#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2011 02:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλοι στην πλατεία Συντάγματος. Η τρομοκρατία δεν θα περάσει



(Ανανεωμένο). Σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης η Βουλή ετοιμάζεται να ψηφίσει σήμερα για το Μεσοπρόθεσμο, ενώ πλήθη κόσμου κατευθύνονται προς την Βουλή, παρά τα μπλόκα της αστυνομίας.

Οι «Αγανακτισμένοι»  έχουν προγραμματίσει περικύκλωση της Βουλής σε τρία σημεία: Ευαγγελισμός, Καλλιμάρμαρο και Αμαλίας.

Κλειστοί είναι οι δρόμοι γύρω από το Σύνταγμα, ενώ στην πλατεία επικρατεί ηρεμία μετά τις πολύωρες συγκρούσεις νεαρών και αστυνομικών το βράδυ της Τρίτης.

Κυκλοφοριακό χάος επικρατεί στην Βασιλέως Κωνσταντίνου.

Ένταση και ρίψη χημικών το πρωϊ  στο ύψος του Χίλτον.,

Εργαζόμενοι από την Πελοπόννησο και ειδικότερα  από Μεγαλόπολη, την Τρίπολη, το Άργος και το  Ναύπλιο, κατευθύνονται αυτή την ώρα με μισθωμένα λεωφορεία, από τα κατά τόπους Εργατικά Κέντρα,  προς την Αθήνα, προκειμένου να συμμετάσχουν στη συγκέντρωση στο Σύνταγμα.

Νωρίς σήμερα το πρωί έφτασαν στην Αθήνα οι "Αγανακτισμένοι"  από τη Θεσσαλονίκη οι οποίοι ένωσαν τις δυνάμεις με τους υπόλοιπους συγκεντρωμένους έξω από το Κοινοβούλιο .

Στη λεωφόρο Β. Σοφίας, στο ύψος των ανθοπωλείων, έχει τοποθετηθεί και σήμερα ο σιδερένιος φράχτης, ώστε να καταστεί αδύνατη η είσοδος στο κοινοβούλιο.

"Εδώ κι ένα μήνα αποδεικνύουμε  ότι δεν υπάρχουν μονόδρομοι, ότι έχουμε τη δύναμη να χαράξουμε νέα πορεία για την κοινωνία. Τώρα είναι η ώρα να κάνουμε το επόμενο μεγάλο βήμα. Τώρα είναι η δικιά μας ώρα, τώρα μιλάμε εμείς! Ή εμείς ή αθτοί" είναι το μήνυμα που στέλνει η λαϊκή συνέλευση της πλατείας Συντάγματος.





Σε κλίμα αβεβαιότητας για τη στάση των βουλευτών του ΠΑΣΟΚ στη σημερινή ψηφοφορία του Μεσοπρόθεσμου βρίσκεται η κυβέρνηση, αφού οι «ύποπτοι» για καταψήφιση και γενικώς εκείνοι που έχουν εκφράσει διαφωνίες έχουν διαμηνύσει ότι θα καθορίσουν τη στάση τους λίγο πριν από την έναρξη της ψηφοφορίας, ενώ τα σενάρια δίνουν και παίρνουν για την έκβαση της διαδικασίας.

Εκτός από τους Αγανακτισμένους, στο κέντρο της Αθήνας θα βρεθούν και μέλη του ΠΑΜΕ, καθώς έχουν προγραμματίσει συγκεντρωση στην Ομόνοια στις 10:00  και πορεία στη βουλή.  Η ΓΣΕΕ με την ΑΔΕΔΥ θα κάνουν τη δική τους συγκέντρωση στις 7 το απόγευμα στην πλατεία Κλαυθμώνος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 29/06/2011 03:17:07

    Καλή δύναμη αδέρφια...ο Μεγαλοδύναμος βοηθός...

  2. no shit avatar
    no shit 29/06/2011 03:33:39

    Οι μπάχαλοι και τα ΜΑΤ έχουν δώσει ρεσιτάλ!
    Οι πρώτοι έχουν κάνει εκτεταμένες ζημιές στην παλτεία και σε καταστήματα ενώ πέταγαν πέτρες συνέχεια. Τα ΜΑΤ έριχναν 2 συνεχή πεντάωρα (διάλειμμα 20:00 με 22:00) χημικά ασταμάτητα αντί να μαζέψουν τους μπαχαχόλους μεθοδικά και στοχευμένα, βάση πράξεων. Τέλειο άλλοθι και για τους δύο, σαν την άλλη όψη του νομίσματος.

    Έλα όμως που η πλατεία δε μασάει...
    http://www.real-democracy.gr/content/mpogia-stoys-koykoyloforoys-na-min-mporoyne-na-stathoyn

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/06/2011 06:07:32

    Καλή δύναμη σε όλους σας. Είμαστε νοερά μαζί σας και όσοι δεν μπορούμε να είμαστε εκεί.

    Και να θυμάστε ότι, και αν ακόμη ψηφιστεί το Μεσοπρόθεσμο, η δυναμική παρουσία έξω από τη Βουλή θα αποτελέσει υποθήκη για το μέλλον. Το Μεσοπρόθεσμο δεν είναι το θέμα να μην ψηφιστεί, είναι το θέμα να μην εφαρμοστεί. Η μη ψήφισή του είναι ένα μόνον μέσο για να μην εφαρμοστεί. Από κει και πέρα, υπάρχουν και άλλα μέσα στην συνέχεια.

    Αντίσταση παντού!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Επώνυμος 29/06/2011 12:21:16

      +1000

    • Ευαγγελία avatar
      Ευαγγελία @ Επώνυμος 29/06/2011 13:49:35

      +10000000000000000000

  4. mourlos avatar
    mourlos 29/06/2011 08:51:45

    φοβάμαι ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι να παρασυρθεί κανείς από τις λαϊκίστικες σειρήνες, ηθελημένα ή όχι. Μέχρι σήμερα γνωρίζαμε τον λαϊκισμό που εξέφερε το πολιτικό κατεστημένο στο όνομα πάντα του κυρίαρχου λαού. Τώρα αγνώστων προθέσεων κέντρα, χρησιμοποιώντας το ίδιο πολιτικό υποκείμενο τον κυρίαρχο λαό, μας προτρέπουν να ανατρέψουμε το σάπιο πολιτικό κατεστημένο. Έτσι διατείνεται θα προκύψει το νέο και υγιές πολιτικό σύστημα κατ εικόνα και ομοίωση του κυρίαρχου λαού. Λέει ο εμπνευστής της ιδέας….
    Οι πολιτικοί σήμερα είναι αυτοί που ουσιαστικά ασκούν την νομοθετική, εκτελεστική και ελεγκτική εξουσία και όπως είναι φανερό, αν το πολιτικό σύστημα είναι σάπιο, δεν υπάρχει πιθανότητα τιμωρίας πολιτικών προσώπων ή επιχειρηματιών. Η λευκή ψήφος έχει την δυνατότητα να ΄΄καθαρίσει΄΄ το παρακμάζον πολιτικό σύστημα και να δώσει την δυνατότητα στον κυρίαρχο λαό να θέσει νέους κανόνες διακυβέρνησης.
    Η συλλογιστική βασίζεται στις παρακάτω παραδοχές
    - το πρόβλημά μας (πολιτική , κοινωνική, οικονομική κρίση) είναι αντανάκλαση της κρίσης του πολιτικού συστήματος και όχι το αντίθετο
    - ένα μεγάλο μέρος του εκλογικού σώματος 50+1%, δεν είχε ποτέ σχέση ή έχει αποδεσμευτεί από τις κατεστημένες σχέσεις διαφθοράς με την εξουσία, έχει την ίδια αντίληψη για το τι είναι διαφθορά και έχει αποφασίσει να λειτουργήσει εκτός διαφθοράς.
    - δεν είχε ποτέ μέχρι τώρα την δυνατότητα να ψηφίσει προς αυτήν την κατεύθυνση μια και στο τεράστιο εύρος των πολιτικών σχηματισμών δεν μπορούσε να εντοπίσει ένα μικρό κόμμα λιγότερο διεφθαρμένο από τα κατεστημένα.
    - αυτό το κατά τεκμήριο κομμάτι του κυρίαρχου λαού είναι τόσο ώριμο, που είναι δύσκολο να εξυπηρετεί άλλα υπόγεια συμφέροντα (MME, 5 οικογένειες, λαμόγια που έχουν βγάλει τα λεφτά τους έξω και περιμένουν εναγωνίως την επιστροφή στην δραχμή για να αγοράσουν μισοτιμής την Ελλάδα).
    - το νέο πολιτικό σύστημα που θα προκύψει από την ειρηνική αλλαγή, ήταν μέχρι τώρα σε γυάλα και το κυριότερο εγγυημένα θα είναι μη επιρρεπές σε διαφθορά.
    - ότι ο αναγεννηθείς η εκ πεποιθήσεως υγιής κυρίαρχος λαός είναι σε θέση να θέσει της προϋποθέσεις μη επανάληψης αντίστοιχης παρακμής.
    - ότι ο κυρίαρχος λαός καταλαβαίνει τι ίδιο πράγμα σαν παρακμή.
    Και τέλος, ότι μεγάλο μέρος αυτής της υγιούς νέας πλειοψηφίας του κυρίαρχου λαού, δεν στραβοκοιτάζει προς εθνοσωτήρες νέας κοπής.
    Λυπάμαι, αλλά όλες οι παραπάνω προϋποθέσεις δεν υφίστανται. Η πρόταση μου μοιάζει απλοϊκή, που υπηρετεί άλλες σκοπιμότητες. Το υφιστάμενο πολιτικό σύστημα είναι σαφώς ξεπερασμένο και κατώτερο των περιστάσεων, εμείς οι ίδιοι εξ ίσου κατώτεροι των περιστάσεων το αφήσαμε και σε πολλές περιπτώσεις το βοηθήσαμε να σαπίσει. Δουλειά του κυρίαρχου λαού αν θέλει να αποφύγει εκπλήξεις είναι, να το αλλάξει μέσα από τις υφιστάμενες διαδικασίες, όπως το έχει αναδείξει. Το νέο θα προκύψει από την ανάδειξη των υγιών στοιχείων αυτής της κοινωνίας και των υφιστάμενων με ή άνευ ανακατατάξεων σχηματισμών. Αν υπάρχουν νέες ιδέες άλλες αντιλήψεις ας εκτεθούν στο καναβάτσο του κοινοβουλευτικού παιχνιδιού που λέγονται εκλογές. Ας κοπιάσουν να εκτεθούν και το υγιές κομμάτι του κυρίαρχου λαού ας τις επιλέξει. Αυτό όμως προϋποθέτει πολιτικές θέσεις και όχι λευκό που συμφωνεί και η κουτσή Μαρία και ο πας νεοαγανακτισμένος.
    Ο αγώνας επί του παρόντος, είναι η σύγκρουση λαϊκισμού (άρα στασιμότητας) και μεταρρύθμισης, που εξελίσσεται οριζοντίως μέσα στην ελληνική κοινωνία και στους υφιστάμενους πολιτικούς σχηματισμούς και η έκβασή του θα καθορίσει το μέλλον μας.
    Στις δυνάμεις στασιμότητας παίζουν εκτός του πολιτικού συστήματος και το συνδικαλιστικό και το ελευθεροεπαγγελματικό και το επιδοματούχο αγροτικό και το εκκλησιαστικό και το βολεμένο παρασιτικό και το ευνοημένο συντεχνιακό και το πανεπιστημιακό και το δημόσιο / ΔΕΚΟ-υπαλληλικό και και και …….Περίπου το 90 % του ελληνικού λαού δηλαδή. Για να αλλάξεις κόμματα πρέπει πολλές φορές να αλλάξεις και λαό ή να αλλάξει ο λαός.
    Ψυχραιμία λοιπόν.

  5. Y. avatar
    Y. 29/06/2011 09:20:26

    Δεν υπάρχουν ΟΥΤΕ 6 στους 155 (3,8%, περισσότερο κι απ’ το απόκομμα), που τους αγγίζουν όλα ετούτα?
    Κρίμα σας κερατάδες!!

  6. tp avatar
    tp 29/06/2011 09:30:06

    Οι πολίτες της Ελλάδα διαβάσετε

    Δικαιώματα του Ανθρώπου από τον Thomas Paine 1791

    "Αν και η αρχαία κυβερνήσεις μας παρουσιάζουν μια άθλια εικόνα της κατάστασης του ανθρώπου, υπάρχει μια που πάνω απ 'όλα τα άλλα ίδια εξαιρεί από τη γενική περιγραφή. Εννοώ την δημοκρατία των Αθηναίων. Βλέπουμε περισσότερο για να θαυμάσουν, και λιγότερο για να καταδικάσουν, σε εκείνη την μεγάλη, εξαιρετικοί άνθρωποι, σε σχέση με οτιδήποτε που προσφέρει ιστορία. "

    http://www.rightsofman.org/thomas-paine/content/7-rights-of-man-greek-version

  7. RSS avatar
    RSS 29/06/2011 09:39:25

    Από το http://www.casss.gr/PressCenter/Articles/2373.aspx
    Εν τούτοις, υπάρχει κάτι πολύ χειρότερο, με κριτήριο αυτά που συνέβησαν στην Αργεντινή: η άτακτη χρεοκοπία, μετά από την εφαρμογή εξαντλητικών, υφεσιακών προγραμμάτων λιτότητας και «εντάσεως ανεργίας», χωρίς αποτέλεσμα – προγράμματα που εξαθλιώνουν τους Πολίτες, λεηλατώντας παράλληλα τόσο τη δημόσια, όσο και την ιδιωτική τους περιουσία, πριν ακόμη τους οδηγήσουν «αξιωματικά» στη χρεοκοπία: μέσα από τεράστιες κοινωνικές εκρήξεις (οι θάνατοι το 2001 στην Αργεντινή, τεκμηριώνουν τη θέση μας).

    Όσον αφορά δε τη σημερινή μας κατάσταση, το πρόβλημα μας δεν είναι μόνο το μνημόνιο: το πρόβλημα μας είναι κυρίως η Τρόικα, η Γερμανία δηλαδή και το «μεσοπρόθεσμο έγκλημα» που θέλει να μας επιβάλλει. Η χώρα ανήκει σε όλους τους Έλληνες, οπότε αυτοί πρέπει να αποφασίσουν με δημοψήφισμα – πόσο μάλλον όταν η κυβέρνηση δεν ενημέρωσε κανέναν με το προεκλογικό της πρόγραμμα, σε σχέση με τον τρόπο που θα διαχειριζόταν την εξουσία της.

  8. kiki avatar
    kiki 29/06/2011 09:48:39

    Η υπερασπιση του Συνταγματος επαφιεται στον πατριωτισμο των ελληνων .
    Σαφες , κατανοητο, και απολυτως αναγκαιο αυτην την στιγμη.

  9. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 29/06/2011 09:52:10

    Δεν πρέπει να πτοηθούν οι Έλληνες από την τρομοκρατία της κυβέρνησης ? Αυτό μια κουβέντα είναι. Εγώ μαθαίνω ότι μετά τα τανκς του Παγκάλου υπάρχουν σκέψεις επαναλειτουργίας των τόπων εξορίας (Γυάρος, Μακρόνησος, Αη Στράτης κλπ.) για αντιφρονούντες του Μεσοπρόθεσμου .....

  10. η Dimi avatar
    η Dimi 29/06/2011 09:55:08

    «Bάφτησε» Μεσοπρόθεσμο το Μνημοσύνο 2, γιά να μην υπενθυμίζεται στους Ελληνες, η οικτρή αποτυχία του Μνημόσυνου 1.

    Ηδη υπάρχουν και τα 22 Μνημόσυνα με τον σελτζούκο και πρώτο μειοδότη
    γιά την υφαρπαγή των λιμανιών Αιγαίου-Ιονίου-Κρητικού (Γαύδος ΥΟΚ).

    «Θα γονατίσω τους Ελληνες όσο ποτέ κανείς δεν κατάφερε»
    Είναι η μία και μοναδική υπόσχεση που έδωσε και τηρεί απαρέγκλιτα
    αυτό το πολιτικό πτώμα της Σχολής του Chicago.

    Ελληνες, Ψηλά τις Καρδιές Μας!

  11. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2011 10:06:02

    τα κουκιά τους είναι μετρημένα..δεν την βγάζουν τη μέρα...το δωσιλογικό δίδυμο τζέφρυ-μπένυ θα φύγει πριν βραδιάσει......τον τζέφρυ θα τον πάρουν με ελικόπτερο από την βουλή ειδικές δυνάμεις όπως στην διαφήμιση της Coca-cola zero και ο μπένυ λόγω βάρους θα φύγει υπογείως με ειδική κάψουλα του μετρό αλά τζειμς μποντ....την διακυβέρνηση θα αναλάβει προσωρινά ο έτερος αντιπρόεδρος Πάγκαλος, ο οποίος θα αναλάβει έκτακτες εξουσίες όπως ο παππούς του δικτάτορας Πάγκαλος.

    • Αυνανιας avatar
      Αυνανιας @ Γιώργος 29/06/2011 11:09:44

      Γουσταρω αυτο με τον Bond ! !
      xaxaxaxa

  12. Αρετή avatar
    Αρετή 29/06/2011 10:30:28

    Ο οποίος όπως προείπε θα κατεβάσει και τα τάνκς για να σώσει τις τράπεζες...

  13. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 29/06/2011 11:10:59

    Αι τροικαναί πολιτικαί - οικονομικαί δυνάμεις, προσβάλουν από της 530 πρωινής της σήμερον τα ημέτερα τμήματα προκαλύψεως της ελληνοτροικανής μεθορίου. Αι ημέτεραι δυνάμεις αμύνονται του ΠΑΤΡΙΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ.

    • kiki avatar
      kiki @ ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 29/06/2011 11:43:13

      Αμυνομεθα μονιμοι μας , εγκαταλελειμενοι.

      • cobalt avatar
        cobalt @ kiki 29/06/2011 13:57:19

        Αλλά μήπως πάντα έτσι δεν ήταν;
        Από τις Θερμοπύλες ώς την πύλη του Ρωμανού κι από τη Γραβιά ώς το 731

    • A.K. avatar
      A.K. @ ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 29/06/2011 13:38:07

      Εκπληκτικό !!! Όπως και το καρκινοειδές ψευδώνυμό σου !!

  14. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 29/06/2011 11:12:31

    Αγαπητοί φίλοι καλημέρα από το Άμστερνταμ όπου είμαι για λίγες μέρες. Τα πάντα γίνινται γνωστά και εδώ , αλλά με μια διαφορά. Οι Ολλανδοί έχουν παραμυθιασθεί από την κυβέρνησή τους ,που τους έκοψε μισθούς και συντάξεις καί αύξησε τη φορολογία γιατί λέει έδωσε πολλά λεφτά στους τεμπέληδες Έλληνες, γι' αυτό κατηγορούν τις κινητοποιήσεις στην Ελλάδα. Γίνονται πολλές αναφορές με αρνητικό τρόπο. Ευτυχώς υπάρχουν και αυτοί που καταλαβαίνουν και αντιδρουν.

  15. Δομινίκη avatar
    Δομινίκη 29/06/2011 11:37:37

    Κουράγιο στους αγωνιστές.
    Ήδη αρχίζει και ξεμένει η κυβέρνηση από δυνάμεις. Μέχρι και τα χημικά τους τελείωσαν. Τώρα... κρεμμύδια.

    http://www.epicnews.gr/mat-syntagma-kremmydia-1904/

  16. agrios avatar
    agrios 29/06/2011 11:49:34

    Εκτός από το ξεπούλημα που μεθόδευσε έντεχνα και επιδιώκει  ο ΓΑΠ,  θέλει και χρεοκοπία. Εκεί μας πάει με τη βοήθεια του μεσοπρόθεσμου. Γι΄αυτο λύσσαξε. Θέλει χρεοκοπία λόγω της παραίτησης της χώρας από κάθε ασυλία . Μόνο που :
    - δεν χρεοκοπεί η Ελλάδα εάν δεν ψηφιστεί το μεσοπρόθεσμο 
    -  Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΔΑΝΕΙΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΗ  
    -  μεγάλο μέρος από το χρέος είναι επαχθές 

    http://www.topontiki.gr/article/18709

  17. axis avatar
    axis 29/06/2011 11:50:39

    Κάτω η χούντα του ΠΑΣΟΚ !!!

  18. Νικηφoρος Φωκας avatar
    Νικηφoρος Φωκας 29/06/2011 12:06:57

    Για οσους ζησανε τον Νοεμβριο του 1973 θα τους ειναι γνωστη αυτη η παραξενη διαισθηση που τους κατακλυζει.... ειναι το τελος ενος καθεστωτος και αυτο πια δεν αλλαζει.

    Ακομη και να ψηφιστει (που ειναι δυστυχως το πιθανοτερο αφου δεν υπαρχουν βουλευτες αλλα ΒΟΛΕΥΤΕΣ) το καθεστως τελειωσε, ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΤΣΟΓΛΑΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΝΑΙ δεν θα μπορει ξανα να παει στον τοπο του , η αγανακτηση (ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ..) ειναι τετοιασ κλιμακας που ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ (παει η εποχη γιαουρτωματος και πετρας) ΑΠΕΙΛΕΙΤΑΙ ΕΥΘΕΩΣ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΚΕΡΑΙΟΤΗΤΑ...

    Τα πραγματα πια εχουν ξεφυγει και αν νομιζουν κανα δυο εκατονταδες τσογλανοι (η πιο ηπια εκφραση που διαθετω αυτη τη στιγμη) οτι ολος ο κοσμος ειναι το εσωτερικο της εξευτελισθεισας βουλης και καμμια δεκαρια διεθνεις τοκογλυφοι ΠΛΑΝΩΝΤΑΙ ΠΛΑΝΗΝ ΟΙΚΤΡΑ.... οταν δεν δεχονται τα 'συγχαρικια' των πρωην (χιλιαδων) ψηφοφοροων τους στο κεφαλι τους τοτε θα ειναι αργα για αυτους...

    Γραφτε το καπου αυτο , οτι τουτο το ελεεινο καθεστως που προεκυψε με ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ και διελυσε τον τοπο αυτο μπηκε πια σε ΕΠΙΘΑΝΑΤΙΟ ΡΟΓΧΟ... ολα τα αλλα ειναι συζητησεις καφενειακου επιπεδου - THE PARTY IS OVER .. for good this time !

  19. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 29/06/2011 12:26:06

    Αν σήμερα μαζευτούμε 200-300 χιλιάδες κόσμος, ίσως και παραπάνω, πιστεύετε ότι είναι δύσκολο να απομονώσουμε τους 100 κουκουλοφόρους-συνεργάτες του καθεστώτος Τζέφρυ;

    Αρκεί να μείνουμε αποφασιστικά στην πλατεία και πέριξ, και να τους απωθήσουμε στις παρυφές, εκτός της συγκέντρωσης. Εκεί, ας κάνουν ό,τι θέλουν, ας σπάσουν, ας κάψουν, και ας καταλάβει πλέον όλος ο κόσμος το ότι είναι εγκάθετοι.

    ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΦΑΙΟΠΡΑΣΙΝΟΥΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ!

    • EΛΛΗΝΑΣ avatar
      EΛΛΗΝΑΣ @ Αυριανιστής 29/06/2011 12:39:52

      Πες τα ρε μεγάλε να τα ακούσουν όσοι φοβούνται να κατέβουν Σύνταγμα .... ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΛΗΘΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΡΟΝΗΣΗ ΔΗΛ. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ! (Αυτό το "όλοι μαζί" το δανείστηκα απ το Jefrey ! χεχεχεχεχεχεχεχεχε)

  20. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 29/06/2011 12:35:21

    Άν είχαν EΛΛHNIKH ψυχή ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΨΗΦΙΖΑΝ.
    Αλλά και αυτοί που δεν θα το ψηφίσουν ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΗ. Τί κάθονται δηλαδή εκεί; Μην γίνει καμία στραβή και δώσουν τον φηφουλάκο τους σε ΠΡΟΔΟΤΕΣ - ΔΟΣΙΛΟΓΟΥΣ;

  21. Enzo avatar
    Enzo 29/06/2011 12:50:14

    η τρομοκρατια μπορει να μην περασει, αλλα το μεσοπροθεσμο-μνημονιο2 θα περασει σιγουρα!

  22. Aris avatar
    Aris 29/06/2011 13:58:03

    παιδιά πέφτει άγριο ξύλο στο Σύνταγμα... Οι αστυνομικοί πλέον βαράνε ακόμα και όσους κρατάνε ελληνική σημαία και δεν φοράνε κουκούλα... ντροπή και αίσχος. Αυτή η κυβέρνηση έπρεπε να είχε φύγει από χθες. Εισαγγελέας δεν υπάρχει. Θα πείτε, εδώ δεν υπάρχει πλέον ενημέρωση, κανάλια, τίποτα... ΒΟΥΒΑ ΟΛΟΙ!

  23. tript avatar
    tript 29/06/2011 14:05:28

    Συγχαρητήρια" στην Κυρ Αλέκα για την "εμπνευσμένη"της ομιλία στην Βουλή, η μικρόνοια, η μικροπρέπεια, η μικρότητα, η κακότης της είναι δεδομένα, η χυδαία επίθεσή της στους Αγανακτισμένους παλαιοσταλινικό προπολεμικού τύπου προπαγανδιστικό της κεκτημένο. Το δίκαιωμά μου να εξομοιώνω το σταλινικό της σφυροδρέπανο με την ναζιστική σημαία αμάχητο

  24. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 29/06/2011 14:06:46

    Σήμερα,και ΕΠΙΣΗΜΑ,η δημοκρατία ΚΑΤΑΛΥΘΗΚΕ!!!Ζούμε υπό κατοχικό ΚΑΘΕΣΤΩΣ!!Μέσα στο ''ναό της δημοκρατίας'' ψηφίζεται η ΘΗΛΙΑ της ΛΑΙΜΗΤΟΜΟΥ όλων μας.Έξω από το το δήθεν ''κοινοβούλιο'',ΣΥΣΣΩΜΟΙ οι Έλληνες διώκονται,για το ΤΡΑΝΟ ΟΧΙ που ξεστομίζουν,από το πράσινο-ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ!!!Βιάζονται συνειδήσεις,κατατρομοκρατούνται άνθρωποι...ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ!!!ΠΑΣΟΚ=Η μεγαλύτερη μεταπολεμική ΑΠΑΤΗ.....

  25. A.K. avatar
    A.K. 29/06/2011 14:14:00

    Με την Ελσα Παπαδημητρίου τί έγινε; Ανεξαρτητοποιήθηκε και ψηφίζει υπέρ του μνημονίου;

    • Aris avatar
      Aris @ A.K. 29/06/2011 14:50:05

      Αυτή τη φορά ο Αντώνης πρέπει να πράξει διαφορετικά. Να την αφήσει μέχρι να παραιτηθεί η ίδια... να την ξεφτιλήσει αγνοώντας την...

  26. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 29/06/2011 16:46:18

    Τὸ εἶδα μὲ τὰ ΜΑΤια μου: τὰ ΜΑΤ ρίχνουν δακρυγόνα ὅπως οἱ Κρητικοὶ μπαλωθιές, ἔτσι γιὰ νὰ γουστάρουμε, στὸν ΑΠΛΟ ΛΑΟ. Κάτι γέροι, κάτι παιδιά, κάτι μεσήλικες μισθωτοί, οὔτε κουκοῦλες οὔτε τίποτα.