα Μεταπολίτευση

Φτάνει να νικήσετε την Πέμπτη φάλαγγα.

 

Εκείνο που ωθεί τους ανθρώπους κατά εκατοντάδες χιλιάδες στις πλατείες είναι η απελπισία τους.

Η κυβέρνηση και οι υποστηρικτές του Μνημονίου δημιουργούν απελπισία.

Διάφορα «γρουπούσκουλα» εγκάθετων προσπαθούν να εκμεταλλευτούν αυτή την απελπισία, για να διαλύσουν το κίνημα.

Βρέστε εκείνα τα δύο που μετατρέπουν την αγανάκτηση σε ακατανίκητη δύναμη ανατροπής: Κοινό στόχο και προοπτική νίκης.

Και διώξτε της Πέμπτη φάλαγγα από τις γραμμές σας.

Σήμερα, πριν είναι αργά…

ΝΖ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 04/06/2011 12:15:56

    oχι Διεθνη Διακυβερνηση,αλλα Παγκοσμια Διακυβερνηση,μηπως να το αλλαζατε;

    • factorx avatar
      factorx @ anonymous 04/06/2011 12:22:56

      σωστό

  2. blue nile avatar
    blue nile 04/06/2011 12:28:08

    ,,,,μπράβο...

  3. Απορία avatar
    Απορία 04/06/2011 12:34:24

    Και επιτέλους σκληρή αντιπολίτευση.
    Δεν μπορεί να βγαίνει στη φόρα:

    1) Ότι ο πάγκαλος έχει προυπολογισμό κινητών για το γραφείο του γύρω στα 50 χιλιάρικα και να βγαίνει στη φόρα ότι κάποιος εκεί μέσα έχει μισθό γύρω στα 160 χιλιάρικα ετησίως.

    2) Ότι πρώην βουλευτής του ΠΑΣΟΚ λέει ότι έχουν ανοίξει 8000 "μιλητές" χωρίς ΑΣΕΠ θέσεις δημοσίου.

    3) Ότι ο πρωθυπουργός εν μέσω οικονομικής κρίσης ξοδεύει σχεδόν ένα χιλιάρικο για να φάει σούσι σε βόλτα του στο Λονδίνο και ότι βάζει το πρωθυπουργικό αεροπλάνο να ταξιδέψει άδειο για να πάρει την αυτού μεγαλειότητά του μετά το δείπνο πίσω στην Αθήνα.

    και να μην έχουν ήδη γυρίσει τα καθίσματα ανάποδα μέσα στη βουλή.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Απορία 04/06/2011 14:21:56

      +1000! Μιλήστε, πείτε κάτι πια.

  4. Ειλωτας avatar
    Ειλωτας 04/06/2011 12:36:39

    Ποιος ειδε κρατος λιγοστο
    σ ολη τη γη μοναδικο
    εκατο να ξοδευει
    και πενηντα να μαζευει
    ......
    ......
    Δυστυχια σου Ελλας
    με τα τεκνα που γεννας
    Ω Ελλας ηρωων χωρα
    τι γαιδαρους βγαζεις τωρα?

    Γεωρ Σουρης 1853-1919

    • trian avatar
      trian @ Ειλωτας 08/06/2011 18:59:53

      Πιο επίκαιρος από ποτέ.....

  5. man8os avatar
    man8os 04/06/2011 12:40:44

    Τι κανουν οι βουλευτες της αντιπολιτευσης μεσα στη βουλη?

    • factorx avatar
      factorx @ man8os 04/06/2011 12:43:52

      Σου αρέσουν οι hard sex απαντήσεις μου φαίνεται...γίνεσαι βιτσιόζος

  6. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 12:45:38

    Είναι μικρός ακόμα

  7. anonymous avatar
    anonymous 04/06/2011 12:49:05

    πολυ δυνατο αυτο το πλανο μπροστα στη βουλη με το τεραστιο Οχι στη Παγκοσμια Διακυβερνηση

    λειπει ακομα ενα τεραστιο 'η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες' η παρομοιο με μπλε χρωματα,πρεπει να υπαρχει αυριο τετοιο,αφου η Ελλαδα ξεπουλιεται,αφου Ελληνικο ειναι το ζητημα

    οι καπελωματιες ειναι ετοιμοι να εγκαταστησουν τα γνωστα θλιβερα τραπεζακια με τη πραματεια μπροστα στη Βουλη και να ανεβασουν στη πανω πλατεια μεγαλο πανω που θα διαφημιζει το διεθνιστικο-αναρχο-αριστεριστικο κομμα-προβια που νομιζουν οτι θα καπελωσει 10 εκ. Ελληνες,το real democracy gr...

    αυτο γραφει η αποφαση της χθεσινης συνελευσης της κατω πλατειας που αναρτηθηκε στο διαδικτυο

    • drider avatar
      drider @ anonymous 04/06/2011 13:26:58

      Ορμώμενος από τη φράση σου "η Ελλαδα ανηκει στους Ελληνες", πιστεύω ότι
      μοιραία θα επιστρέψουμε και στο ερώτημα "που ανήκουμε;"

      h**p://www.youtube.com/watch?v=OMWOKw78oUs

      • anonymous avatar
        anonymous @ drider 04/06/2011 13:47:46

        παπατζιδισμος: η καταρα του Ελληνικου εθνους
        h**p://clubs.pathfinder.gr/pasokkateleth/357693

        • drider avatar
          drider @ anonymous 04/06/2011 14:22:47

          Καμία άποψη επί τους ερωτήματος; Αυτό το ερώτημα δεν πρέπει να απαντηθεί από όλους μας, αν θέλουμε να ελπίζουμε ότι θα κάνουμε ένα βήμα μπροστά από τη σημερινή άθλια κατάσταση;

          Κάτι μου λέει ότι οι προκάτ απαντήσεις του στυλ - μην ανησυχείτε, εμείς ξέρουμε καλύτερα από εσάς - ή του στυλ - εμείς θα σώσουμε την Ελλάδα -, νομίζω ότι πλέον δεν είναι ποια αρκετές ούτε πείθουν κανέναν...

  8. man8os avatar
    man8os 04/06/2011 13:09:31

    Δε βλεπω να κανουν κατι Φακτορα. Ηθελα να γινετε περισσοτερη κριτικη. Ισως να χρησιμοποιουν και σκληρες εκφρασεις. Μεχρι στιγμης μονο του βλεπω τον Τσιπρα και τον Σαμαρα να το παλευουν.

    • trans avatar
      trans @ man8os 04/06/2011 16:28:10

      Κάτσε να δούμε, γιατί όλα αλλάζουν κάθε λίγο

  9. Γιάννης Κ. avatar
    Γιάννης Κ. 04/06/2011 13:11:59

    Το παιχνίδι είναι καλά στημένο. Ας μην αυταπατώμεθα:
    Όσοι βγαίνουμε στους δρόμους θα γυρίζαμε ευχαρίστως στα σπίτια μας εάν ακυρώνονταν οι περικοπές σε μισθούς και συντάξεις.
    Ας κάνουμε λίγο υπομονή και θα διαπιστώσουμε την ποιότητα της εξέγερσης. Στις επόμενες εκλογές (που δεν θα αργήσουν) :
    Οι πολιτικοί που σήμερα καθυβρίζονται και γιαουρτώνονται θα ψηφιστούν μετά μανίας.
    Και μετά :
    Οι κομματικοί μηχανισμοί θα ετοιμάσουν την επόμενη γενιά ημιμαθών που θα κληθούν να σώσουν την πατρίδα.
    Οι δημοσιογράφοι θα (ξανα) αλλάξουν τροπάριο και θα συνεχίσουν να δικαιολογούν τα αδικαιολόγητα.
    Το κάθε λογής κατεστημένο (οικονομικό, πολιτικό, εκκλησιαστικό, καλλιτεχνικό κ.λπ.κ.λπ.) θα συνεχίσει απερίσπαστο το ατέλειωτο γεύμα του.

    Αληθινή επανάσταση γίνεται μόνο με θυσίες, με επιλογές που έχουν προσωπικό κόστος.
    Όταν ο καθένας μας δεν θα κοιτάει το ατομικό του συμφέρον, αλλά το γενικό, αυτή θα είναι η πραγματική επανάσταση.
    Θα μου πείτε, αυτό παραμένει ζητούμενο από την εποχή του Στρατηγού Μακρυγιάννη.
    Οπότε, αντιλαμβάνεστε τι μας περιμένει...

    • dimitris hamenos avatar
      dimitris hamenos @ Γιάννης Κ. 04/06/2011 16:02:25

      Κατα πασα πιθανοτητα αυτο θα γινει αδερφε αλλα εγω θα συνεχισω να προσπαθω, καθε μερα και πιο πολυ, εστω και μονο για τη συνειδηση μου.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Γιάννης Κ. 04/06/2011 16:45:20

      όλα αλλάζουν αν επιμείνουμε η πολίτική να παράγεται από τα χαμηλά (εμάς) και να στοχεύει στα ψηλά, κι όχι το αντίστροφο. Δύσκολο, αλλά κάπως ξεκινάει. Μεγάλο στοίχημα.

  10. Orestios avatar
    Orestios 04/06/2011 13:45:37

    Τα σπάει!!!!
    Ο Σοσιαλισμός είναι ευτυχία
    h--p://www.youtube.com/watch?v=Rb5E-qCQR7Q&feature=player_embedded

    Καμμία κουβέντα για ανεργία, καταβαράθρωση εισοδημάτων και βιοτικού επιπέδου, απώλεια εθνικής κυριαρχίας και πόσα άλλα.
    Στόχος μόνο τα λεφτά.

  11. A.M. avatar
    A.M. 04/06/2011 13:55:03

    Μήπως πολύ απλά πρέπει να σαπίζουμε στο ξύλο ΟΠΟΙΟΝΔΉΠΟΤΕ προσπαθεί ή προσπαθήσει να καπελώσει την αγανάκτηση και την διαμαρτυρία των Ελλήνων για πάρτη του;

    Πολύ ξύλο έχουν φάει απ τα αριστερίζοντα φασιστόσκυλα όποιοι τόλμησαν να αρθρώσουν έστω και μία διαφορετική άποψη στις διάφορες «συνελεύσεις» που ήλεγχε και ελέγχει αυτή η θλιβερή μειοψηφία.

    Δεν είναι καιρός να γευτούν και αυτά τα φασιστόσκυλα λίγη απ την δική τους «καλή διαγωγή» που επιδεικνύουν προς οποιονδήποτε διαφωνεί μαζί τους;

    Ειρηνικά πάντα!
    Έχω δεί και ξυλοδαρμούς σε συγκεντρώσεις για την ...Ειρήνη!!!!
    Απ τους ειρηνόφιλους!
    «Ειρηνικοί» ξυλοδαρμοί προς όποιον τολμούσε να εκφέρει διαφορετική άποψη.

    Μέσα στα πλαίσια της ειρηνικής αντίδρασης και αγανάκτησης ... ας τσακίσουμε όποιο επίδοξο μαντρόσκυλο προσπαθήσει να μας γαυγίσει!

    Ειρηνικά πάντα!

  12. drider avatar
    drider 04/06/2011 14:27:21

    Εσύ και ο Βαν Νταμ... Αλήθεια, για λογαριασμό ποίου φιλοδοξείτε να ξυλοφορτώσετε κόσμο;

    τραμπούκος: Η σημασία με την οποία χρησιμοποιείται η λέξη προέρχεται από μια μάρκα πούρων Αβάνας, τα trabucos, τα οποία ορισμένοι πολιτικοί συνήθιζαν να δίνουν ως αμοιβή στους πλέον ζωηρούς και «δραστήριους» οπαδούς τους ή προσφέρονταν στα πολιτικά σαλόνια σε εκείνους που πουλούσαν την ψήφο τους.

    • A.M. avatar
      A.M. @ drider 04/06/2011 15:50:47

      Εκτός από απρόσεχτο - δεν διαβάζεις με προσοχή τα όσα γράφω - σε βρίσκω και αμόρφωτο!!!

      Αγαπητέ μου.. μα εγώ είμαι ο Βαν Ντάμ!
      Δεν ξέρεις ότι ο Βαν Ντάμ είναι Έλληνας και κατάγεται απ τον Σείριο;;;
      Έλεος με τόση αμορφωσιά δλδ.. έλεος!

      Τους τραμπούκους των κομμάτων και κάθε παρακομματικής οργάνωσης που προσπαθούν να καπελώσουν την ΕΛΕΎΘΕΡΗ ΚΑΙ ΑΚΗΔΕΜΌΝΕΥΤΗ διαμαρτυρία των ΕΛΛΉΝΩΝ πολιτών προτείνω να ξυλοφορτώσουμε!
      Εάν και εφόσον προσπαθήσουν να το παίξουνε νταβατζήδες της διαμαρτυρίας εννοείται.
      Εάν κάτσουν στ' αυγά τους κανένα πρόβλημα!
      Μπορούν να το παίζουν ότι κόμμα θέλουν και όση αναρχία γουστάρουν.
      Νταβατζηλήκι όμως δεν έχει!

      Και τώρα όσο για τον λογιαριασμό ποιού θα ενεργήσουμε....
      Για λογαριασμό της ΕΛΕΎΘΕΡΗΣ και ΑΚΗΔΕΜΌΝΕΥΤΗΣ έκφρασης διαμαρτυρίας των Ελλήνων!
      Κοινώς, για λογιαριασμός της πάρτης μας!

      Εδώ ο άλλος χτές μας έγραφε ότι η .. Συνέλευση αποφάσισε να γίνονται μαθήματα για τους λαθρομετανάστες!!!
      Έλεος!

      Ποιά συνέλευση;
      Ποιός την διοργάνωσε;
      Πότε;
      Πόσες μέρες πρίν ενημέρωσε τον κόσμο ότι θα γίνει συνέλευση;
      Πόσοι απ όσους κατεβαίνουν στο Σύνταγμα συμμετείχαν; (ρητορική η ερώτηση προφανώς!)
      Ποιός έθεσε προτάσεις προς συζήτηση;
      Πόσοι ψήφισαν υπέρ και πόσοι κατά και για ποιά πρόταση;
      κ.ο.κ...

      Γνωρίζω καμμιά τριανταριά ανθρώπους που κατεβαίνουν κάθε μέρα Σύνταγμα και κανένας δεν συμμετείχε σε καμμία συνέλευση.

      @@ καπαμά!

      Μαζεύτηκε το σκυλολόι μεταξύ τους - τρείς και ο κούκος δλδ - έκαναν μια «συνέλευση» του κ@λου και μετά μας ανακοίνωσαν ότι η «συνέλευση» αποφάσισε να γίνονται μαθήματα σε μετανάστες!
      Και ούτε λίγο ούτε πολύ προσπάθησε να μας πεί ότι ο κόσμος κατεβαίνει στο Σύνταγμα για τα δικαιώματα των λαθρομεταναστών!!!
      Ξανα-έλεος!!
      Εδώ στα νοσοκομεία δέχονται τζάμπα τους λαθρομετανάστες και διώχνουν τους Έλληνες!!!
      Καταλαβαίνετε που φτάσαμε;

      Εν ολίγοις...
      οι ΈΛΛΗΝΕΣ - και όχι οι λαθρό - κατεβαίνουμε στο Σύνταγμα και κατεβαίνουμε για να διεκδικήσουμε την Ελλάδα ΜΑΣ! απ το ΔΝΤ, απ την τρόικα, απ τους εντόπιους ξεπουλημένους, απ τους υπαλληλίσκους του Σόρος και απ τους πάσης φύσεως αλλοδαπούς που έχουν καταντήσει την χώρα ουρητήριο.

      Και νταβατζηλήκι σε αυτές τις εκδηλώσεις αγανάκτησης των ΕΛΛΉΝΩΝ δεν θα περάσει.
      Με κανέναν τρόπο!
      Και όποιος προσπαθήσει μάλλον αυτή την φορά θα το μετανοιώσει.

      • drider avatar
        drider @ A.M. 04/06/2011 18:15:00

        @ΑΜ: "Για λογαριασμό της ΕΛΕΎΘΕΡΗΣ και ΑΚΗΔΕΜΌΝΕΥΤΗΣ έκφρασης διαμαρτυρίας των Ελλήνων!"

        Τους ρώτησες αν θέλουν να απολαύσουν τις "ευγενικές" σου υπηρεσίες που τόσο πρόθυμα θέλεις να προσφέρεις;
        Τί το παίζεις; "Προστάτης";

        @ΚΜ: όχι δεν είμαι ο Κάποιος. Τί έγινε, σας έλειψε;

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ drider 04/06/2011 18:35:52

          Δρίδερ, άδεια από το Συριζαριό κανένας Έλληνας δεν θα ζητήσει για τίποτα.

          • drider avatar
            drider @ ΚΜ 04/06/2011 19:00:06

            Οι βιοπραγίες δεν δίνουν λύση σε κανένα πρόβλημα. Η κοινή λογική λέει ότι αν δημιουργήτω κάποιο πρόβλημα στην πλατεία, αυτό θα έδινε μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία στην κυβέρνηση να διαλύσει-τρομοκρατήσει τον κόσμο.

            Αυτό θέλετε; Να δώσετε τελικά άλωθι στην κυβέρνηση; Λίγο πιο οξυμένο πολιτικό κριτήριο δεν θα έβλαπτε...

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ drider 04/06/2011 20:39:29

            Δηλαδή, άν γίνει καμιά στραβή, δεν θα φταίνε οι καπελωματίες αριστεροί αλλά ο λαός που δεν αποδέχεται το καπέλωμα που επιχειρούνε ε;

            Ενδιαφέρουσα οπτική και 100% αριστερή.

          • drider avatar
            drider @ drider 05/06/2011 12:04:15

            Όχι, πιο ενδιαφέρουσα οπτική είναι η δικιά σου, που λέει ότι οι αριστεροί δεν ανήκουν στο λαό.

            Να χαιρόμαστε λοιπόν το όραμα σου για μια "δημοκρατία" με αποκλεισμένο ένα μέρος του λαού. Επιστροφή ολοταχώς στο "τάξη και ασφάλεια" και στην αντιμετώπιση του "κομουνιστικού κινδύνου".

            Για κάτσε, κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά. Τα λέγανε κάποιοι συνταγματάρχες που κήρυξαν "επανάσταση".

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ drider 05/06/2011 21:15:14

            Ίσα κι όμοια λοιπόν το 3% με το 100%-3%; Να δεις πώς το λένε αυτό... ά, το θυμήθηκα: εκ των ών ουκ άνευ στην αριστερά.

            ΥΓ: Στα χαρτιά ανήκετε στο λαό. De facto όμως, φέρεστε ως εθνική μειονότητα, όλοι εσείς οι φυλομεταβατικοί διαθνιστούληδες...

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ drider 05/06/2011 21:16:01

            «Ολιγαρχία», φυσικά ήταν η απάντηση.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ drider 04/06/2011 16:22:41

      Εσύ τί καρφώνεσαι; Η αλλαγή του Σάποιου είσαι;

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ΚΜ 04/06/2011 16:23:25

        (Στον drider πήγαινε.)

  13. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 04/06/2011 14:38:41

    Η Πέμπτη Φάλλαγγα ήταν και είναι το παστοκ και ιδικότερα η οικογένοια ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ

  14. Γιάννης Χριστόπουλος avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος 04/06/2011 14:42:38

    ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΕ ΜΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ - ΑΠΟΜΟΝΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΚΡΑΙΕΣ ΜΕΙΟΨΗΦΙΕΣ ΤΟΥ ΔΙΧΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ - ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ - ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ, ΕΙΡΗΝΙΚΑ, ΜΑΖΙΚΑ, ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΑ, ΑΚΑΠΕΛΩΤΑ, ΔΙΑΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ, ΤΟΥ ΧΡΕΩΚΟΠΗΜΕΝΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ & ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ.

  15. spiros avatar
    spiros 04/06/2011 14:43:31

    Θέλω να ενώσω την φωνή μου με την δική σου. Μόνο ΕΛΛΑΔΑ έχουμε μέσα μας ως αγανακτισμένοι. Αποβάλλουμε τα κόμματα και την βία . Είναι ώρα ΕΛΛΑΔΑΣ!

  16. Ήρεμος avatar
    Ήρεμος 04/06/2011 14:56:31

    Αν ακούσετε ή διαβάσετε τις δικαιολογίες των αυτοαποκαλούμενων "αναρχικών" (στην πραγματικότητα παρακρατικών), σχετικά με την ανάρτηση ελληνικών σημαιών στις συγκεντρώσεις, θα καταλάβετε το πόσο γραφικοί, επικίνδυνοι και φασίστες είναι.
    ΥΓ: Αληθεύει, ότι στη Θεσσαλονίκη, υπάρχει απόφαση συνέλευσης των αγανακτισμένων, για απαγόρευση των ελληνικών σημαιών, με το πρόσχημα της μη κομματικοποίησης των συγκεντρώσεων?

    • A.M. avatar
      A.M. @ Ήρεμος 04/06/2011 15:54:27

      Η Ελληνική Σημαία δεν δείχνει κομματικοποίηση.
      Ακριβώς το αντίθετο!
      Ελληνοποίηση της διαμαρτυρίας δείχνει!
      Και αυτό ενοχλεί προφανώς τους γνωστούς παγκοσμιοτσανακογλύφτες.

    • drider avatar
      drider @ Ήρεμος 04/06/2011 18:16:33

      +1000

    • Ήρεμος avatar
      Ήρεμος @ Ήρεμος 04/06/2011 18:46:47

      ????

  17. giorgos avatar
    giorgos 04/06/2011 14:58:33

    ΟΛΟΙ ΣΤΙΣ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΟΥΜΕ ΕΙΡΗΝΙΚΑ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΑΣ : http://greek-square.blogspot.com/

  18. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 04/06/2011 14:59:33

    Οχι τίποτα άλλο φίλοι μου , αλλά στο ΠΑΣΤΟΚ μιλούν για λογικά μέτρα. Τη λογική αυτοί οι τύποι την αγόρασαν στο μοναστηράκι όπως κάποτε ή στη Βουκουρεστίου και στα Ανάκτορα ; Τι λες ΟΛΓΑ;

  19. Enzo avatar
    Enzo 04/06/2011 15:03:42

    καπου διαβασα οτι στις 6 το απογευμα θα περασει απο το συνταγμα και το gay parade με τα αρματα του. αγανακτισμενοι ειναι και αυτοι?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Enzo 04/06/2011 16:32:39

      κακιασμένοι!

    • anonymous avatar
      anonymous @ Enzo 04/06/2011 17:30:19

      Τούε στέλνει το ΠΑΣΟΚ για αντίπραξη, όλες οι κυρίες εκεί είναι

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Enzo 04/06/2011 19:39:59

      Φυσικά και είναι αγανακτισμένοι, μετά την κατάργησή της από τις λίστες συνταγογραφούμενων σκευασμάτων, η βαζελίνη θα περάσει και στον υψηλό συντελεστή ΦΠΑ!

      • rally monkey avatar
        rally monkey @ TopGunZ 04/06/2011 22:53:12

        ενημερωμένον σε βλεπω ...

  20. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 04/06/2011 15:05:08

    "O πρωθυπουργός εν μέσω οικονομικής κρίσης ξοδεύει σχεδόν ένα χιλιάρικο για να φάει σούσι σε βόλτα του στο Λονδίνο και ότι βάζει το πρωθυπουργικό αεροπλάνο να ταξιδέψει άδειο για να πάρει την αυτού μεγαλειότητά του μετά το δείπνο πίσω στην Αθήνα". (Βλ. παραπάνω). Για να δεί και την κόρη...Ήταν και η Άντα λένε μαζί...
    Είν' αλήθεια; Λίγες ώρες προτού πουλήσει τη χώρα στο Λουξεμβούργο! Γιατί αν είν' αλήθεια, είμαστε εμείς για κρέμασμα και όχι αυτός...

  21. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 04/06/2011 15:09:49

    Ήρθε η ώρα για πανεθνικό ξεσηκωμό! Δεν υπάρχουν πια δικαιολογίες, για κανέναν και καμία μας! Ναι, είμαστε επαναστάτες με αιτία!
    Μας έκλεψαν τη χαρά να δούμε τα παιδιά μας καλύτερα από εμάς, ευτέλισαν τη ζωή που μας απόμεινε, μας έθιξαν την εθνική μας αξιοπρέπεια, καιρός να μας βρίσκουν μπροστά τους καθημερινά μέχρι να φύγουν. Ενωμένους σε ό, τι μας ενώνει και μας ενώνει αυτή η Πατρίδα, η πανέμορφη μα η άτυχη κατά καιρούς.
    Τους εντολοδόχους σύγχρονους εφιάλτες , μνημονιακούς-πρόθυμους και εξαπτέρυγα, γνωστούς και μη εξαιρετέους, ένα πράγμα τους τρομάζει:
    Το πλήθος των ανθρώπων που κρατούν μόνον την ελληνική σημαία. Γιατί έτσι και μόνον έτσι εμπεδώνουν, πως η αντίσταση αυτή ξέφυγε από τα χρωματιστά κουτάκια και είναι πλέον καθολική. Και μόνον έτσι θα έρθει πιο κοντά η νύχτα που θα φύγουν και θα καθαρίσει ο τόπος. Αυτή η νύχτα θα είναι η πιο λαμπερή κι ας είναι και αφέγγαρη.

  22. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 04/06/2011 15:37:09

    I can see clearly now!!!!!!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=XtiXiYMS86U

  23. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 04/06/2011 15:41:28

    ΑΣ'ΤΕΣ ΝΑ ΚΥΜΑΤΙΖΟΥΝΕ
    http://www.youtube.com/watch?v=KjA-SquAqmw&feature=related

  24. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 04/06/2011 15:43:06

    NA ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΡΗΝΙΚΟΙ . ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΑ.
    ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ,ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ
    ΤΙΠΟΤΑ(ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ).
    ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕΒΟΜΕΝΟΙ
    ΤΟ ΑΚΟΜΜΑΤΙΣΤΟ (ΟΧΙ ΑΠΟΛΙΤΙΚ) ΤΩΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΩΝ ΚΑΙ
    ΜΟΝΟ ΑΝ ΜΑΣ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΘΕΣΟΥΜΕ ΕΥΘΑΡΣΩΣ ΤΙΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΕΣ
    ΜΑΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.
    ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΜΕΤΡΙΟΠΑΘΕΙΑ,ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΚΟΙΝΟ ΑΓΩΝΑ.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 04/06/2011 18:17:20

      Συμφωνούμε Άγιε, ναι ειρηνικοί μα και υποψιασμένοι και σε διαρκή επαγρύπνηση! Οι τρομοκρατημένοι θα επιστρατεύσουν και πεμπτοφαλαγγίτες και δούρειους ίππους. Είναι αδίστακτοι και το άθλημα το κατέχουν καλά!

  25. Ένας avatar
    Ένας 04/06/2011 16:03:01

    Το έχω ακούσει κι εγώ αυτό. Προφανώς το κόλπο των συνελεύσεων το έχουν σκαρφιστεί αυτοί και περνάν ό,τι θέλουν. Όχι που δε θα το κάναν.

    Το καταλαβαίνεις και από ορισμένους "αμεσοδημοκράτες" εδώ μέσα που σου λεν το φαρισαϊκό "μα αν έχεις κάτι να προτείνεις έλα και πες το στη συνέλευση".

    Πια συνέλευση ρε μ@λ@κες; Που τις στήσατε εκεί για να περάσετε τις ιδεοληψίες σας και όταν ακουστεί μια άλλη γνώμη την καταπνίγεται αμεσοδημοκρατικά.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Ένας 04/06/2011 16:27:33

      Φίλε, ελπίζω να μην τους περάσει. Εκμεταλλεύονται το γεγονός ότι αρκετοί δεν έχουν διατελέσει φοιτητές ή δεν γνωρίζουν τα τερτίπια των αριστεριστών.

      Καμία αποδοχή σε δήθεν «συνελεύσεις»!

      Κανένας σεβασμός στις δήθεν «αποφάσεις» τους!

      Σημαίες όλοι για να μην μπορούν να κρυφτούνε!

      • Απολλώνιος avatar
        Απολλώνιος @ ΚΜ 04/06/2011 19:33:16

        +1.000.000

  26. dimitris hamenos avatar
    dimitris hamenos 04/06/2011 16:18:44

    Φιλοι μου, οι επομενες ημερες θα ειναι κρισιμες για την εξελιξη του αγωνα και κατα συνεπεια του μελλοντος της πατριδας. Πρεπει να προστατευσουμε τον ειρηνικο χαρακτηρα των συγκεντρωσεων. Το συστημα εχει θορυβηθει και δεν αποκλειεται να προβει σε σπασμοδικες κινησεις. Γρηγορειτε!

  27. sintonistis avatar
    sintonistis 04/06/2011 16:42:10

    οχι αγανακτισμενοι πλεον...... ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ για ολα.

  28. sintonistis avatar
    sintonistis 04/06/2011 16:45:45

    ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΟΙ χωρις εισαγωγικα

  29. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 04/06/2011 17:08:26

    To καλυτερο συνθημα ηταν στο πανω που εγραφε ΟΧΙ ΣΤΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
    Μην ξεχνατε οτι ο ιδιος ανθρωπος,ο Παπανδρεου που υπεγραψε το μνημονιο υπεγραψε το Δουβλινο ΙΙ που εκανε την Ελλαδα αποθηκη λαθρομεταναστων.

  30. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 04/06/2011 17:22:57

    "Δίπλα σας, ανάμεσά σας, στις πλατείες, υπάρχουν ακραίες ομάδες που θέλουν να νομιμοποιήσουμε όλους τους λαθρομετανάστες! "

    Αυτοί βρίσκονται και στο σύνταγμα. Έχουν στήσει πάγκο και μαζεύουν υπογραφές για τηυ νομιμοποίηση όλων των μεταναστών
    Χτες ένα από τα θέματα που μπήκαν ήταν και οι
    περιπολίες εναντίον του Ελληνικού φασισμού στη Γ Σεπτεμβρίου.
    Ένας άλλος ξεκίνησε την ομιλία του:πολίτες της ανθρωπότητας
    Μία άλλη μίλησε για το κόμμα που θα προκύψει
    Ένας αντινεοταξίτης αριστερός μου είπε:Όλοι αυτοί είναι βαλτοί!Και να σου εμφανίζεται, ο Κωσταντίνου του Ανταρσύα, με το ταγάρι στην πλάτη
    Άλλος ένας ήθελε να φωνάξει τα κανάλια

    Η πρόταση η δική μου είναι
    Κατεβείται όλοι με σημαίες κάτω. Τραγουδήστε τον εθνικό ύμνο. Και το κυριότερο βάλτε ερωτήματα και ψηφίστε.

    Θα σας περιγράψω ακριβώς τι συμβαίνει αυτές τις ημέρες:
    1. Υπάρχει μια οργανωτική επιτροπή που δεν την επέλεξε κανείς
    2. Υπάρχουν δύο ομάδες περιφρούρησης (αν σας θυμίζει κάτι)
    3. Ψηφίζουν κάθε μέρα τα ίδια άτομα με τα ταγάρια
    4. οι υπόλοιποι είμαστε περισσότεροι αλλά δεν κανονίζουμε τις δραστηριότητες και τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 04/06/2011 17:33:16

      Ολοι αυτοί είναι η αισχήστη μειοψηφία, δεν είναι λόγος να μην πάμε και μεις. Θα απομονωθούν

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 04/06/2011 18:20:13

      ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ.
      ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΗΣ ΣΤΕΙΡΑΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ.
      Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΓΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ.
      ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ.
      Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.
      ΣΤΑΘΕΡΟΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΗΜΑΙΕΣ ΥΨΩΜΕΝΕΣ.
      Ο ΑΓΩΝΑΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ,ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ
      ΤΗΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΝΑΙ
      ΓΙΑ ΜΑΣ.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 04/06/2011 18:36:59

      Kαμμια νομιμοποιηση κανενος μεταναστη.Απελασεις τωρα.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ψυχραιμια 04/06/2011 22:23:47

        Να απελαθούν τώρα όλοι, «καλοί» και «κακοί» λαθρομετανάστες. Αρκετά βάσανα μας φόρτωσαν, δεν θα κάτσουμε και να τους ξεψειρίσουμε κι από πάνω, με όλο το κόστος που συνεπάγεται και διαιωνίζοντας την ανομία ως τότε!

        Όσοι είναι «καλοί», να επιστρέψουν στη χώρα τους πρώτα και ύστερα να το ψάξουν από 'κει΄πώς μπορούν να ξαναέρθουν νόμιμα. Κι άν τυχόν δεν μπορούν να ξαναέρθουν νόμιμα, ας μην ξαναέρθουν!

  31. Truth avatar
    Truth 04/06/2011 17:41:00

    Υπάρχουν ακόμα άλλοι – αντίθετοι – που δαιμονοποιούν τους λαθρομετανάστες για να επιβάλουν τις δικές τους ακρότητες. Απομονώστε τους κι αυτούς! Δεν είναι «πατριώτες». Είναι τυφλοί φανατικοί. Ακραίοι κι επικίνδυνοι…

    Γιατι δεν πατε να το πειτε αυτο στους συγγενεις οσων σφαγιαζονται καθημερινα στην Αθηνα και αλλου απο τους λαθρομεταναστες;

  32. Ἀστυάν. Καυσοκ. avatar
    Ἀστυάν. Καυσοκ. 04/06/2011 21:51:13

    "Αύριο κάποιοι θα προσπαθήσουν να επαναφέρουν το φόβο.
    Με ταραχές και έκτροπα που ήδη προωθούν και οργανώνουν.
    Τα προετοιμάζουν όλες τις προηγούμενες μέρες.
    Και κάποια στιγμή θα εκδηλωθούν…
    Στόχος να χυθεί αίμα! Να φοβηθούν οι πολλοί. Να μείνουν οι λίγοι, γνωστοί-άγνωστοι. Και το «κίνημα» να τελειώσει, όχι απλώς «άδοξα», αλλά δραματικά."

    Πλατεία Συντάγματος-πρωθ. Γ. Παπανδρέου-αἱματοχυσία
    Brings back memories...

  33. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 04/06/2011 22:52:49

    Ἕνα εἶναι τὸ φλάμπουρο τοῦ ἀγώνα

    http://imageshack.us/photo/my-images/850/mavrisma.jpg/

  34. rally monkey avatar
    rally monkey 04/06/2011 22:58:45

    ..βασικα Σ Η Μ Α Ι Α ΨΗΛΑ και αν ακουσεις για 'συνελευση', 'ψηφισμα' κλπ πυροβολεις πρωτα και μετα ερωτησεις/διευκρινισεις.

  35. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 04/06/2011 23:31:45

    Απόψε η συνέλευση ήταν τίγκα στο ταγάρι!
    Ομιλητές όλοι οι Μαρξιστές της Αττικής (ακόμα και ο Σκυφτούλης)
    Εξάρχεια,κουκουλοφόροι χωρίς κουκούλα, κάτι gay που φιλιόταν,συντρόφισες με πιασίματα.
    Ένα παλικάρι που πήρε το λόγο και είπε ότι το μνημόνιο υποθηκεύει την εθνική κυριαρχία πέρασε αδιάφορο. Από την άλλη πλευρά επιδοκιμάστηκε η υποστήριξη στον σύντροφο καρπούζια στη Γαδά

  36. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 04/06/2011 23:52:32

    Mη τους φοβάστε τους αριστεριστές...δεν θυμάστε απο τις σχολές σας...τσιχλόμαγκες του κ@λου..το μόνο τους πλεονέκτημα είναι η εμπειρία τους στα μπάχαλα..

    Οι περισσότεροι είναι "επαναστατημένοι" νέοι, γόννοι πλουσίων οικογενειών, άεργοι, αμπελοφιλόσοφοι και αμόρφωτοι...και εντελώς θρασύδειλοι..

    Η ελληνική σημαία είναι το πιο ένδοξο σύμβολο..είναι ποτισμένη με αίμα..τιμή σε όποιον τη φέρει..

    Οι αριστεριστές ας κυματίζουν σημαίες με ημισελήνους...Το Γαλάζιο, το Λευκό και ο Σταυρός θα τις σκεπάσει και αν χρειαστει θα τις "πνιξει"..

  37. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 05/06/2011 01:01:56

    We need a Hellenic governance and we need it fast.

  38. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 05/06/2011 01:44:23

    h**p://www.youtube.com/watch?v=lFlXv-WJ0t0&feature=player_embedded#at=143

  39. juliet avatar
    juliet 05/06/2011 08:41:37

    Καλημέρα,Ν.Ζ
    το άρθρο σου όπως πάντα εξαίρετο,καυστικός,πραγματικός και Ελληνας!!
    Είπα να διαβάσω το άρθρο σου απο την εφημερίδα ,στη δροσιά κάτι που δεν μπορεί να το στερήσει κανένα ΓΑΠ.Θ α φέρουμε το υποβρύχιο στα ίσα ,γιατί δεν είμαστε πολιτικοί,γιατί είμαστε ο λαός που με το αίμα του ποτίζει τα παλάτια και την καλοπέραση των δημαγωγών .Καιρός να αλλάξουνε οι όροι αν θέλουμε Πατρίδα.

  40. Orestios avatar
    Orestios 05/06/2011 12:06:13

    Θα είμαι κι εγώ εκεί.
    Ακούς Πεταλωτή??????????????

  41. STATHIS avatar
    STATHIS 05/06/2011 12:25:04

    Είναι ο καιρός να δούν και λύκους στο Σύνταγμα , φτάνει τόσο μπέεεεεε !
    Καιρός να νοιώσουν το ποιός είναι Ο "ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΛΑΟΣ" που ρυθμίζει τη σταθερότητα του ΠΟΛΙΤΕΥΜΑΤΟΣ της ΕΛΛΑΔΟΣ (πραγματικά όμως, όχι πλέον επίπλαστα & επί ψευδών προεκλογικών προγραμμάτων) !!
    Αν δε ταρακουνηθεί το σύστημα ......απλά θα διαλύσει το κοπάδι προβάτων, που θα βελάζει προς σφαγή εμπρός από τη "Βουλή" .

    *ex mea sententia.

  42. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ avatar
    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 05/06/2011 12:38:02

    ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ
    ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ - ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΠΛΕΟΝ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ
    ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ
    ΟΤΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ !!!!!!!!!!!

    ΣΑΣ ΦΙΛΩ !!!!!

  43. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 05/06/2011 19:00:35

    Αρχιζουν και ξυπνανε και στη Φινλανδια.
    Πληροφορουμαι οτι και εκει τα διεθνη κορακια αρχιζουν να ξηλωνουν το κοινωνικο κρατος.

    Τωρα πανε να βαλουν φορους στο επιδομα παιδιων και εχουν μαζεψει 56.000 υπογραφες στο facebook

    https://www.facebook.com/event.php?eid=126743414071715

    Τα τραπεζικα βαμπιρ απομυζουν τον παγκοσμιο πλουτο. Για μας απλά ειχαν μια καλυτερη ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ. Και βρισκουν τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ που ειναι πιο ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΙ.

  44. Γιάννης Μ avatar
    Γιάννης Μ 09/06/2011 16:35:34

    Παιδιά στις πλατείες ετοιμάστε για την προβοκάτσια . δεν αντέχουν άλλο να σας βλέπουν αν κερδίζετε τις εντυπώσεις . Αν δεν δουλέψει η προβοκάτσια θα στείλουν τα ΜΑΤ . Δεν σας φοβίζω , απλά ξέρω ιστορία η οποία συνεχίζοντας μας λέει ότι μετά τα ΜΑΤ ...θα πέσουν κι οι τύραννοι ! Φυσικά ναι είναι βλάκες και γι αυτό θα το κάνουν ... ενώ με ελάχιστη τόση δα εξυπνάδα μπορύσαν να σας 'καπελώσουν' γρήγορα . Αλλα δεν .... ουκ αν λάβεις ....

  45. zame avatar
    zame 11/06/2011 14:46:07

    η Λυση του Ορεγκον

    Συνεβη στο Ορεγκον το 2009 ..:sec:19,10
    ://www.youtube.com/watch?v=Id400OvmeLk&feature=related

    τον Ιανουαριο του 2010 η επιχειρηματικη κοινοτητα & οι Ρεπουμπλικανοι αναγκασαν δημοψηφισμα στο παραπανω θεμα.
    δηλαδη στο εαν θα αντιμετωπιστει η οικονομικη κριση με αυξηση της φορολογιας των επιχειρησεων & των πλουσιων οπου 1,2 εκατομμυρια πολιτες συμμετειχαν στην ψηφοφορια και μια καθαρη πλειοψηφια ψηφισε υπερ του νομου ΑΝΤΙ για ΛΙΤΟΤΗΤΑ φορολογηση των επιχειρησεων & των πλουσιων.
    ειναι ΤΩΡΑ ΝΟΜΟΣ του ΟΡΕΓΚΟΝ.
    (αναζητηστε στο διαδικτυο - Oregon politics - για λεπτομεριες)